Tysiące na piasku W Brzeźnie

12 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Co najmniej cztery tysiące złotych mogą wygrać w tegorocznym Grand Prix Gdańska siatkarze plażowi. - Pula może znacznie wzrosnąć, jeśli w trakcie rozgrywek znajdą się nowe firmy zainteresowane ich sponsoringiem - zapewnia Kazimierz Domżalski, dyrektor MOSiR Gdańsk.

Inauguracyjne zawody zgromadziły na starcie 23 pary. Po grach eliminacyjnych w grupach osiem najlepszych weszło do ćwierćfinałów. Dalej obowiązywał system pucharowy. Najlepsi okazali się Wiktor Chełmiński i Robert Michniewski, czyli duet, który był najlepszy także w premierowym wydaniu sopockich zawodów MOSiR Sopot i "Głosu Wybrzeża". Drugą pozycję zajęli Jacek Gulbicki i Andrzej Masiak. Natomiast w "małym" finale Wojciech Fabiańczyk i Tomasz Mórawski pokonali Tadeusza Paszkowskiego i Adama Żbikowskiego. Jedyna w turnieju żeńska para, Anna Jakubowska i Anita Stanowska zajęła 20. miejsce.

Na plaży przy molo w Brzeźnie stałym dniem rozgrywek będzie niedziela. Kolejne zawody zaplanowano: 13 i 20 lipca oraz 3 i 10 sierpnia. Zapisy przyjmowane są w dniu zawodów od godziny 9.30 do 10. Start w turnieju jest bezpłatny.