Podhale oznacza wygraną

9 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Co prawda to nieco wybieganie w przyszłość, ale jeśli szukać wymarzonego rywala dla Energi Stoczniowca w play off to z pewnością będzie nim Wojas Podhale Nowy Targ. Gdańscy hokeiści z "Szarotkami" grali już sześć razy w tym sezonie i za każdym razem zwyciężali. W piątek triumfowali na wyjeździe 5:2 (2:1, 0:0, 3:1). Rywal został dobity w ciągu czterech minut ostatniej tercji, kiedy nasza drużyna zdobyła trzy gole! Dwukrotnie trafił wówczas m.in. obrońca Bartosz Leśniak.

W niedzielę w "Olivii" podopieczni Henryka Zabrockiego zmierzą się z Cracovią. Warto o godzinie 17.00 być przy ul. Bażyńskiego co najmniej z dwóch powodów. "Stocznia" zagra z mistrzem Polski i świezo upieczonym liderem rozgrywek. Ponadto to będzie ostatni mecz ligowy gdańszczan w tym roku u siebie. Doskonała zatem okazja, aby podziękować biało-niebieskim za bardzo dobre drugie półrocze na krajowych lodowiskach.

BRAMKI: Kacir (18), Sroka (43) - Leśniak (53, 57), Hurtaj (10), Zachariasz (19), Jurasek (55).

STOCZNIOWIEC: Soliński - Rompkowski, Skrzypkowski, Poziomkowski, Zachariasz, Rzeszutko - Leśniak, Wróbel, Jurasek, Hurtaj, Skutchan - Smeja, Ryabenko, Urbanowicz, Słodczyk, Kostecki.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-6: Cracovia Comarch Kraków - GKS Tychy 4:3 (2:1, 1:0, 0:2, 1:0) po dogrywce, TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0, 1:0, 1:2); o miejsca 7-10: KTH Krynica - TH Unia Oświęcim 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), Naprzód Janów - KH Sanok (przełożony na 19.12).

• 0 0

• to bedzie ostatni mecz w tym roku ale we własnej hali.Do świąt jeszcze jeden mecz wyjazdowy z viceliderem.