13 medali trójmiejskich judoków na MP

7 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Joanna Jaworska jest najlepszą judoczką w Polsce, w kategorii powyżej 78 kg. Joanna Jaworska jest najlepszą judoczką w Polsce, w kategorii powyżej 78 kg.

Daria Pogorzelec i Joanna Jaworska z mistrzostwami Polski dołożyły się do dorobku 13 medali, które przywieźli z Katowic trójmiejscy judocy. Siedem z nich wywalczyli zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk, co przyczyniło się do zajęcia 3. miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.

Najcenniejszy medal dla Akademików zdobyła Joanna Jaworska, która zajęła pierwsze miejsce w kat. +78 kg i ponownie została mistrzynią Polski. Medale dla AZS AWFiS zdobywały również: Katarzyna Furmanek (-78 kg) i Aleksandra Jabłońska (-70 kg) - srebrne oraz Zuzanna Pawlikowska (-52 kg) i Magdalena Miller (-57 kg) - brązowe.

Wśród mężczyzn najlepiej spisali się Sebastian Przybysz (-81 kg) i Tomasz Domański (-100 kg), którzy także zdobyli brązowe krążki. Bardzo cieszy medal Tomka, który wrócił na matę po ośmiu miesiącach przerwy. Bardzo dobry wynik odniosła także Anna Isenko (-63 kg). Najmłodsza reprezentantka AZS AWFiS (pierwszy rok kategorii juniora) zajęła świetne, 5. miejsce.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI MP 2014 W JUDO

Cztery medale przywieźli do Gdańska judocy Wybrzeża. Złoto wywalczyła Daria Pogorzelec (-78 kg), która w finale pokonała Furmanek. Na drugim stopniu podium stanęli: Karolina Tałach (-63 kg) i Damian Nasiadko (+100 kg), natomiast brązowy medal wywalczył Tomasz Tałach (+100 kg).

Medalami mogą również pochwalić się judocy Floty Gdynia. Wicemistrzostwo Polski zgarnęła Kinga Kubicka (-48 kg), a brąz Leszek Marek (-100 kg).

W Katowicach odbył się również turniej drużynowy. Wśród kobiet triumfowały reprezentantki Wybrzeża. Tuż za podium znalazła się drużyna AZS AWFiS.

Opinie (6)

• Bojowe dziewczyny.

Lepiej im w drogę nie wchodzić.

• 7 0

• judo

piękne wyniki widać że Gdańsk ma potencjał na Olimpiadę powinniśmy o tym pamiętać i wspierać jak tylko można Gdańskich judoków bo widać warto..... nazwiska znane są w polskim judo wiec pomóżmy im by doszło do medalu na Olimpiadzie....