Polacy lepsi od Białorusi

11 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała w Elblągu w towarzyskim spotkaniu w Elblągu Białoruś 34:31 (17:18). Najlepszym zawodnikiem uznano Adama Weinera, który bronił bramki biało-czerwonych w drugiej połowie. W sobotę mecz rewanżowy odbędzie się w Gdańsku. Początek gry o godzinie 20.40. Dla wicemistrzów świata jest to ostatni sprawdzian przed finałami mistrzostw Europy. Niestety, bilety skończyły się już w środę.

POLSKA: Szmal, Weiner - Tłuczyński, Jurasik 6, Bielecki, Tkaczyk 1, K. Lijewski 2, Siódmiak 2, B. Jurecki 5, Jachlewski 5, M. Jurecki 4, Wleklak 1, M. Lijewski 2, Kuchczyński 4, Jaszka 2, Jurkiewicz.

Na 1:1 trafił Mariusz Jurasik i był to gol numer pięćset leworęcznego skrzydłowego w reprezentacji. Popularny "Józek" tak się tym rozochocił, że pierwszą połowę zakończył z dorobkiem sześciu trafień. Aż cztery z nich zdobył po karnych. Musiał bowiem w tym elemencie zastąpić Tomasza Tłuczyńskiego. Etatowy wykonawca rzutów z siedmiu metrów zawiódł przy wyniku 3:2. Jego przestrzelona próba dodała takiego animuszu rywalom, że do polskiej bramki wpadło pięć kolejnych piłek! Biało-czerwoni nie mogli odzyskać równowagi aż do wyniku 11:15. Bogdan Wenta o przerwę poprosił już w 21. minucie przy rezultacie 9:13.

Początkowo szkoleniowiec grał tą samą siódemką w obronie i w ataku. Pierwsze zmiany zaczęły się około 13. minuty. Zawodzili kluczowi gracze. Karol Bielecki dwa razy huknął w swoim stylu, czyli mocno, ale nad bramką. Do końca gry nie zdobył żadnej bramki. Z kolei Grzegorz Tkaczyk jedyne trafienie zaliczył w końcówce spotkania. Gra Polaków poprawiła się po wejściu do gry obrotowego Bartosza Jureckiego oraz rozgrywających Michała Jureckiego i Marcina Lijewskiego. Po dwóch bramkach z rzędu tego pierwszego doszliśmy na 15:16. Remis można było jeszcze uratować przed przerwą, ale w kontrze piłki nie złapał Mateusz Jachlewski.

Ale zgodnie z przysłowiem - co się odwlecze, to nie uciecze. Na 18:18 zaraz po zmianie stron trafił starszy z Lijewskich. Natomiast ponowne prowadzenie dał nam Patryk Kuchczyński na 20:19. Polacy tej przewagi nie tylko nie oddali do końcowego gwizdka, ale ją jeszcze powiększyli. Duża w tym zasługa udanych interwencji Weinera w bramce oraz skuteczności skrzydłowych. Z dobrej strony pokazał się też Bartłomiej Jaszka, który wciąż nie jest pewny miejsca w kadrze na mistrzostwa.

W Elblągu selekcjonerzy wypróbowali 16 graczy, czyli dokładnie tylu, ile pojedzie do Norwegii. Niespodzianką była absencja Rafała Kuptela. Grał za to Mariusz Jurkiewicz, który zdawałoby się ma małe szanse na wyjazd. Skład na Euro trener Wenta ma ogłosić po meczu w Gdańsku. Pierwszy gwizdek zabrzmi w akademickim obiekcie o godzinie 20.40. Tym którzy nie dostali biletów, polecamy bezpośrednią transmisję telewizyjną w Polsat Sport.

W przerwie spotkania licytowane będą koszulki wicemistrzów świata z autografami wszystkich piłkarzy ręcznych, którzy sposobią się do turniej do mistrzostw Europy. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony dla pacjentów Kliniki Hematologii w Gdańsku. - Mam nadzieje, że będzie to gratka dla kibiców. Jednak nie tylko chcemy dać coś od siebie naszym sympatykom, ale przede wszystkim pokazać, że nie myślimy tylko o sporcie. Dostrzegamy wszystko to, co dzieje się poza naszą profesją, czym żyją ludzie - podkreśla trener Wenta. - W tego typu licytacji jeszcze nie brałem udziału, ale prywatne rzeczy na aukcje, kiedy tylko o to byłem proszony, przekazywałem. Terasz cel jest tym bardziej szczytny. Kwestować będziemy na rzecz dzieci, których los bardzo dotknął. Ze swojej strony mogę zadeklarować, że zrobię co tylko jest w mojej mocy, aby im pomóc - dodaje Marcin Lijewski, jeden z ośmiu kadrowiczów, którzy do wielkiej kariery startowali z gdańskich klubów.

Opinie (22) 1 zablokowana

• a jutro na meczyk ;] :D

• 0 0

• 1300 osob rece opadaja

co za idiota organizuje mecz srebnych medalistow mistrzostw Swiata w hali na 1300 osob szkoda gadac debile

• 0 0

• Hale, Hale, Hale.... !

W POLSCE potrzebujemy Hal, Stadionow dla SPORTOWCOW I KIBICOW !!!!

Czy trudno to zrozumiec? Bedzie kasa, bedzie publika, tylko dajcie nam ogladac WIDOWISKO w NORMALNYCH warunkach!

KIBICE trzymajcie sie jeszcze 2-3 lata bedzie DUZO lepiej.

Pozdrawiam TROJMIASTO!

• 0 0

• Jak przychodzi od cholery kibiców sukcesu to i hale za ciasne...

• 0 0

• szkoda...

...że nie zagrają w mojej podstawówce

• 0 0

• 1300 ??? Przeciez chetnych bylo o wiele wiecej, sam jestem osoba ktora nie zalapala sie na bilet, a znam takich osob kilka.To kpina, zeby taki mecz organizowac w malenkiej hali, ktora nie pomiesci nawet 2000 kibicow.

• 0 0

• :/

u konika bilet po 40 :P

• 0 0

• Taki mecz powinien byc rozegrany w Olivii i myślę, żeby się szczelnie zapełniła.

• 0 0

• Olivia sie rozpada i jest zamknięta, więc najblisza hala to spodek w Katowicach

• 0 0

• !!!! Mam bilet do sprzedania !!!!

mam bilet do sprzedania, ulgowy niestety ale moze ktos bedzie chetny. cena oczywiscie taka jak w kasie czyli 10 zika. bede na meczu juz o 19 takze moge wtedy go wreczyc. osoby zaintaresowane prosze o kontakt gg# 5643438