Gdański Klub Taekwon-do z medalami MP i ME

14 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Maja Warsińska (z prawej) z Gdańskiego Klubu Taekwon-do na mistrzostwach Europy wywalczyła srebro w drużynowych walkach juniorek. Maja Warsińska (z prawej) z Gdańskiego Klubu Taekwon-do na mistrzostwach Europy wywalczyła srebro w drużynowych walkach juniorek.

Trzy medale przywieźli zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do z mistrzostw Polski juniorów młodszych w Ciechanowie. Na najwyższych stopniach podium stanęli Kamila Kasprzak i Piotr Spyra, a po srebro sięgnął Krzysztof Gębicki. Podopieczni Marcina Wołosza wcześniej reprezentowali kraj na mistrzostwach Europy Taekwon-Do ITF w szwedzkim Skovde, gdzie biało-czerwoni zmiażdżyli konkurencję, a srebro w drużynie juniorek wywalczyła Maja Warsińska.

Kamila Kasprzak i trener Marcin Wołosz. Kamila Kasprzak i trener Marcin Wołosz.

Kamila Kasprzak zwyciężyła w walkach kategorii do 60 kg pokonując w finale Zuzannę Gadzałę z "Lewart" AGS Lubartów, który jako jedyny wyprzedził gdański klub w klasyfikacji medalowej.

W kategorii mężczyzn do 58 kg złoto gdańszczanie mieli zapewnione już przed finałem, bo w nim Piotr Spyra pokonał swojego klubowego kolegę Krzysztofa Gębickiego.

Dla Trójmiasta czwarty krążek dorzuciła Karolina Bożejko z GKS Posejdon Gdynia, która zdobyła brąz w indywidualnych technikach specjalnych kobiet.

23. GKS Posejdon Gdynia 0 0 1 1

Klub z Gdańska miał swój udział w sukcesie polskiej reprezentacji podczas mistrzostw Europy seniorów i juniorów Taekwon-Do ITF w szwedzkim Skovde. W zawodach w sumie wzięło udział 506 sportowców z 26 państw.

Biało-czerwoni wywalczyli tam w sumie zawrotną ilość 58 medali - 33 w kategorii seniorów i 25 w kategorii juniorów, dzięki czemu kompletnie zdominowali rywalizację na Starym Kontynencie.

Po srebro w walkach drużynowych sięgnęła Maja Warsińska, która wynagrodziła sobie tym samym nieudany indywidualny występ w układach formalnych w kategorii do 60 kilogramów, gdzie odpadła w pierwszych pojedynkach.

W konkurencji walk w kategorii do 56 kilogramów na tak ważnej imprezie debiutowali Gębicki i Spyra. Obaj odpadli jednak w fazie eliminacyjnej - Krzysztof zajął dziewiąte miejsce, a Piotr ukończył rywalizację na piątej lokacie.

3. Rosja 3 6 10 19

• Srebrna drużyna juniorek. W środku Maja Warsińska.

• Maja Warsińska

• Trener Marcin Wołosz z Gdańskiego Klubu Taekwon-do (drugi z prawej).

Opinie (13)

• co to za bicie ?

• 1 8

• SKT AN-DO Pruszcz Gdański

A znajdujący się na 3 miejscu w generalce SKT AN-DO z Pruszcza Gdańskiego to co?

• 7 4

• Złoty medalista z Gdańska Zaspy (2)

Zdzisław Bronisław masz syna super zawodnika, nic tylko ucztować i świętować ze złocistym płynem marki Żubr

• 15 1

• Siemka Fani Piotraaaaaaaaaaaa (1)

Złocisty Żubrrrrr już się leje a Bronek szaleje ma dużego Synnnaaaa a za to ma dużą rodzinkę co stoi za nim ha ha ha ha ......

• 5 1

• Bronek PO rządzi........

• 1 0

• BRAWO :)))))))

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz Trenerom :)

• 13 0

• Gratulacje dla Marcina W.

Poznalem Marcina jako trenera w gymnasionie. Klucz do sukcesu jest prosty, po nim poprostu widac ze robi to co kocha a lata praktyki i osobowosc pozwolila mu wyszkolic dobrych zawodnikow. Gratulacje i jestem pelen podziwu!

• 14 1

• Gratuluję!

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów!!!

• 9 0

• Zgadzam się z opinią Kam

Zgadzam się z bardzo trafną opinią Kam. Trener Wołosz jest trenerem, który potrafi zmobilizować swoich zawodników, wierzy w nich, jest dla nich autorytetem i potrafi z nich " wycisnąć" to czego Ich nauczył. Mój syn nie zapowiadał się na dobrego zawodnika a teraz jest Mistrzem Polski w swojej kategorii wagowej i to jest właśnie szkoła Trenera Wołosza!!!!.

• 13 0

• Witam.

Wspaniale sukcesy zawodnikow i trenera.!!!!!

• 7 0

• Srebro również na Zaspie!!! (2)

Gratulacje Krzysiek:):):):):

• 3 0

• (1)

Czyli ... Przymorzu ;). Super wynik, świetna ekipa i atmosfera w klubie + znakomity Trener = sukces :)