Gdańska juniorka ze srebrem w drużynie

15 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Zawodniczka Gdańskiego Klubu Taekwon-do Maja Warsińska (pierwsza z lewej) wróciła z Anglii ze srebrnym medalem wywalczonym wraz z drużyną juniorek. Zawodniczka Gdańskiego Klubu Taekwon-do Maja Warsińska (pierwsza z lewej) wróciła z Anglii ze srebrnym medalem wywalczonym wraz z drużyną juniorek.

Srebrny medal wywalczyła z reprezentacją Polski juniorek zawodniczka Gdańskiego Klubu Taekwon-do, Maja Warsińska podczas zawodów Pucharu Świata w Taekwon-do ITF rozgrywanych w angielskim Brighton. Impreza która zgromadziła 1600 zawodników z 43 krajów okazała się wielkim sukcesem dla biało-czerwonych, którzy z dorobkiem 67 medali zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Warsińska, która na koncie ma już trzy tytuły mistrzyni Polski, a w tym roku sięgnęła po złoty medal na międzynarodowym turnieju Viking Cup w Szwecji, w Anglii startowała w trzech konkurencjach.

Po dwóch wygranych pojedynkach w indywidualnych układach formalnych doznała porażki i odpadła z dalszej rywalizacji. Nie powiodło jej się także w walkach indywidualnych, gdzie swój udział zakończyła na pojedynku z aktualną wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy.

Niepowodzenia 17-latka powetowała sobie jednak w trzeciej z konkurencji. Wspólnie z drużyną wywalczyła srebrny medal wśród juniorek. Polki w drodze do finału pokonały reprezentacje Nowej Zelandii oraz Argentyny, dopiero w walce o złoto przegrywając z Irlandkami.

W sumie Polska zdobyła 67 medali (25 złotych, 22 srebrne i 20 brązowych) zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej - zobacz pełną klasyfikację (.PDF).