DGT Politechnika Gdańska - Pszczółka Lublin 86:92. Koszykarki nie dotrzymały kroku

Politechnika Gdańska

Presley Hudson zrzuciła 4 trójki i zdobyła w sumie 24 punkty, ale to było za mało, by zwyciężyć w ostatnim domowym meczu sezonu zasadniczego. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

DGT Politechnika Gdańska przegrała z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86:92 (30:20, 18:30, 22:19, 16:23) w ostatnim domowym meczu sezonu zasadniczego. Koszykarki prowadziły na początku nawet 18:2, ale jeszcze przed przerwą straciły prowadzenie. Wyrównany bój toczyły w trzeciej partii, ale w ostatniej oddały inicjatywę rywalkom.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 57:67. Relacja, oceny

Ślęza Wrocław - AZS Uniwersytet Gdański 97:92. Relacja, oceny

DGT PG: Hudson 24 (4x3, 8 as.), Nayo 18 (4x3), Koc 12, Bujniak 3 (1x3), Ostrowska 3 (1x3) oraz Haryńska 14 (3x3), Strzelczyk 5, Gwizdała 5 (1x3), Duszkiewicz 2, Mohamed 0

PSZCZÓŁKA: Peterson 40 (4x3, 10 zb.), Day 19, Adamowicz 9 (1x3), Labuckienė 4, Szott-Hejmej 0 oraz Baltić 14, Sklepowicz 5, Pawłowska 1

Odejście Jenny Smith nie zmieniło podejścia koszykarek DGT Politechiniki Gdańskiej, bo od pierwszych minut narzuciły szybkie tempo. Rywalki z pewnością nie spodziewały się takiego początku, bo nieco ponad 5 minutach przegrywały już 2:18! Zespół z Lubina był jednak faulowany od 8 minuty, co skutkowało rzutami wolnymi, które skrupulatnie wykorzystywały, dlatego po premierowej kwarcie mieliśmy wynik 30:20.

19. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet - zapowiedź

Tempo nie opadło w drugiej kwarcie, ale z każdą minutą Pszczółka Polski Cukier gonił podopieczne Vadima Czeczuro. Liczne pomyłki, w tym błędy kozłowania czy złe podania sprawiły, że po nieco ponad 16 minutach gry, miejscowe straciły prowadzenie (38:39). Akcje Karoliny StrzelczykPresley Hudson pozwalały jednak nawiązywać walkę z rywalkami. Do przerwy obie ekipy wymieniły się ciosami, ale to przyjezdne schodziły z 2-punktowym prowadzeniem do szatni (48:50).

Zgromadzeni kibice w gdańskiej CSA mieli co podziwiać również w trzeciej partii, którą lepiej zaczęły koszykarki z Lublina. Miejscowe nie pozostawały jednak dłużne i w spotkaniu toczącym się "na styku" nie odstępowały rywalek, w efekcie czego najpierw zremisowały, a następnie wyprzedziły w 28. minucie (65:63). "Kopkę nad i" w ostatniej akcji postawiła Natalia Gwizdała, po rzucie której było 70:69.

Ostatnia odsłona zaczęła się dość spokojnie. Po kolejnych trafieniach Peterson, przyjezdne wysunęły się jednak na 7-punktowe prowadzenie i mimo nieustępliwych prób Martyny Koc, Presley HudsonAgnieszki Haryńskiej, gospodynie nie potrafiły dogonić Pszczółki Polski Cukier. Te ostatecznie zwyciężyły 92:86.

12 AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 19 1 18 1188:1515 20

W sezonie zasadniczym każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w play-off. Pozostałe kończą rozgrywki, a zespół z 12. miejsca jest degradowany.

Tabela wprowadzona: 2020-03-02

Wyniki 19 kolejki:

• DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86:92 (30:20, 18:30, 22:19, 22:19)
  • Wisła Kraków - ARKA GDYNIA 57:67 (16:17, 13:14, 13:14, 15:22)
  • Ślęza Wrocław - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 97:92 (27:23, 22:15, 13:27, 35:27)
  • Artego Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 84:82 (21:19, 23:25, 20:22, 20:16)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Energa Toruń 82:71 (16:21, 20:22, 20:10, 26:18)
  • Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 52:84 (10:22, 16:21, 12:26, 14:15)

Opinie (6) 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

14.03 (sob) godz.18:10 Ślęza Wrocław 0:0 mecz odwołany DGT Politechnika Gdańska
07.03 (sob) godz.17:00 Wisła Kraków 66:55 DGT Politechnika Gdańska
04.03 (śr) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź 67:51 DGT Politechnika Gdańska
29.02 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 86:92 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
22.02 (sob) godz.18:30 ARKA Gdynia 101:48 DGT Politechnika Gdańska LIVE!