Polki awansowały!!!

Maciej Napiórkowski
27 maja 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
W Narviku rozgrywany jest młodzieżowy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Wśród drużyn grających znalazła się także Polska.
W pierwszym meczu pokonała niespodziewanie Chorwatki 34:30. Nasze rywalki zajęły czwarte miejsce na ostatnich Mistrzostwach Europy.
Bramki dla Polski zdobywały: Kudłacz 8 bramek, Bołtromiuk i Duran po 6, Siudowska 5, Jacek 4, Nowak 3, Semeniuk 1.
Na bramce doskonale spisała się Małgorzta Sadowska. Na boisku najlepszą według trenera Jerzego Cieplińskiego była Karolina Kudłacz.

W drugim meczu Norwegia pokonała Azerbejdżan 30:18.

W drugim dniu turnieju Polki odniosły kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonały Azerbejdżan 26:19. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowały rywalki. Polska głównie za sprawą Malgorzaty Sadowskiej nie straciła dystansu do rywalek. W drugiej połowie zupełna inna gra naszych kadrowiczek. W efekcie zwycięstwo z czego powinniśmy byc dumni. Bramki w meczu zdobyły: Kudłacz 7, Duran, Jacek, Semeniuk po 5, Bołtromiuk 3 i Nowak 1.

W meczu nr 2 Chorwacja pokonała Norwegię 27:25

W ostatnim meczu Polska pokonała gospodynie turnieju - Norweżki 28:26. Bramki rzucały: Bołtromiuk 4, Siudowska 4, Jacek 1, Kornacka 2, Semeniuk 6, Kudłacz 4, Nowak 1, Duran 6.
Dzięki temu zwycięstwu Polki uzyskały awans do Mistrzostw Świata.

Najlepszą zawodniczką turnieju została okrzyknięta "Ryba". Małgorzata Sadowska na codzień jest bramkarką Naty AZS AWF Gdańsk.

Opinie (22)

• cd

Polska Azerbejdżan 26 - 19

• 0 0

• NATA-lki wśród wyróżniających się

Dwa oblicza meczu z Azerbejdżanem. Pierwsza połowa - słaba gra naszego zespołu i cały czas prowadzenie Azerbejdżanu. Jednak bardzo dobra gra w bramce /drugi mecz w turnieju/ \"Ryby\" - M. Sadowskiej uchroniła nasz zespół od wyższej porażki w I połowie.
    Uwagi trenerów, przekazane w szatni przyniosły zmianę organizacji gry i co najważniejsze wyniku. Dziewczyny uważniej zagrały w obronie, a obronione piłki w kontrze wykorzystywała Kudłacz.
    Polska - Azerbejdżan wynik taki jak podał xxx
    Bramki dla naszego zespołu zdobyły: Kudłacz 7, Duran, Jacek, Semeniuk po 5, Bołtromiuk 3 i Nowak 1.
    Jutro o 14.30 mecz z Norwegią.

• 0 0

• Chorwacja - Norwegia 27-25!!!!

• 0 0

• Symulacja eliminacji MME

1.Pozostały do rozegrania mecze: Azerb.- Chorw i Pol - Norw.
    2.Jezeli będą
    a/ 3 zespoły z tą samą ilością pkt - obow. tzw mała tabela;
    b/ przy dwóch zespołach - bezpośredni mecz.
    3. Zwycięstwo Chorwcji i nasza porażka, to wówczas Chorwcja sie nie liczy / ma róznice bramek pomiedzy zainteresowanymi zesp. -2/. Nasz zespół może pozwolić sobie na porazkę nie większą niż 6 bramkami /dzisiaj jest Polska +4, Norwegia -2/ i wówczas awnsuje do finałów MME. Porażka wyższa da awans Norweżkom. Każdy inny wynik premiuje nasze dziewczyny. JEST SZANSA NA AWANS.

• 0 0

• gd

JEST AWANS!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I co pesymisci smerfy marudy udalo sie he :)))))))))))

• 0 0

• awans

Polska Norwegia 28 :26 Polki były najlepsze

• 0 0

• RYBA the best.

Polska : Norwegia 28-26.
    Małgorzata Sadowska wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.Gratulacje dla wszystkich dziewczyn i trenerów.
    W dzisiejszym meczu bramki dla Polski zdobywały: Bołtromiuk 4, Siudowska 4, Jacek 1, Kornacka 2, Semeniuk 6, Kudłacz 4, Nowak 1, Duran 6.

• 0 0

• Młodziezowka kobiet

Jak teraz wygladasz cieplinski. jeszcze kilka dni temu bardzo krytycznie wypowiadales sie na temat zespolu. potwierdza to tylko, ze awans to nie twoja zasluga lecz zawodniczek i trenerow, ktorzy je przez kilka lat w klubach i reprezentacji, przed toba przygotowywali /wypadaloby podziekowac Majdzinskiemu, Dworaczykowi, Jezierskiemu/.Cz cie na to stac?

• 0 0

• trener

Od Cieplego to sie odczepcie. Gdy wywalili Jezierskiego (wszyscy wiedza za co :P) to druzyne dostal Cieplinski. Maldzinski hmm, coz tez faworyzowal "swoje". Wszyscy o tym dobrze wiedza ze sport w Polsce nie polega na talencie i jego promowaniu, tylko na kasie i znajomosciach!!
    Nie mniej gratuluje drużynie i wszystkim trenerom :)

• 0 0

• TAK TRZYMAĆ!!!

GRATULACJE DZIEWCZYNY!!! NALEŻĄ WAM SIĘ POCHWAŁY!!! RYBCIA, JESTEŚ BOSKA!!!! DARIA I KAROLINA SUPER!!!! RESZTA KADROWICZEK ŚWIETNIE!!! TERAZ PIERWSZ ÓSEMKA NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA, ALE PRZED WAMI BAAARDZOOOO CIĘŻKA PRACA! POWODZENIA!!!