Bałtyk w czwartym meczu bez gola

Rafał Sumowski
27 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Christopher Oualembo i jego koledzy nie mieli zadowolonych min po spotkaniu z Polonią. Rezerwy Lechii zwycięstwo w III-ligowych derbach Gdańska straciły w ostatniej minucie meczu. Christopher Oualembo i jego koledzy nie mieli zadowolonych min po spotkaniu z Polonią. Rezerwy Lechii zwycięstwo w III-ligowych derbach Gdańska straciły w ostatniej minucie meczu.

Piłkarze Polonii zremisowali z rezerwami Lechii 2:2 (0:0). Wynik III-ligowych derbów Gdańska na boisku przy ul. Marynarki Polskiej ustalił z rzutu karnego Adam Piątkowski w ostatniej minucie spotkania. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Bałtyku Gdynia z Koralem Dębnica. Dla biało-niebieskich to czwarty z rzędu mecz bez gola.

Polonia Gdańsk - Lechia II Gdańsk 2:2 (0:0)
Bramki: 65 K.Borkowski, 90 Piątkowski (karny) - 53 Czychowski, 78 Zbrzyzny

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Rusinek (85 Jaśniewski), Skowroński, Zgliński - Osłowski, Szuba, Rychłowski, Anusik - Piątkowski, K.Borkowski (85 Malinowski)

LECHIA II: Rosa - Karwat, Iwanowski, Zbrzyzny, Jaroszek (68 Gac) - Czychowski, Żmijewski, Oualembo, Ripoli, Brzeski - Rasiak.

Lechia do derbowego pojedynku przystąpiła ze wsparciem Grzegorza Rasiaka, Christophera OualemboJuliana Ripoliego, dla których zabrakło miejsca w kadrze pierwszej drużyny na mecz z Podbeskidziem.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Gospodarze próbowali ataków skrzydłami, ale dośrodkowania Bartosza Anusika już w drugiej minucie spotkania pod samą bramkę Kacpra Rosy nie udało zamienić się na gola.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem walki w środku boiska, po czym do bardziej zdecydowanych ataków przystąpili lechiści, zamykając Polonię na dłuższą chwilę na jej własnej połowie.

Gospodarze odpowiedzieli kilkoma groźnymi akcjami. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Szymon Rychłowski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą inicjatywę przejęli goście, ale ich ataki przyniosły ostatecznie tylko serię rzutów rożnych.

Zaraz po przerwie dobrej sytuacji nie wykorzystał Adam Piątkowski. Piłka po jego uderzeniu w polu karnym odbiła się od obrońcy Lechii. Niewykorzystana okazja zemściła się niemal błyskawicznie, bo po chwili pewnym strzałem w długi róg z 16 metra popisał się Paweł Czychowski, dając prowadzenie biało-zielonym.

REZERWY ARKI KONTYNUUJĄ ŚWIETNĄ PASSĘ

Polonia mogła szybko doprowadzić do wyrównania, gdy interweniujący w polu karnym Rosa nie zdołał złapać piłki, a mający przed sobą tylko obrońców Maciej Osłowski uderzył nieczysto wysoko ponad bramką.

Nie pomylił się za to Kamil Borkowski, który wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Chwilę później Polonia mogła wyjść na prowadzenie, ale znajdujący się sam na sam z bramkarzem Lechii Bartosz Anusik posłał futbolówkę wprost w jego ręce. Gol i tak nie zostałby uznany, gdyż tuż po strzale sędzia odgwizdał spalonego.

Przewagę bramkową na blisko 10 minut przed końcem spotkania ponownie uzyskali goście. Radosława Cimanowskiego strzałem głową pokonał Robert Zbrzyzny.

Do Polonii szczęście uśmiechnęło się w końcówce spotkania. Po zagraniu piłkarza Lechii ręką w polu karnym, rzut karny na gola zamienił Adam Piątkowski. Ponowne wyrównanie wyraźnie dało gospodarzom wiatr w żagle. Zaledwie chwilę później bramkę zdobył Daniel Jaśniewski, który znalazł się jednak na spalonym.

POLONIA GDAŃSK
LECHIA II Gdańsk

7% 19 typowań POLONIA GDAŃSK
5% 12 typowań REMIS
88% 227 typowań LECHIA II Gdańsk

Bałtyk Gdynia - Koral Dębnica 0:0
BAŁTYK: Yehia - Barnik, Wasielewski, Kokosiński, Pionk - Drzymała, Piekarski, Szostek, Bułka - Danilczyk (71 Preizner), Kudyba (76 Wojciechowski)

Na Narodowym Stadionie Rugby bezbramkowym remisem zakończył się mecz Bałtyku Gdynia z Koralem Dębnica. Osłabieni brakiem pauzującego za kartki Zbigniewa Bodzaka biało-niebiescy bez gola ukończyli czwarte spotkanie z rzędu i są coraz bliżej tego by... zostać w III lidze.

- Tragedia. Zmagamy się z tym już od miesiąca, próbujemy różnych rozwiązań, ale skuteczność ciągle zawodzi. Koral przyjechał nastawiony na grę z kontry. Jeden i drugi zespół miał swoje okazje, ale do bramki nikt nie trafił - mówi trener Szymon Hartman

W niedzielę o godzinie 17:00 na NSR zagrają rezerwy Arki Gdynia, które zmierzą się z Pogonią Barlinek.

Wyniki 22 kolejki

• POLONIA GDAŃSK - LECHIA II GDAŃSK 2:2 (0:0)
  • BAŁTYK GDYNIA - Koral Dębnica 0:0
  • ARKA II GDYNIA - Pogoń Barlinek niedziela 3:0 (2:0)
  • Pogoń II Szczecin - Drawa Drawsko Pomorskie 4:2 (3:0)
  • Gryf Słupsk - Dąb Dębno 1:1
  • Błękitni Stargard Szczeciński- Gwardia Koszalin 2:1
  • Cartusia - Energetyk Gryfino 0:0
  • Chemik Police - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:1)

Opinie (67) 3 zablokowane

• No ładnie sie lechia spociła w tym spotkaniu ... a jakie zapachy :) (3)

2-2 przyzwoity wynik jak na drużyny z początku i końca tabeli. Widze że grało nasze trio (prawie jak w Borussii) Jak tam Rasiaczek ? korniki nie dokuczały ?

• 15 2

• BRAWO !! Bobo Kaczmarek !! Super udane transfery !! Gratuluję intuicji w łowieniu talentów !! (2)

Mistrzów naściągał co to nawet nie ma gdzie ich teraz upchnąć. Poziom tych "gwiazd" poraża. Co to za skauting się pytam ?

Tutaj nawet rewolucje kuchenne nie pomogą !!

• 16 1

• Skautingiem w Lechii Gdańsk zajmuje się podobno niejaki Pan Roman Kaczorek. (1)

Ciekaw jestem na jakiej podstawie wybrano do zespołu takich graczy jak te wspomniane wyżej w artykule trio. Jeżeli na podstawie filmów zmontowanych przez agentów tychże piłkarzy to powinni wyświetlać je w kinach. Bo montaż jak najbardziej profesjonalny.

Roman wcześniej zajmował się młodzieżą i może więc sprawdzała się tam jego intuicja. Ale tutaj coś poszło nie tak. Żaden z tego trio nawet w ułamku % nie zasługuje na grę w pierwszym składzie. W rezerwach też sobie radzą jako tako albo wcale. Może czas wreszcie coś konstruktywnego zrobić. A nie czekać na jakiś cud ze nagle zaczną grać.

• 1 0

• Nie zwalaj winy na Kaczorka przecież Bobo, testuje transfery w III i ME - ale chyba ma słaby wzrok

• 2 0

• Gratulacje:)

Jak widać dają radę Poloniści strzelać bramki i chwała im za to,dziekujemy za walkę i serce,jest dobrze a będzie jeszcze lepiej :)