Polonia przegrała w Barlinku, Arka II w Szczecinie

ras., Marta
15 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Rezerwy Arki Gdynia bez większego wsparcia z pierwszego zespołu nie radzą sobie w III lidze zbyt dobrze. Przy piłce Karol Róg. Rezerwy Arki Gdynia bez większego wsparcia z pierwszego zespołu nie radzą sobie w III lidze zbyt dobrze. Przy piłce Karol Róg.

III-ligowe rezerwy Arki przegrały w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni 0:2 (0:1). Gospodarze zagrali ze wsparciem aż sześciu zawodników z pierwszej drużyny i zafundowali żółto-niebieskim trzecią porażkę w tym sezonie, na skutek czego gdynianie nadal okupują ostatnią pozycję w tabeli. Pozycję wicelidera straciła gdańska Polonia, która przegrała z Pogonią w Barlinku 1:3 (0:0).

Pogoń II Szczecin - Arka II Gdynia 2:0 (1:0)
Bramki: Zwoliński 17, 88

ARKA II: Kamola - Stolc, P. Robakowski, Haberka, Strzelecki - K.Patelczyk (82 Ziętarski), Czoska, Kwaśnik (62 Bębenek), D.Patelczyk (73 Róg), Wojowski (82 Wesołowski) - Słowiński

Podopiecznym Roberta Wilczyńskiego tym razem przyszło grać bez brazylijskiego wsparcia z pierwszego zespołu (przeczytaj jak Marcus dał Arce II zwycięstwo w poprzedniej kolejce). Z szerokiej kadry dołączyli jedynie "etatowi" gracze rezerw Paweł CzoskaPiotr Robakowski.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla gdynian. Już w 17. minucie po prostopadłym podaniu z bocznego sektora boiska piłkę do pustej bramki skierował napastnik Łukasz Zwoliński. Gospodarze pomimo przewagi szukali kolejnego trafienia, zaś goście czekali na okazję do kontry.

Po przerwie Arkę przed utratą kolejnych bramek dwukrotnie ratował Patryk Kamola. Około 60 minuty przyjezdni przejęli inicjatywę, ale dobrze zapowiadających się okazji nie wykorzystali Paweł WojowskiKarol Róg.

Tuż przed końcem meczu gdynian pogrążył Zwoliński, który wykorzystał zamieszeni pod bramką Kamoli i zaliczył swoje drugie trafienie.

- Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. W Pogoni zagrało aż sześciu piłkarzy z pierwszego zespołu. Biorąc to pod uwagę ten mecz nie był zły w naszym wykonaniu. Mieliśmy szansę na remis, ale bramka na 2:0 praktycznie zakończyła ten mecz - mówi trener Robert Wilczyński.

Pogoń Barlinek - Polonia Gdańsk 3:1 (0:0)
Bramki: Matuszewski 57, Stukonis 70, Sarbinowski 85 - Piątkowski 59 (rzut karny)

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski - Skowrońcki, Skarżyński (74. Jaśniewski), Zgliński - Pikulski, Kozłowski - Ł.Borkowski (74. K.Borkowski), Rychłowski, Kujawa (65. Biernatowicz)- Piątkowski.

Również na wyjeździe i również z Pogonią, tyle że tą z Barlinka, zagrał inny trójmiejski III-ligowiec. Polonia Gdańsk po dwóch zwycięstwach na własnym boisku, podczas których zdobyła 8 bramek nie tracąc żadnej przegrała na obcym terenie 1:3 (0:0) i straciła pozycję wicelidera rozgrywek.

Gdański beniaminek jechał do Barlinka z zamiarem wywalczenia przynajmniej jednego punktu. Sztuka ta wydawała się możliwa do zrealizowania przynajmniej jeszcze do przerwy.

W 57. minucie jednak Szymon Matuszewski chciał dośrodkować z prawej strony w pole karne, wyszedł jednak z tego strzał na bramkę i piłka "wpadła za kołnierz" gdańskiemu bramkarzowi.

- Odpowiedzieliśmy jednak bardzo szybko, już dwie minuty późnej wyrównaliśmy po ewidentnym karnym dla nas. Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany, Adam Piątkowski, który został sfaulowany podczas gdy w polu karnym wdał się w drybling przeciwnikami - powiedział po meczu kierownik gdańskiej ekipy Krzysztof Kozłowski.

W 70 minucie gospodarzy ponownie na prowadzenie wyprowadził Kacper Stukonis, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego z około 30 metrów. Gdańszczanie postawili wszystko na jedną kartę, odsłonili się i to kosztowało ich kolejnego straconego gola. Gospodarze ponownie po rzucie wolnym opanowali piłkę w polu karnym i po raz trzeci skierowali ją do gdańskiej bramki.

Pozostałe mecze 5. kolejki grupy pomorsko-zachodniopomorskiej III ligi:
Koral Dębnica - Cartusia 1:2 (1:1), Energetyk Gryfino - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0), Drawa Drawsko Pomorskie - Gryf Słupsk 4:2 (3:1), Dąb Dębno - Błękitni Stargard Szczeciński 0:3 (0:1), Gwardia Koszalin - Chemik Police 4:1 (2:0).

O NIEDZIELNYM MECZU LECHIA II - BAŁTYK (3:0) CZYTAJ TUTAJ