Bałtyk pokonał wicelidera III ligi

10 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Pod wodzą trenera Marcina Martyniuka Bałtyk nie przegrał jeszcze ligowego spotkania w rundzie wiosennej. Pod wodzą trenera Marcina Martyniuka Bałtyk nie przegrał jeszcze ligowego spotkania w rundzie wiosennej.

Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe Gwardię Koszalin 1:0 (0:0). Tym samym biało-niebiescy pozostają niepokonani w III lidze pod wodzą trenera Marcina Martyniuka. W Kołobrzegu z liderującą rozgrywkom Kotwicą 0:1 (0:0) przegrała natomiast Polonia Gdańsk. Podopieczni Pawła Pagieły na cztery kolejki do końca sezonu wciąż pozostają bez wygranej w rundzie wiosennej.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Gdynia 0:1 (0:0)
Bramka: Krysiński 73

BAŁTYK: Tułowiecki - Weber (57 Skrzecz), Proena, Pilch, Wesołowski - Krzemiński, Dettlaff, Piekarski, Ziemak (90 Wasielewski) - Rychłowski (66 Rusinek), Krysiński (76 Rasmus)

Bałtyk do Koszalina pojechał bez kontuzjowanego Rolanda Kazubowskiego, a choroba z gry wyłączyła Adama Szampa. Miejsca na ławce zajęli natomiast wracający po kontuzji: Karol Wasielewski, Krzysztof Rusinek i po pauzie za kartki - Paweł Rasmus. Szkoleniowiec z tego tercetu skorzystał po przerwie.

Walczący o utrzymanie w lidze gdynianie od początku spotkania dzielnie stawiali czoła wiceliderowi rozgrywek. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak bramek. Co więcej, kwadrans po przerwie boisko musiał opuścić brutalnie faulowany Janusz Weber.

Bramkę na wagę 3 punktów dla Bałtyku zdobył Radosław Krysiński. 19-latek otrzymał podanie na 15 metr od Marcina Dettlaffa i zdecydował się na natychmiastowy strzał. Tym samym zdobył trzecią bramkę tej wiosny i drugą w kolejnym meczu. Do siatki trafił także przed tygodniem przeciwko Chemikowi Police.

Dzięki wygranej w Koszalinie Bałtyk przedłużył passę jaką osiąga pod wodzą trenera Martyniuka w III lidze. Mecz z Gwardią był szóstym kolejnym bez porażki. Gdynianie od czasu zmiany szkoleniowca wygrali pięć ligowych pojedynków i raz zremisowali. Ta znakomita seria mocno przybliżyła biało-niebieskich do utrzymania, jednak walka o nie najprawdopodobniej potrwa do ostatniej kolejki.

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka: Biegański 50

POLONIA: Kamola - Kudan, Pikulski, Skowroński, Zgliński - Cichocki (58 Cholewiński), Szuba (80 Gierałtowski), Cejer, Borkowski - Sidor (66 Mikołajczak), Piątkowski (84 Wons)

Tak jak deklarował trener Polonii Paweł Pagieła, pogodzeni z degradacją gdańszczanie nie pojechali do Kołobrzegu jak na ścięcie. Ostatni zespół grupy Bałtyckiej III ligi podjął walkę z liderem rozgrywek. Wprawdzie od początku spotkania gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale nie potrafili udokumentować golem, co w dużej mierze było zasługą dobrze spisującego się bramkarza Polonii Patryka Kamoli.

Gdańszczanie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie, gdy do zagranej ze środka pola piłki "urwał" się rywalom Adam Piątkowski. Napastnika gości uprzedził jednak bramkarz Kotwicy wybijając piłkę głową na 25 metr. Tam do futbolówki dopadł Michał Cejer i uderzył by nie dać szans wrócić bramkarzowi między słupki. Niestety, zawodnikowi Polonii zabrakło precyzji.

Po przerwie prowadzenia doczekała się Kotwica. Na 18 metrze z pierwszej piłki uderzył Krzysztof Biegański i wpakował futbolówkę do bramki nie dając najmniejszych szans zaskoczonemu Kamoli.

Polonia podjęła próbę wyrównania, ale najpierw uderzenie Kamila Borkowskiego odbił bramkarz, a dobitka Jakuba Zglińskiego przeleciała nad poprzeczką. Wcześniej gdańszczanie mieli sporo szczęścia. Przed stratą drugiej bramki ratował ich Kamola, który w jednej akcji obronił uderzenie i pierwszą dobitkę. Kolejna próba zakończyła się natomiast uderzeniem w poprzeczkę.

Wyniki 26 kolejki

• Gwardia Koszalin - BAŁTYK GDYNIA 0:1 (0:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - POLONIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • ARKA II GDYNIA - LECHIA II GDAŃSK 2:0 (0:0)
  • Chemik Police - Pogoń II Szczecin 1:1 (0:1)
  • GKS Manowo - Cartusia 1:1 (1:1)
  • Energetyk Gryfino - Kaszubia Kościerzyna 2:1 (2:0)
  • Pomorze Potęgowo - Bałtyk Koszalin 0:4 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Koral Dębnica 4:2 (0:2)

Opinie (62) 6 zablokowanych

• BALTYK GDYNIA AMEN , WYGRANA Z GWARDIA (3)

• 82 1

• Gratulacje dla zawodnikow oraz trenerow Baltyku Gdynia (2)