Polska - Rumunia 19:27

6 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Nie udał się inauguracyjny występ reprezentacji Polski w młodzieżowych mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Biało-czerwone przegrały w Skopje z Rumunią 19:27 (9:12). A w drugim meczu rywal będzie jeszcze trudniejszy - wicemistrzynie Europy, Węgierki.

Od pierwszego gwizdka Polki zostały skazane na gonienie wyniku. Po pięciu minutach przegrywały 1:4, potem 2:7. Nasza reprezentacja zdołała otrząsnąć się z przewagi, gdy zaczęła grać ostrzej w obronie, ale i tak daleko było jej w tym względzie do rywalek.

- Grały twardo, na pograniczu faulu. Przy tym nasza obrona była zbyt miękka - przyznał Dariusz Dworaczyk, polski szkoleniowiec.

Pierwsza połowa zakończyła się porażką trzema bramkami. Ta różnica utrzymywała się przez 10 minut po przerwie. Potem Polki pogubiły się, tracąc najskuteczniejsze zawodniczki. W wyniku gradacji kar parkiet opuściła kapitan drużyny, Katarzyna Duran, a w 52 min sędziowie usunęli z boiska Karolinę Kudłacz. Nawet dobra postawa w bramce gdańszczanki Betay Piłatowskiej nie uchroniła naszej drużyny od wysokiej porażki.

W drugim meczu polskiej grupy Niemki rozgromiły Algierię 33:13. Węgierki pauzowały.