PolskaStrefaInwestycji Gorzów - VBW Arka Gdynia 81:76. Przerwana passa koszykarek

dak.
15 listopada 2023, godz. 20:45
Opinie (18)

VBW Arka Gdynia przerwała swoją passę 5 zwycięstw z rzędu. VBW Arka Gdynia przerwała swoją passę 5 zwycięstw z rzędu.

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z zespołem PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 76:81 (25:24, 19:13, 20:22, 12:22) w 5. kolejce Orlen Basket Ligi Kobiet. Powrót po przerwie reprezentacyjnej nie okazał się szczęśliwy. Żółto-niebieskie przerwały serię pięciu zwycięstw we wszystkich rozgrywkach. Natomiast ich środowe rywalki wciąż pozostają niepokonane na polskich parkietach.

Enea: Bibby 31 (3x3), Wentzel 22, Jakubiuk 14, Telenga 14 (13 zb.), Pszczolarska 0 oraz Kuczyńska, Steblecka

VBW ARKA: Davis 19 (1x3), Miskiniene 12 (11 zb.), Wrzesiński 7, Borkowska 4, Podgórna 2 oraz Kastanek 18 (4x3), Bazan 11, Puter 3

Orlen Basket Liga Kobiet powróciła do gry zaledwie trzy dni po ostatnim meczu reprezentacji Polek. Biało-czerwone co prawda zaczęły kwalifikacje do EuroBasketu od wygranej z mistrzyniami Europy Belgią 67:62, ale już w drugim spotkaniu uległy w dogrywce Litwinkom 73:75.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia walczy o nowego koszykarza. Trefl Sopot podjął decyzję ws. Żana Tabaka Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia walczy o nowego koszykarza. Trefl Sopot podjął decyzję ws. Żana Tabaka

Mimo to jedyna reprezentantka z VBW Arki Gdynia, czyli Kamila Borkowska znalazła się w wyjściowym składzie na środowy mecz z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. Środkowa rozegrała ponad 25 minut, ale zarówno ona jak i jej koleżanki nie dały rady wygrać w hicie kolejki.

Koszykarki z Gdyni mają czego żałować, bo przez wiele fragmentów inicjatywa leżała po ich stronie. Pierwsza i druga kwarta były wyrównane, ale przed samą przerwą udało się wypracować 7-punktową przewagę.

Tę nie tylko udało się utrzymać po zmianie stron, ale i nawet powiększyć ją nawet do 13 "oczek". Niestety nie utrzymały tempa do końca. W ostatniej partii znów oglądaliśmy zaciekłą batalię, którą w końcówce na swoją stronę przechyliły gospodynie, które dopisały piąte zwycięstwo na swoim koncie i wciąż są niepokonane.

Julia Bazan, koszykarka VBW Arki Gdynia o EuroCup, medalu i pobiciu koleżanki Julia Bazan, koszykarka VBW Arki Gdynia o EuroCup, medalu i pobiciu koleżanki

Warto podkreślić, że w zespole z Gorzowa aż trzy koszykarki rozegrały aż po 40 minut: Chloe Bibby, Anna Jakubiuk oraz Weronika Telenga.

Natomiast VBW Arka punktowała na poziomie 46 proc. z gry (32/69). Lepiej pod tym względem wypadły rywalki, które wykorzystały 31 z 61 rzutów (50 proc.) i choć oddały jeden rzut celny, to trzeba jasno powiedzieć, że przesądziły rzuty osobiste, gdyż gorzowianki trafiły ich 16 z 18, a gdynianki 7 z 9.

Wyniki 5 kolejki

• PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - VBW ARKA GDYNIA 81:76 (24:25, 13:19, 22:20, 22:12)
  • MB Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa 95:52 (33:10, 24:17, 22:9, 16:16)
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Polski Cukier Toruń 84:73 (21:17, 20:17, 24:25, 19:14)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - Ślęza Wrocław 57:72 (23:15, 13:22, 6:16, 15:19)
  • KGHM BC Polkowice - MKS Pruszków 73:36 (14:11, 26:9, 16:10, 17:6)
  • pauza: Basket Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz