Pomorski rok na kółkach

Tomasz Łunkiewicz
14 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
W salonie samochodowym Marii i Mirosława Zdanowiczów w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej odbyło się podsumowanie sezonu 2004 w sportach motorowych. Najlepsi, medaliści imprez rangi mistrzostw Polski i Europy, otrzymali pamiątkowe puchary.

W 2004 roku pomorscy zawodnicy zdobyli 9 medali w imprezach rangi mistrzostw Polski i Europy. Największy sukces, podobnie jak przed rokiem, święcił Krzysztof Groblewski. Reprezentant Automobil Klubu Orski po raz trzeci z rzędu wywalczył drugie miejsce w mistrzostwach Europy w rallycrossie. W rywalizacji krajowej dwóch Pomorzan stanęło na najwyższym podium. Mistrzem Polski w motocrossie w klasie otwartej został Maciej Zdunek, który startował również w mistrzostwach Europy. Złoty medal górskich samochodowych mistrzostw Polski w klasie N zdobył Dariusz Wirkijowski (AK Morski). O stopień niżej stawali Marcin Wójcik (motocross, klasa 125 ccm, Gdański Auto Moto Klub), Marcin Zachowicz (górski wicemistrz w klasie samochodów historycznych, AK Orski) i Maciej Bukowski (motocross, klasa weteran, III w Pucharze PZM w klasie otwartej, Człuchowski Auto Moto Klub). Puchary za brązowe medale otrzymali: Łukasz Bembenik (motocross, klasa 80 ccm, Człuchowski AMK), Mateusz Wojciechowski (motocross, klasa 125 ccm, Gdański AMK), Tomasz Chrzanowski i Robert Kościecha (mistrzostwa Polski par na żużlu) oraz Człuchowski Auto Moto Klub (motocross). Pięciu zawodników otrzymało puchary za miejsce w pierwszej trójce Pucharu PZM. Dla kilkunastu były dyplomy.

- To był bardzo udany rok - powiedział "Głosowi" Jerzy Misztal, prezes Zarządu Okręgu PZM. - Potwierdzeniem może być przyznanie nam rundy eliminacyjnej mistrzostw Europy. Byliśmy organizatorem siedmiu eliminacji mistrzostw Polski. Wydaliśmy 37 nowych licencji zawodniczych. Jeśli chodzi o wyniki sportowe, to również było dobrze. Krzysztof Groblewski po raz trzeci wywalczył wicemistrzostwo Europy. Żużlowcy powrócili do ekstraligi. Mam nadzieję, że na dłużej - dodał prezes Misztal.