Pomóżcie sobie same

30 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Jeśli siatkarki Energi Gedania wygrają w sobotę w Bielsku co najmniej jednego seta, bez względu na wyniki na innych parkietach zagrają w play off Ligi Siatkówki Kobiet. Na wszelki wypadek gdański szkoleniowiec, Leszek Milewski przeliczył "małe" punkty z całego sezonu, bo nawet one mogą decydować. Przed ostatnią serią gier ustalona jest kolejność na pierwszych pięciu miejscach.

W środę, w zaległym meczu Centrostal Bydgoszcz pokonał Aluprof Bielsko 3:2. Ten rezultat ostatecznie ustawił porządek na miejscach 1-5. Tym samym znamy już pierwszą parę play off. Aluprof zagra z Muszynianką. Ostatnia seria gier wyłoni rywalki dla Winiar Kalisz (z liderkami zagra ósma drużyna), Nafty Piła (siódma) i Centrostalu (szósta). - Nie myślimy, z kim nam będzie wygodniej zagrać w play off. Koncetrujemy się przede wszystkim na sobotnim meczu. Chcemy pomóc sobie sami, czyli wygrać w Bielsku choćby seta - zapewnia trener Milewski. Szkopuł tylko w tym, że na wyjeździe ze wszystkimi drużynami z czołowej "piątki" LSK gedanistki dotychczas przegrywały po 0:3.

Tak się złożyło, że w ostatniej serii gier drużyny z miejsc 1-5 zagrają z tymi 6-10. Teoretycznie powinny wygrywać faworytki, ale nie wiadomo, jak te zespoły podejdą do meczów, które dla nich nie mają już żadnego znaczenia. Z gdańskiej perspektywy najbardziej interesują nas rozstrzygnięcia w Poznaniu (IMDSA gra z Muszynianką), Białymstoku (AZS zmierzy się z Winiarami) oraz w Mielce (Stal ugości Naftę). Przegrana jednego z tych dwóch pierwszych zespołów bądź wygranie przez pilanki co najmniej jednego seta w Mielcu, oznaczać będzie, że Energa Gedania awansuje do play off. Obecnie nam obiema akademickimi zespołami gedanistki mają punkt przewagi, a od mielczanek są lepsze o trzy punkty. Ostatnia w tabeli - Gwardia Wrocław - może co najwyżej przesunąć się na dziewiątą lokatę kosztem Stali.

- Zawodniczki są przygaszone, jeszcze przeżywają przegraną z Poznaniem. Pozostaje mieć nadzieje, że skończy się to wszystko tak jak po... Pile. Po wielkiej porażce z Naftą siatkarki zmobilizowały sie i gładko ograły Białystok. Tylko oczywiście trzeba wziąć poprawkę, że Bielsko to zupełnie innej klasy przeciwnik. Na wszelki wypadek policzyłem małe punkty. Na razie mamy w tym elemencie niewielką przewagę nad Stalą. W meczu z Aluprofem trzeba walczyć o każdy punkcik - dodaje trener Milewski.

Konieczność liczenia małych punktów może nastąpić tylko w jednym przypadku: Energa Gedania przegrywa w Bielsku 0:3, a Stal wygrywa z Naftą 3:0. Wówczas obie drużyny mają po 17 dużych punktów oraz identyczny bilans setów 23:41. Przy założeniu, że Białystok wygrywa, a Poznań co najmniej zdobywa dwa sety, to wówczas gedanistki z mielczankami rywalizują o ósme miejsce.

Kiedy awansują do play off:
ENERGA GEDANIA (obecnie 17 punktów) - wygrywa jeden set w Bielsku lub ma miejsce co najmniej jeden z trzech przypadków: Poznań przegrywa 1:3 lub 0:3, Białystok przegrywa, Stal traci jednego seta.
IMD Poznań (16) - wygrywa bądź przegrywa 2:3 z Muszynianką lub ma miejsce co najmniej jeden z dwóch przypadków: kończy kolejkę z takim samym dorobkiem punktowym jak Białystok bądź Stal nie wygra za trzy punkty.
AZS Białystok (16) - wygrywa z Winiarami lub ma miejsce co najmniej jeden z dwóch przypadków: Poznań zdobywa o jeden punkt mniej bądź przy wygranej Stali 3:2, sam zdobywa co najmniej jednego seta na Winiarach.
Stal Mielec (14) - drogę do play off otwierają jej przegrana co najmniej jednej z trzech drużyn, które są na miejscach 6-8. Energę Gedanie może wyprzedzić tylko małymi punktami, gdy wygra sama 3:0, a gedanistki przegrają 0:3; Poznań i Białystok wyprzedzi, jeśli wygra za trzy punkty, a jeden z tych zespołów przegra 1:3 lub 0:3, Białystok wyprzedzi również, gdy wygra 3:2 a rywalki przegrają 0:3.

A ja myślę, że właśnie wygrają trzeba być optymistą .W Gdańsku mecz z Poznaniem przegrał niestety trener, a nie zawodniczki.Trzymam kciuki!!!!!.

• 0 0

• Ja też mam nadzieję na niespodziankę. Ale że to trener przegrał ostatni mecz to się nie zgodzę.

• 0 0

• JAK MAJĄ WYGRAĆ!!!!???? WSZYSTKIE CHODZĄ PO BOISKU JAKBY ZBIERAŁY BURAKI ZA TRAKTOREM PÓŹNĄ JESIENIĄ

• 0 0

• A kibice siedzą i narzekają. Przychodzą do domów odpalają komputery na trójmiasto i narzekają. Jak Gedania przegrywa to się cieszą że będą mogli ponarzekać. Jak Gedania wygrywa to narzekają na kible. Pomiędzy sezonami jak nie ma na co narzekać to sobie wynajdują inne tematy i...narzekają na coś innego. Widocznie nic innego ludzie w tym kraju nie potrafią tylko narzekać. Trener nie potrafi prowadzić drużyny Ewa nie potrafi rozgrywać tylko kibice potrafią...narzekać. Nie daj Boże jak by była na Gedanii nowa hala z czystymi kiblami i super drużyna z mistrzostwem Polski to trybuny by opustoszały bo nie byłoby na co narzekać.

• 0 0

• zawsze mozna ponarzekac na Kierownika...

• 0 0

• Będzie dobrze

KIEROWNIKU !
    przecież przed kompami siedzą sami "mistrzowie"...
    Szkoda się przejmować, co drugi nie wie, gdzie jest sala na Kościuszki!
    Chamstwo i tyle - nie bójmy sie mocnych słów. Nie podoba Wam się ludzie to nie piszcie! A co najważniejsze - nie chodźcie na mecze. Po co komu wasze mało bądź co bądź kulturalne i inteligentne komentarze ??????????????

• 0 0

• Szanowny anonimie budżet jest duży ale sponsor dał kasę zbyt późno i nie można było już wzmocnić składu. Ta sprawa jest znana od dawna więc daruj sobie podobne uwagi bo świadczą o tobie nienajlepiej.

• 0 0

• Jak slysze ze sponsor dal kase zbyt pozno dla was to mi sie przypomina ta sama sytuacja co w hokejejowym Stoczniowcu :)