Szczypiorniści Wybrzeża pokonali Pomezanię

16 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najskuteczniejszy w sobotnim meczu z Pomezanią Malbork był rozgrywający gdańskiego zespołu, Krzysztof Mogielnicki. Najskuteczniejszy w sobotnim meczu z Pomezanią Malbork był rozgrywający gdańskiego zespołu, Krzysztof Mogielnicki.

Piłkarze Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:25 (17:10) odnosząc dziewiątą z rzędu wygraną w I lidze. Niestety, gorzej spisali się szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia, którzy przegrali na wyjeździe z Grunwaldem Poznań 24:32 (14:10), a SMS Gdańsk uległ w Kościerzynie Vetrex Sokołowi 26:28 (11:14).

Wybrzeże Gdańsk - Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:25 (17:10)
WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński - Mogielnicki 6, Kondratiuk 5, Prymlewicz 4, Abram 4, Nilsson 4, Rogulski 3, Sulej 1, Rakowski 1, Jasowicz 1 oraz Wiak, Kornecki, Papaj.

GDAŃSZCZANIE ODPADLI Z PUCHARU POLSKI

Wybrzeże, które właśnie przeciwko Pomezanii doznało jedynej w tym sezonie porażki w meczu o stawkę (w Pucharze Polski), wzięło na malborczanach udany rewanż, choć nie przyszedł on łatwo. Gdańszczanie pierwsze prowadzenie (6:5) objęli w 13 minucie po bramce Łukasza Rogulskiego.

Wcześniej, w 10 minucie w bramce Sebastiana Sokołowskiego zastąpił Artur Chmieliński i to między innymi jego dobra dyspozycja pomogła do przerwy wypracować aż 7 trafień przewagi. Gdańszczanie od 24 do 30 minuty zdobyli 6 bramek z rzędu i z 11:9 zrobiło się już 17:9, na co goście odpowiedzieli tylko raz.

W drugiej połowie Wybrzeże spuściło z tempa, a mający na koncie po dwie kary Rogulski i Dawid Nilsson musieli grać mniej agresywnie. Malborczanie w 49 minucie po bramce Łukasza Cieślika doprowadzili do wyniku 19:21, ale gdańszczanie w końcówce meczu, przy głośnym dopingu miejscowych kibiców, zdołali zastopować powrót rywali.

W Wybrzeżu zadebiutował pozyskany z superligowego KPR Legionowo Mateusz Wiak. W pierwszym spotkaniu w nowych barwach 26-letni lewy rozgrywający zaliczył jednak epizodyczną rolę, pojawiając się na parkiecie na kilka minut.

• Wybrzeże Gdańsk

Grunwald Poznań - Kar-Do Spójnia Gdynia 32:24 (10:14)
KAR-DO SPÓJNIA: Skowron, Zimakowski - Dorsz 8, Wróbel 7, Bielec 3, Borzymowski 3, Kowalski 2, Bronk 1 oraz Dziemian, Naus, Pacholarz, Serafinowicz.

Drugiej z rzędu porażki doznała Kar-Do Spójnia Gdynia. Przetrzebiony kontuzjami zespół trenera Leszka Elbickiego już na rozgrzewce przed meczem w Poznaniu stracił Stanisława Gębalę mającego problemy ze ścięgnem Achillesa. Pomimo tego, gdynianie dobrze weszli w spotkanie po 10 minutach gry prowadząc 5:2.

Do przerwy, choć zmarnowali cztery stuprocentowe sytuacje, zdołali jeszcze powiększyć przewagę o jedną bramkę. Niestety, przebieg drugiej części spotkania był dla trójmiejskich drużyny zgoła odmienny. Szczypiorniści Kar-Do Spójni zaraz po powrocie na parkiet stracili 9 bramek nie rzucając ani jednej (14:19). Przełamali się dopiero w 39 minucie meczu, ale rozpędzeni gospodarze nie dali się już zatrzymać.

Gdynianie w nadchodzącym tygodniu najprawdopodobniej uzupełnią braki kadrowe pozyskując nowego rozgrywającego. Klub porozumiał się wstępnie z Łukaszem Szlingerem mającym na koncie występy w Zabrzu, Chrzanowie, a ostatnio w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS Gdańsk 28:26 (14:11)
SMS: Glabik, Dyszer - Gąsiorek 5, Pedryc 5, Potoczny 4, Czarnecki 3, Chyła 2, Gasin 2, Matuszek 2, Bąk 2, Kowalczyk 1, oraz Szopa.

W Kościerzynie piątej z kolei porażki doznali licealiści z SMS Gdańsk, którzy po raz ostatni ligowe spotkanie wygrali na początku października na wyjeździe w Bydgoszczy. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego po 10 minutach i rzucie Michała Potocznego prowadzili wprawdzie 4:1, ale do przerwy tracili już 3 bramki.

Po kwadransie drugiej połowy gdańszczanie przegrywali już 18:24, a na 10 minut przed końcem meczu 19:26. Zryw gości nastąpił w samej końcówce spotkania i choć przez ostatnie 5 minut do bramki rzucali tylko gracze SMS, zabrakło im czasu by doprowadzić choćby do remisu.

Wyniki 9 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:25 (17:10)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS GDAŃSK 28:26 (14:11)
  • Grunwald Poznań - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 32:24 (10:14)
  • Nielba Wągrowiec - Real Astromal Leszno 37:23 (16:11)
  • Warmia Traveland Olsztyn - MKS Poznań 33:27 (16:12)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Meble Wójcik Elbląg 26:26 (12:13)
  • AZS UW Warszawa - AZS UKW Bydgoszcz 24:21 (14:12)

Opinie (22) 1 zablokowana

• (2)

Brawo za wygraną. Tak jak się spodziewaliśmy mecz walki, było twardo i nieustępliwie ze strony Wybrzeża. Moim zdaniem dużo więcej na środku powinni grać Kondratiuk i Kornecki. Sulej zbyt wolno i za dużo tym kozłem, za długo trzymany na boisku. Z młodego bramkarza i Prymlewicza za 2-3 sezony będą ludzie.

• 23 0

• Według mnie w kolejnym meczu już teraz powinien Chmieliński wyjść pierwszy - sam fakt że gra więcej w takich meczach od Sokołowskiego (Głębocki nie był nawet w protokole meczowym) wiele mówi... Prymlewicz jak na zawodnika który stracił początek sezonu przez kontuzję również całkiem całkiem!

• 8 0

• Kolejne mecze!

Panowie jakby na to nie patrzeć, do końca tej kolejki trzeba trzymać ciśnienie i ze spokojem wygrywać wszystko to co trzeba. Nie mniej ważna od wygranych jest ciągła praca nad samym sobą i całym zespołem, bo może się okazać, że rozstrzygający będzie mecz rundy rewanżowej w Wągrowcu. To trzeba wygrać, bez względu na sytuację w tabeli i bez względu na to czy Wągrowiec coś jeszcze przegra do czasu rewanżu z nami. Poziom drużyn Superligi jest coraz wyższy pod każdym względem, dlatego lepiej awansować bezpośrednio niż z baraży! Rewanż z Wągrowcem, to będzie coś więcej niż mecz i trzeba być do tego przygotowanym na maksa. Obecnie jesteśmy dużo mocniejsi kadrowo niż przed rokiem, a przede wszystkim jesteśmy dojrzalsi i mocniejsi psychicznie, bo wygrywamy trudne mecze, które nam od początku nie idą. Gramy bardziej poukładaną piłkę, nie podpalamy się, a szeroka ławka jest naszym dodatkowym atutem. No i nie zapominajmy o kibicach!

• 12 0

• Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński - Mogielnicki 6, Kondratiuk 5, Prymlewicz 4, Nilsson 4, Abram 4, Rogulski 3, Jasowicz 1, Sulej 1, Rakowski 1 oraz Papaj, Kornecki, Wiak.
    Kary: 14 min.
    Rzuty karne: 3/3.

• 15 0

• nie pokonane Nasze WYBRZEŻE KOCHANE !! brawo chłopaki oby tak dalej w kierunku SUPER LIGI JEŚLI NIE POPEŁNIMY GŁUPICH BŁĘDÓW TO MOŻEMY ZAKOŃCZYĆ SEZON BEZ PORAŻKI.

• 20 2

• Gratki!

kolejny mecz do przodu!

• 17 0

• BRAWO WYBRZEŻE !!!

Rewanż bardzo udany :) Kolejny raz Kciuk pokazuje się z bardzo dobrej strony powinien dostawać więcej czasu na każdym z rozegrań Prymlewicz również pozytywnie Mogiel wreszcie się przebudził,Rysiu w obronie bardzo dobre zawody oby tak dalej i nie spuszczać z tonu !!!

• 20 0

• Brawo!

WYBRZEŻE!!!

• 16 2

• Brawo Chlopaki!

Z każdym meczem coraz bardziej sie rozkrecacie. Wczorajsze widowisko pokazalo jakie zainteresowanie wzbudzacie wśród kibicow- jest nas coraz wiecej 😃 Go go go Wybrzeże!