KH Gdańsk szósty w I lidze

Marta
24 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Dwiema wysokimi porażkami zakończyli sezon gdańscy hokeiści. Ekipa KH Gdańsk, która w Bytomiu zagrała jedynie na dwie piątki w sobotę przegrała 1:12 (0:3, 1:3, 0:6) zaś w niedzielę uległa 0:11 (0:1, 0:5, 0:5). To były ostatnie mecze KH Gdańsk w tym sezonie. W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się natomiast przyszłość tej hokejowej spółki.

Sobota: Polonia Bytom - KH Gdańsk 12:1 (3:0, 3:1, 6:0)
1:0 Wieczorek as. Banaszczak (0:59)
2:0 Banaszczak as. Radwan, Stoklasa (6:12)
3:0 Kłaczyński as.Gawlina, Kukulski (7:13)
4:0 Gawlina as. Kantor (26:58)
5:0 Radwan as.Stoklasa, Urban (30:23)
5:1 Zaleski (35:52 w przewadze)
6:1 Kłaczyński as. Kantor (36:25)
7:1 Strużyk as. Radwan (41:03)
8:1 Mazur (44:48 w osłabieniu)
9:1 Gawlina as. Stasiewicz, Owczarek (47:54 w przewadze)
10:1 Wróbel (49:15)
11:1 Stasiewicz as. Bajon (53:32)
12:1 Vrana as. Wieczorek (54:14)

POLONIA: Szydłowski (od 31:53 Kraus); Urban - Vrana, Owczarek - Stępień, Banaszczak - Kantor, M. Kogut - Mazur; Puzio - Stoklasa - Radwan, Strużyk - Wróbel - Stasiewicz, Gawlina - Kukulski - Kłaczyński, Wieczorek - Bajon - Minge.

KH GDAŃSK: Tomczyk; Paruszewski - Ruszkowski, Trawczyński - Kazimierczak, Michałkiewicz - Gawlik - Byliński, Wrycza - Duda - Zaleski.

Kary: Polonia - 10, KH: 8 min.

Polonia, przygotowuje się do play-off, w których ma ambicję zagrozić Podhalu Nowy Targ i wywalczyć awans do PLH. Bytomianie potraktowali więc mecz z gdańszczanami poważnie. Nie odpuszczali ani na minutę i wystawili kompletny skład. Mimo to goście dzielnie walczyli długo odpierając ataki miejscowych zawodników. W 36 minucie Grzegorz Zaleski wykorzystując okres gry w przewadze zdobył honorową bramkę dla gdańszczan. Naszej drużynie sił wystarczyło na w miarę wyrównaną walkę przez dwie tercje, w trzeciej musieli już uznać całkowicie wyższość rywali.

Niedziela Polonia Bytom - KH Gdańsk 11:0 (1:0, 5:0, 5:0)
1:0 Bajon as. Wieczorek, Minge (13:18)
2:0 Stasiewicz as. Wróbel, Strużyk (21:13)
3:0 Wróbel as. Vrana, Urban (23:35 w przewadze)
4:0 Vrana as. Gawlina, Radwan (31:05)
5:0 Kantor as. Kłaczyński, Mazur (36:42)
6:0 Vrana as. Puzio, Stoklasa (39:59)
7:0 Kłaczyński as.Gawlina, Kukulski (42:10)
8:0 Radwan as. Stoklasa, Puzio (51:35)
9:0 Kukulski as. Gawlina, Owczarek (56:25)
10:0 Puzio as. Stoklasa, Radwan (57:57)
11:0 Stoklasa as.Kukulski, Owczarek (58:22)

POLONIA: Kraus (od 30:18 Szopa); Urban - Vrana, Owczarek - Stępień, Banaszczak - Kantor, M. Kogut - Mazur; Puzio - Stoklasa - Radwan, Strużyk - Wróbel - Stasiewicz, Gawlina - Kukulski - Kłaczyński, Wieczorek - Bajon - Minge.

KH GDAŃSK: Tomczyk; Paruszewski - Ruszkowski, Trawczyński - Kazimierczak, Michałkiewicz - Gawlik - Byliński, Wrycza - Kubicki - Zaleski.

Kary: Polonia - 12, KH: 18 min.

W niedzielę sił gdańszczanom starczyło już tylko na 20 minut gry, po pierwszej tercji przegrywali 0:1. Późnej jednak nie byli w stanie przeciwstawić się gospodarzom. Już w najbliższy weekend Polonia rozpocznie walkę w play-off z Naprzodem Janów, natomiast Podhale zagra z Legią Warszawa.

Pozostałe wyniki 27. i 28. kolejki 1.Ligi: MMKS Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 8:1 (3:0, 3:0, 2:1) i 3:0 (3:0 spotkanie przerwano po pierwszej tercji z powodu zdekompletowania składu Naprzodu), SMS PZHL Sosnowiec - Legia Warszawa 1:4 i 1:3.

Tabela 1.Ligi:
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• bytomianie lepsi

POLONIA Bytom - NAPRZÓD JANÓW Katowice 6:1 (3:1 1:0 2:0)

• 11 1

• czy to już koniec?

khgdansk.pl - STRONA CZASOWO NIEDOSTĘPNA

• 5 0

• Podhale N.Targ - Legia Warszawa 3:0 (1:0 1:0 1:0)

Polonia Bytom - Nap.Janów Katowice 8:2 (6:0 1:1 1:1)

• bez niespodzianek

Podhale N.Targ - Legia Warszawa 5:0 (1:0 2:0 2:0)

Polonia Bytom - Nap.Janów Katowice 2:3 (0:1 1:1 1:0 0:0 0:1)

• 11 1

• Siewruk

Hehehehe Siewruk taki odważny normalnie że szok. Bardzo mi się również podobał heppening na 40 leciu olivii kiedy to pan Siewruk przyszedł przebrany jak na haloween :)

• 5 0

• odwaga Siewruka w całej krasie - trzeba mieć odwagę, żeby tak publicznie o Kostku gadać to fakt

• 0 0

• panie MARTO =KLINKOSZ (1)

Został tylko niesmak ludzie którzy na początku wieżyli w te inicjatywę obecnie sami widzą że Kostecki jest tym co niestety decydował i decyduje -odeszli bo moim zdaniem nie da sie pracować z takim ciężarem jak Kostecki . Zabrocki ,Siewrk czy inni wiemy że poprostu trzeba jednak odwagi ażeby odejsc ,postawic się temu szkodnikowi. Szkoda tylko tych cudownych chłopakow bo to w Gdańsku jest ta kużnia hokejowych talentow

• 4 0

• odwagi żeby odejść -pusty śmiech!!!

przydupasy Kostka do niczego innego się nie nadają chcieli być blisko koryta nie wyszło to uciekają jak szczury z Titanica - te szczury też były bardzo dzielne

• 2 0

• Mam spokojne sumienie (1)

Ktoś z kibicow lub członków klubu napisał że obiecywał pan A Siewruk , to dobrze że ktoś się tym zajął ,ale niestety wiem że zrezygnował kiedy dowiedział się o próbie powołania KLH w miejsce K,H moim zdaniem i nie tylko moim postąpił bardzo honorowo nigdy też nie wziął ani grosz i zawsze stal na straży uczciwego spożytkowania każdego grosz .panie Andrzeju gratuluje postawy bo trzeba być odważny żeby tak postąpic jak pan ,,pana Klinkosza nie było stac na taką postawe ,służy panu Kosteckiemu ,otrzymuje ochłapy z pańskiego stołu i cieszy się że żyje ,a co z klubem w TVobiecywał pan żłote góry pozdrawiam .Jareki koledzy z bloku