Poszli za ciosem

6 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarze ręczni AZS AWFiS wygrali w ekstraklasie drugi mecz z rzędu. Gdańszczanie po raz pierwszy dwa punkty zainkasowali na wyjeździe. W sobotę podopieczni Daniela Waszkiewicza rozbili Olimpię Piekary Śląskie 37:27 (19:12). Rywale to czwarta drużyna minionego sezonu!

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Pilch 9, Ćwikliński 7, Woynowski 4, Masiak 4, Sulej 4, Chrapkowski 3. Wysokiński 2, Ringwelski 2, Fogler 1, Walasek 1, Olęcki, Chrapusta.

Mecz od początku i prowadzeni 3:O do końca układał się po myśli akademików. Dziesięć bramek przewagi przyjezdni mieli już po 35. minutach gry (24:14)! - Piekary nie są tak mocne jak w poprzednim sezonie, ale to nadal solidny zespół. Dużo bramek zdobyliśmy po kontrakt, nieźle zagraliśmy w obronie. Jednak przestrzegam przed hurra optymizmem. Pamiętajmy, że nadal mamy młody zespół, który ma swoje prawa - ocenił Daniel Waszkiewicz, szkoleniowiec zwycięzców.

Najskuteczniejsi w gdańskiej drużynie byli skrzydłowi: Marcin Pilch (9 bramek) i Paweł Ćwikliński (5). Po rozegraniu połowy meczów z szóstej kolejki AZS AWFiS awansował na ósme miejsce w tabeli. Ta wysoko nasza drużyna w tym sezonie nie była.

Pozostałe spotkania 6. kolejki: Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn 25:24 (13:13), OKPR Traveland Społem Olsztyn - AMD Chrobry Głogów 35:33 (16:14), Interferie Zagłębie Lubin - Vive Kielce 35:27 (17:12), Azoty Puławy - Techtrans Darad Elbląg 26:20 (12:11), Wisła Płock - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków 33:19 (17:9).

Tutaj znajdziesz aktualną tabelę AZS AWFiS Gdańsk

Opinie (6)

• Brawo chlopaki!

Powoli do przodu ... Kolejne cenne 2 punkty

• 0 0

• Zwycięstwo w Piekarach.

Mam nadzieję że powoli wychodzi sposób ustawiania zespołu pod względem taktycznym i mentalnym przez trenera Waszkiewicza .Brawa dla całej ekipy AZS AWFiS za wygrany mecz.