Poważnie do przerwy

27 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Łączpolu na poważnie z Łącznościowcem Szczecin grały tylko do przerwy. Wówczas przyjezdne zdobyły zaledwie dwie bramki! Druga połowa przyniosła nawet wygraną... rywalkom, ale cały mecz zakończył się wysokim sukcesem gdynianek 29:14 (20:2). W zestawieniu z remisem w Jeleniej Górze ten wynik przywrócił podopiecznym Grzegorza Gościńskiego czwarte miejsce w ekstraklasie.

ŁĄCZPOL: Szywierska 1, Górecka - Sulżycka 8, Andrzejewska 5, Zawadzka 1, Szejerka, Stachowska 3, Szabała 2, Piewcewicz, Wasak 5, Szott 1, Waldowska 1, Zagrodzka 1, Aleksandrowicz 1.

ŁĄCZNOŚCIOWIEC: Dąbrowska, Baranowska - Kowalewska 1, Dutkowska 2, Śmigielska, Słowik, Cińcio 1, Mijas 2, Łodorzyńska 2, Adrianna Gryglicka 2, Anna Gryglicka 4, Malisz.

Przed sezonem Grzegorz Gościński zabrał cztery zawodniczki i przeniósł się ze Szczecina do Gdyni. Poprzedni klub do dziś zalega mu pieniądze. Nie mogło być zatem sentymentów. Choć w miejscowych szeregach z powodu kontuzji zabrakło najlepszej snajperki, Kamili Całużyńskiej, to gdy gospodynie grały na poważnie, nie miały żadnych problemów z wysokim prowadzeniem. Na listę strzelców wpisała się nawet bramkarka, Sołomija Szywierska.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Dablex AZS AWFiS Gdańsk - SPR Safo Lublin 28:24 (17:12), AZS Politechnika Koszalińska - Interferie Zagłębie Lubin 28:22 (13:13) Finepharm-Carlos Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 25:25 (9:11), Słupia Słupsk - KPR Ruch Chorzów 20:18 (6:11), Piotrcovia - Start Elbląg 34:30 (18:15).

[tabela]

Opinie (4)

• 2 polowa!!!Ojej...

Mecz powinien sie skonczyć po I połowie bo w II to była rozpacz!Dziewczyny rezerwowe grały bez ambicji..no moze jedna Monika Zawadzka, która walczyła...Reszta spała???
    A pan trener przestał prowadzić mecz i siedział na ławce, rozmawiając z zawodniczkami z I składu..Gra się do końca!Jak tak dalej pójdzie to kibice po I połowie będą wychodzić
    bo to będzie marne widowisko...A pani Kamila nie była zainteresowana meczem swoich kolezanek?Bo nikt jej nie widział na trybunach...

• 0 0

• kibicu...

Po czesci zgodze sie z Twoja wypowiedzia.
    Nie przesadzalbym z calkowitym brakiem ambicji. Dziewczyny ze Szczecina od wyniku 3:1 stanely i bylo widac coraz bardziej po kazdej strzelonej przez nas bramce ze chcialyby juz jechac do domu a nasze bezlitosnie wykorzystaly ich wszystkie bledy.
    W drugiej odslonie zaczely grac lepiej i mysle ze gdyby zamiast rezerw gral piewszy sklad gra bylaby bardziej wyrownana. Zawsze gra sie inaczej przy prowadzeniu 18 bramkami niz np 2:)
    Kwestie trenera pozostawiam bez zmian mimo iz na poczatku cos tam Paulinie tlumaczyl. Osobiscie nie podobalo mi sie zachowanie pewnych kibicow w stosunku do przeciwniczek ale nie bede tego rozwijac.
    Jesli dziewczyny zagraja pozostale mecze tak jak tym przez pierwsze 15min to jestem spokojny o wynik:)
    Pozdrawiam

• 0 0

• Łączpol do boju!

Wierzę w dziewczyny, w ich ambicje i dobre chęci...ale czegoś w tym ich graniu brakuje.Może myśli szkoleniowej..taktyki..albo kogoś kto tym wszystkim pokieruje?Czasem widac bałagan i bezradność.Nowy trener chyba jeszcze tego nie czuje a ta pani co prowadziła zespół w zeszłym sezonie to chyba ma to gdzieś...a czas leci i szkoda dziewczyn!Moim zdaniem mogłyby zakonczyć sezon w 1-4