Prawie się udało

20 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
"Zobacz jak SKS zostaje liderem" - tak spotkanie z Orkanem Rumia reklamował Bałtyk. Prawie się udało. Gdynianie zrównali się punktami z przodownikiem, a Bytovii ustępują tylko gorszym bilansem bramek. W sobotę podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego pokonali lokalnego rywala 3:2 (2:0) i tym samym wysunęli się na pierwsze miejsce w IV lidze. Niedawny przodownik - rezerwy Lechii Gdańsk przegrały w Trąbkach Wielkich z Orłem aż 1:4. Arka II Gdynia pokonała u siebie Czarnych Pruszcz Gdański 2:0.

BAŁTYK: Grubba - Klemczyk, Martyniuk, Grzesiuk, Zybert - Czuk (Kuźmińczuk), Litwinko, Widzicki, Styn - Kudyba, Patalan.

- Mecz całkiem przyzwoity jak na IV ligę i takie warunki. Szkoda tylko straty dwóch kuriozalnych bramek. Rywale praktycznie nie strzelali na naszą bramkę - ocenił trener Jastrzębowski. - Wynik zasłużony, jeśli spojrzeć na pierwszą połowę. Wówczas straciliśmy dwie śmieszne bramki. Potwierdziło się, że nie potrafimy grać na sztucznej trawie, bo wcześniej w Gdańsku było aż 1:6 - przyznał Jarosław Kotas, szkoleniowiec Orkana.

W pierwszej połowie gra toczył się przy opadach deszczu, a nawet gradu. W czwartej minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Radosław Styn, a w 24. minucie Dariusz Kudyba podwyższył na 2:0. Orkan wyrównał po zmianie stron po trafieniach Michała Skwiercza (55) i Łukasza Kłosa (67). Ten ostatni trafił bezpośrednio z rzutu rożnego!

Końcowy rezultat ustalił Kudyba, który strzelił celnie głową w 73. minucie po akcji Wojciecha Klemczyka.

Lechia, która jeszcze dwa tygodnie temu otwierała tabelę, teraz przegrała wyraźnie w Trąbkach Wielkich, a pogrążył ją zespół byłego piłkarza i trenera biało-zielonych, Lecha Kulwickiego. Honorową bramkę dla gdańszczan zdobył Marcin Pietrowski.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosły rezerwy Arki. Gole zdobyli Krzysztof Przytuła (10 minuta) i Kamil Hempel (76). Ponadto piłka jeszcze dwa razy wpadała do siatki, ale był spalony. Jako, że było to wolne okienko w II lidze, w składzie zagrało kilku piłkarzy z pierwszej drużyny. Poza Przytułą zaprezentowali się także: Damian Nawrocik, David Kalousek, Marek Szyndrowski, Marek Baster, Dariusz Ulanowski, Norbert Witkowski.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Zatoka - Gryf 95 2:1, Brda - Gryf 0:1, Bytovia - Polonez 3:0, Huragan - Olimpia 2:3, Powiśle - Czarni Cz. 5:0, Orlęta - TKP 0:0.

Aktualna tabela IV ligi:
(w kolejnych kolumnach liczba meczów, punktów, bilans bramkowy)

• TYLKO SKS

Tak trzymać Panowie. Dziękujemy za walkę i zwycięstwo.

• 0 0

• brawo

Brawo Bałtyk i podziekowania za zaangazowanie dla calej druzyny. Tak trzymac, gramy swoje i wygramy lige!