Pretendenci do ekstraklasy rozczarowali

Inauguracyjne starcie drużyn, które uchodzą za pretendentów do awansu zakończyło się bezbramkowym remisem. fot. Maciej Warowny/Trojmiasto.pl

Nie było powtórki sprzed czterech lat, gdy na inaugurację rywalizacji na zapleczu ekstraklasy Arka pokonała Wartę Poznań 4:0. Tym razem gdynianie na własnym boisku zremisowali z tym rywalem 0:0. Mecz obejrzało 5100 widzów, a gości wspierała z trybun prezes klubu, Izabella Łukomska-Pyżalska. Obie drużyny stawiane są w gronie kandydatów do awansu, ale przy ul. Olimpijskiej tego nie potwierdziły.

ARKA

Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Strzelecki - Kowalski, Płotka, Kuklis, Radzewicz - Arifović, Surdykowski
0:0
Sędziowie:
Szrek (Kielce)
Widzów:
5100

WARTA

Radliński - Sasin, Ngamayama, Jasiński, Kosznik - A.Marciniak, Foszmańczyk - Magdziarz, Reiss, Bereszyński - Ujek
    • 46' Płotka [ICO] Kasperkiewicz
    • 71' Surdykowski [ICO] Ivanovski
    • 82' Arifović [ICO] Czoska
[ICO] Zmiany
  • 67' Reiss [ICO] Goliński
  • 79' Marciniak [ICO] Scherfchen
  • 87' Bereszyński [ICO] Wichtowski
    [ICO]Kartki:
    • 37' Marciniak

35 typowań

1'
    mecz rozpoczęła Arka, nowy kapitan żółto-niebieskich Płotka jest jedynym piłkarzem z poprzedniego sezonu, który utrzymał miejsce w "11"
    1'
    po strzale Radzewicza róg dla Arki
    2'
    Kowalski wywalczył rzut wolny z 17. metra, niestety strzał Mazurkiewicza w mur
    4'
    dobra interwencja Łągiewki, który głową wybił piłkę, do której w polu karnym Arki próbował złożyć się Reiss
    5'
    piłkarzy Warty dopinguje prezes poznańskiego klubu, Izabella Łukomska-Pyżalska
    8'
    Łągiewka zablokował strzał z dystansu Reissa, a Juszczyk zdążył wybić piłkę zanim wyszła ona na róg, tylko aut dla Warty z wysokości pola karnego
    10'
    od początku meczu piłkarzom Arki towarzyszy głośny doping
    11'
    dobra interwencja Mazurkiewicza, który wybił piłkę na róg spod nóg Magdziarza
    17'
    Szczęście przy Arce. Z rogu Reiss wrzucił na nogę do Kosznika, były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk uderzył z woleja, piłka odbiła się od poprzeczki!
    21'
    Magdziarz nie dokręcił dośrodkowania, piłka zmierzała w światło bramki, pewnie złapał ją Juszczyk
    22'
    wolny dla Arki z około 25 metrów po faulu na Surdykowskim
    22'
    strzał Radzewicza zablokowany
    23'
    sędzia odgwizdał źle wyrzucono piłkę z autu przez Krajanowskiego
    24'
    Juszczyk wybił piłkę od bramki, nikt nie przejął jej i futbolówka trafiła do rąk Radlińskiego
    25'
    Arifović próbował dograć piłkę w polu karnym do Radzewicza, podanie przeciął Sasin
    27'
    strzał z dystansu Marciniaka nad bramką
    29'
    doczekaliśmy się pierwszych celnych strzałów, w Arce ta sztuka udała się Łągiewce, a kilkanaście sekund później Juszczyka próbował zaskoczyć Foszmańczyk
    31'
    po nogach obrońcy strzelał Płotka, będzie róg dla Arki
    31'
    po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kowalskiego nie było zagrożenia pod bramką Warty
    33'
    w polu karnym Arki leży Mazurkiewicz, gdynianie sugerują, że został uderzony przez Ujka, ale sędzia nie reaguje
    33'
    Mazurkiewicz zatem sam spróbował wymierzyć sprawiedliwość, przepychankę stopera Arki z Ujkiem przerwał sędzia, ale bez kartek
    35'
    silny strzał Arifovicia zza pola karnego, Radliński z dużym wysiłkiem przerzucił piłkę nad poprzeczką
    [ICO]
    37'
    Żółtą kartką został ukarany Marciniak (WARTA) za faul na Kowalskim
    42'
    Ujek w polu karnym faulował Mazurkiewicza, ale sędzia znów tego nie chciał zauważyć i podyktował róg dla Warty
    43'
    kiks Reissa i niebezpieczeństwo pod bramką Arki minęło
    44'
    sędzia doliczył jedną minutę
    45+1
    mocny strzał Mazurkiewicza, a do bramki było ponad 30 metrów, Radliński wypiąstkował piłkę
    45+1
    Koniec pierwszej połowy
    [ICO]
    46'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Płotka, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz, kapitanem gdynian będzie teraz Mazurkiewicz.
    46'
    drugą połowę rozpoczęli piłkarze Warty
    48'
    zablokowany strzał Bereszyńskiego, róg dla Warty
    49'
    Juszczyk niepewnie piąstkuje
    50'
    doping nie słabnie, miejmy nadzieje, że do formy kibiców dostroją się piłkarze, bo na razie rozczarowują
    53'
    trener Nemec ogląda ten mecz już na stojąco, blisko linii bocznej
    53'
    Reiss z rzutu wolnego w środek bramki, pewnie złapał ją Juszczyk
    56'
    strzał Kasperkiewicza z dystansu, wysoko nad poprzeczką
    59'
    długi przerzut z wolnego Łągiewki, stoper z własnej połowy zagrał w pole karne, gdzie piłkę głową przedłużył Kasperkiewicz, ale nie doszedł do futbolówki żaden z miejscowych napastników
    63'
    Radliński przeciął dośrodkowanie Krajanowskiego, który dobrze włączył się do akcji ofensywnej
    66'
    kolejne wybicie Juszczyka, które dociera od razu do bramkarza Warty
    [ICO]
    67'
    WARTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Reiss, w jego miejsce wchodzi Goliński.
    69'
    Goliński z 35 metrów z wolnego mocno niecelnie
    70'
    Juszczyk z trudem obronił strzał Golińskiego
    [ICO]
    71'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Ivanovski.
    72'
    udana interwencja Radlińskiego poza "16" Warty
    73'
    dobre dośrodkowanie z wolnego Radzewicza, ale żadne z jego kolegów nie zdołał oddać strzału głową, najbliżej był Mazurkiewicz
    75'
    Arka bliska gola. Ivanovski uderzył potężnie z 25 metrów, piłka trafiła w poprzeczkę, do dobitki doszedł jeszcze Arifović, ale posłał piłkę wprost w bramkarza, a gdy chciał poprawić to sfaulował Radlińskiego
    78'
    kolejna bramkowa sytuacja bramkarzy, po akcji Kowalskiego i jego dobrym podaniu Radzewicz miał czas i miejsce, aby precyzyjnie uderzyć. Niestety, z 10. metra kopnął obok słupka
    [ICO]
    79'
    WARTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Scherfchen, który niegdyś jedyną rundę zaliczył w... Arce
    [ICO]
    82'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arifović, w jego miejsce wchodzi Czoska.
    85'
    Strzeleckiego łapią skurcze, a nie można go zmienić, bo Arka wykorzystała już limit zmian
    [ICO]
    87'
    WARTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bereszyński, w jego miejsce wchodzi Wichtowski.
    88'
    Radliński ofiarnie rzucił się pod nogi Ivanovskiego, ale okazało się, że mógł nie interweniować, bo napastnik Arki był na spalonym
    90'
    strzał Golińskiego w boczną siatkę Arki
    90'
    sędzia doliczył trzy minuty
    90+1
    Arka miała najlepszą okazję na gola. Mazurkiewicz z własnej połowy z wolnego na głowę do Łągiewki, ten zgrał do Ivanovskiego, który z sześciu metrów strzelił nad poprzeczką!

Pozostałe wyniki 1. kolejki:
    GKS Katowice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0), Pogoń Szczecin - Polonia Bytom 3:0 (2:0), Dolcan Ząbki - Ruch Radzionków 2:0 (1:0), Bogdanka Łęczna - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0), Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0), Kolejarz Stróże - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:0), Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0 (0:0).
    Flota Świnoujście - Górnik Polkowice (odwołany, Górnik nie ma licencji)

Opinie (263) ponad 50 zablokowanych

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

11.07 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia typuj ŁKS Łódź LIVE!
    14.07 (wt) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj Górnik Zabrze
    19.07 (nd) godz.17:30 Wisła Kraków typuj ARKA Gdynia
    03.07 (pt) godz.20:30 Korona Kielce 1:1 ARKA Gdynia LIVE!
    26.06 (pt) godz.18:00 Raków Częstochowa 3:2 ARKA Gdynia LIVE!
    23.06 (wt) godz.18:00 ARKA Gdynia 3:2 Zagłębie Lubin LIVE!
    20.06 (sob) godz.15:00 Wisła Płock 0:0 ARKA Gdynia LIVE!
    14.06 (nd) godz.18:00 ARKA Gdynia 0:0 bez publiczności Wisła Kraków LIVE!
    10.06 (śr) godz.20:30 Legia Warszawa 5:1 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
    07.06 (nd) godz.15:00 ARKA Gdynia 2:1 bez publiczności Śląsk Wrocław LIVE!

16 ŁKS Łódź 34 5 6 23 28:61 21

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
    Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.