Dramat piłkarzy Bałtyku w Szczecinie

26 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Najlepszy strzelec Bałtyku Sebastian Żołnowski (z prawej) powiększył w sobotę swój dorobek goli w III lidze. Niestety, to jedyny pozytyw dla gdynian z wyjazdu do Szczecina. Najlepszy strzelec Bałtyku Sebastian Żołnowski (z prawej) powiększył w sobotę swój dorobek goli w III lidze. Niestety, to jedyny pozytyw dla gdynian z wyjazdu do Szczecina.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali w Szczecinie ze Świtem Skolwin 1:2 (0:0). Podopieczni Marcina Martyniuka przeżyli piłkarski koszmar, bo po przerwie prowadzili, a punkty uciekły im w ostatnich minutach gry. Gospodarze zdobyli dwa gole pomiędzy 86 a 89 minutą. To kosztowna porażka, bo swoje mecze w tej kolejce wygrały Vineta Wolin i GKS Przodkowo - lider i wicelider III ligi powiększyli przewagę w tabeli nad biało-niebieskimi.

Bramka dla Bałtyku: Żołnowski 67

BAŁTYK: Matysiak - Piekarski, Karasiński, Wypij, Jaroszek - Zejglic (74 Rusinek), Łatka, Zyska, Węgliński (60 Bułka) - Krysiński (83 Klecha), Żołnowski

W stosunku do poprzedniego meczu z Vinetą Wolin trener Marcin Martyniuk dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce Bałtyku. Na lewym skrzydle Krzysztofa Bułkę zastąpił Mariusz Węgliński. To właśnie on już na początku meczu ostro przerwał kontrę gospodarzy za co ukarany został żółtą kartką już w 4. minucie gry.

WOJCIECH ZYSKA: GRA W III LIDZE TO NIE WSTYD

Przed przerwą żółtą kartką ukarany został także Marcin Krystek. Napastnik Świtu i trzeci aktualnie strzelec Grupy Bałtyckiej (10 goli) próbował wymusić rzut karny. Sama pierwsza połowa była mało porywającym widowiskiem, a Bałtyk jedyną godną uwagi sytuację miał 10 minut przed przerw, gdy uderzenie głową Piotra Karasińskiego wybronił bramkarz gospodarzy.

Po zmianie stron Bałtyk zagrożenie stwarzał rywalom głównie po stałych fragmentach. Bramki na 1:0 gdynianie doczekali się jednak z gry. Sebastian Żołnowski wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i uderzając szpicem nie dał szans bramkarzowi. Dla "Żołnierza" to pierwsza bramka w rundzie jesiennej i ósma w sezonie.

ŻOŁNOWSKI: CHCĘ BYĆ PRZYNAJMNIEJ TAK SKUTECZNY JAK JESIENIĄ

Świt mógł odpowiedzieć w 80. minucie, ale w ostatniej chwili po strzale gospodarzy piłkę z pustej bramki wybił Piotr Jaroszek. Gdy wydawało się, że gdynianie dowiozą zwycięstwo do końca, spotkał ich prawdziwy dramat. Świt w ciągu zaledwie 3 minut zdobył dwa gole! Zwycięskie trafienie miejscowi zanotowali po stracie Tomasza Piekarskiego, które otworzyło im drogę do sytuacji sam na sam z Marcinem Matysiakiem. Doliczone przez arbitra 4 minuty gry nie wystarczyły do odrobienia strat.

KIBICE BAŁTYKU ZAPŁACĄ PIŁKARZOM 80 TYS. ZŁ ZA AWANS

Sobotnia porażka mocno komplikuje sytuację Bałtyku w walce o II ligę. Po zaciętym spotkaniu Vineta Wolin pokonała bowiem Gwardię Koszalin, a GKS Przodkowo wygrało wcześniej z Bałtykiem Koszalin. Tym samym gdynianie tracą już 9 punktów do lidera i 4 do wicelidera (prawo gry w barażach o awans wywalczy zwycięzca rozgrywek).

Zgodnie z terminarzem w tym tygodniu odbyć miały się także derby rezerw pomiędzy Arką Gdynia a Lechią Gdańsk. Spotkanie zostało przełożone na 13 kwietnia z powodu powołań reprezentacyjnych dla graczy biało-zielonych.

16 Chemik Police 19 6 2 11 19:28 20

* Chemik Police nie przystąpił do rundy wiosennej.

Tabela wprowadzona: 2016-03-26

Wyniki 19 kolejki

• Świt Skolwin - BAŁTYK GDYNIA 2:1 (0:0)
  • ARKA II GDYNIA - LECHIA II GDAŃSK 13 kwietnia, 18:00
  • w pierwotnym terminie (23 marca, 17:00) odwołany z powodu powołania zawodników Lechii II do reprezentacji narodowych
  • Bałtyk Koszalin - GKS Przodkowo 0:2 (0:1)
  • Cartusia - Drawa Drawsko Pomorskie 1:5 (0:2)
  • Vineta Wolin - Gwardia Koszalin 3:2 (1:1)
  • Wierzyca Pelplin - Pogoń II Szczecin
  • Gryf Słupsk - Kaszubia Kościerzyna
  • Chemik Police - KS Chwaszczyno 0:3 (walkower)

Opinie (82) ponad 10 zablokowanych

• hahhahahahahahh

• 32 22

• Warto się zastanowić... (5)

Nie ma co się nakrecac, zwycięstwa ligi nie będzie. Niestety władze klubu nie myślą racjonalnie bo jadąc 5 czy 6 godzin to każdy człowiek zmęczony jest taką podróżą a jak jeszcze trzeba zagrać mecz to nie ma co się dziwić, że taki wynik. To taka Vineta przyjechała do Gdyni dzień wcześniej na mecz z Bałtykiem. Jeśli klub chce wyniki to trzeba inwestować a nie oszczędzac licząc na sukces. Należy się zastanowić nad tym panowie zarządzający klubem. Pozdrawiam.

• 45 12

• ciekawe

a jak wyjasnisz porazki gdy jechali z hotelem?

• 5 2

• no ta którą rzuciliście na Areczkę ale karma wróciła.

• 23 9

• Wesołych Świąt życzy lider I ligi, niepokonana Arka Gdynia! (1)

:)

• 48 39

• TNAG !

• 0 0

• (1)

Awansu faktycznie nie będzie. Zawsze czegoś brakuje. Co zawodzi wiosną? Bardzo słaba gra w obronie, ciągle brak dobrej gry do przodu, słaba II linia pomino rzekomego wzmocnienia. Walczyć trzeba do końca ale chyba Przodkowo (lub Vineta) wygra tą ligę. Wygra, a potem zapewne wycofa się z baraży. Dla Bałtyku to jednak nie koniec sezonu. Trzeba walczyć, by ... załapać się do nowej III ligi. Niby przewaga jest bezpieczna nad drugą ósemką ale dalej punktów tracić nie można. No i proponowałbym powalczenie w PP. A w lidze chyba tylko cud mógłby zapewnić I miejsce. Cud czyli wygranie wszystkiego i liczenie na straty liderów. Ale chyba Bałtyku nie stać na taką passę.

• 28 2

• Cud czyli wygranie wszystkiego i liczenie na straty liderów...

...i pokonanie mistrza 3 ligi śląskiej...

W tym sezonie najważniejszy cel to zakwalifikowanie się do nowej III ligi.

a teraz mecz z Cartusią - niedziela 3. kwietnia 12:30

• 6 4

• Wstyd!!! (1)

Uważam,że to wstyd i kpina z kibiców,których dużo nie ma...Czytałem relację LIVE na stronie Bałtyku.Pierwsza połowa słabiutka z jednym strzałem w bramkarza z głowy po rogu.To tyle.Pytam się po co piłkarze tam pojechali?Albo myślą poważnie o awansie razem z działaczami albo ktoś robi z kibiców wała....Nic w relacji nie było o grze Łatki,ten piłkarz jest w składzie ale nic o nim nie słyszymy jak i w meczu z Vinetą tym bardziej ze Skolwinem(co to jest?)Dzielnica Szczecina i BAŁTYK tam przegrywa!?Czemu w meczach wyjazdowych Bułka siedzi na ławie a gra od pierwszej minuty Węgliński i łapie kartkę w 4 min. meczu na środku boiska!Prowadząc do 84 min trzeba robić wszystko aby nie przegrać!!!Pytań jest wiele...Biegać,walczyć!Ciekawe jak było?Szkoda nerwów...9 punktów do Przodkowa.Bałtyk może zagrać w barażach,pod warunkiem nie otrzymania licencji na grę w nowej 2 lidze przez Przodkowo i Vinetę.Innej szansy nie ma,przykre ale prawdziwe.WESOŁYCH ŚWIĄT! Dla kopaczy Bałtyku.