Przez korki do przegranej

17 sierpnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
W czwartej grze pierwszej porażki w okresie przygotowawczym doznali hokeiści Stoczniowca. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z TKH Toruń 3:7 (1:4, 1:1, 1:2). Gole dla pokonanych zdobyli: Jarosław Rzeszutko, Roman Skutchan i Łukasz Zachariasz.

Ogólne zdziwienie. Pod takim hasłem upłynął dzień "Stoczni". Najpierw drużynę zaskoczyły korki, przez którego podróż do Torunia ciągnęła się w nieskończoność. Na lodowisku gospodarze wcale nie zamierzali dać gdańszczanom rozgrzać się. W ciągu dziewięciu minut TKH zdobyło cztery gole, bez własnych strat! Stoczniowiec właściwy rytm odnalazł dopiero w drugiej tercji. Gdy wydawało się, że dwa gole są zapowiedzią walki w ostatniej odsłonie od korzystny rezultat, na nasz zespół spadł kolejny cios. Dostała gola do szatni na cztery sekundy przed końcem drugiej tercji! To ustawiło wynik, a w ostatnich dwudziestu minutach hokeiści bardziej chcieli sprawdzić trwadość swoich pięści niż grać w hokeja. - Dwa razy nawet polała się krew - przyznaje trener Henryk Zabrocki.

Był to ostatni sprawdzian gdańszczan przed rozgrywkami Pucharu Polski. 25 i 27 sierpnia Stoczniowiec zagra w ramach tych rozgrywek z Podhalem Nowy Targ. Pierwszy mecz zaplanowany jest na wyjeździe, a drugi u siebie.