Rugbiści Ogniwa przegrali w Łodzi

24 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 17:12 (24 sierpnia 2014)

Ogniwo Sopot

Marek Przychocki (przy piłce) zdobył dla Ogniwa 10 punktów w przegranym meczu w Łodzi. Marek Przychocki (przy piłce) zdobył dla Ogniwa 10 punktów w przegranym meczu w Łodzi.

Nie było niespodzianki na inaugurację ekstraligi w Łodzi, w spotkaniu czwartej i piątej drużyny minionego sezonu. Ogniwo Sopot, mimo ambitnej postawy i zdobycia trzech przyłożeń, uległo tamtejszym Budowlanym 21:38 (14:33). Co gorsza kontuzji nabawili się kluczowi rugbiści formacji młyna: Piotr ZeszutekKacper Krużycki. Pierwszy liderem rozgrywek została broniąca tytułu - Lechia Gdańsk.

Punkty zdobyli
Budowlani:
Tomasz Kozakiewicz 11, Michał Mirosz 10, Marek Grabowski 5, Tom Mchedlidze 5
Ogniwo: Marek Przychocki 10, Łukasz Szablewski 6, Maciej Wojtkuński 5

OGNIWO: Wojtkuński, Karol, Irla - Graban, Anuszkiewicz - Rogowski, Krużycki, Zeszutek - Kurdelski - Szablewski - Hałasiewicz, Przychocki, Olszewski, Czasowski - Mrowca oraz Pionk, Rau, Pietryk, Węgierski, Durnov, Nurzyński, Gwozdecki, Kowalczyk

JAK PODOBAJĄ CI SIĘ ZMIANY W REGULAMINIE ROZGRYWEK? OCEŃ I ZAGŁOSUJ

Nad oboma zespołami wisi groźba ujemnych punktów za zbyt małą liczbę drużyn młodzieżowych w poprzednim sezonie. Jednak kara może być orzeczona najwcześniej 6 września. Dlatego do rozgrywek obie drużyny przystąpiły z czystym kontem.

OGNIWO BEZ WŁASNEGO STADIONU I Z UJEMNYMI PUNKTAMI W EKSTRALIDZE?

Łodzianom tym bardziej zależało na dobrym występie, gdyż był to debiut trenerski Przemysława Szyburskiego. Do zmiany szkoleniowca doszło, gdyż Budowlani po raz pierwszy od 2003 roku, w poprzednich rozgrywkach znaleźli się poza ligowym podium.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy, którzy systematycznie powiększali przewagę. Już po pół godzinie gry, przy prowadzeniu 33:0 Budowlani mieli wypełniony limit przyłożeń na punkt bonusowy.

Sopocianie skutecznie zaatakowali pod koniec pierwszej połowy. W ciągu pięciu minut Markowi Przychockiemu indywidualnymi akcjami udało się dwukrotnie przebić na pole punktowe rywali. Łukasz Szablewski wykorzystał jedno podwyższeń.

- Łódź zmontowała na ten sezon bardzo mocno ekipę. W pierwszej połowie mieliśmy duże problemy z ustaniem w młynach dyktowanych. Po przerwie było znacznie lepiej, gdyż wszedł rutynowany Darek Pionk i bardzo pomógł nam w tej formacji. Wyeliminowaliśmy też mankamenty związane z grą w autach - przyznaje Karol Czyż, szkoleniowiec sopocian.

Po zmianie stron Ogniwo zaskoczył Piotr Kozakiewicz. Grający w tym spotkaniu jako obrońca rugbista miejscowych przed przerwą trafił trzykrotnie z podwyższenia. Natomiast drugą połowę otworzył przyłożeniem. Jak się okazało, były to ostatnie zdobycze gospodarzy w tym pojedynku.

Ogniwo, mimo niekorzystnego wyniku, nie skapitulowało i podjęło walkę o bonus. Trzecie tego dnia przyłożenie dla sopocian uzyskał filar Maciej Wojtkuński. Do zakończenia gry był jeszcze około kwadrans. Kolejna "piątka" sprawiłaby, że podopieczni goście wyjechaliby do domu z punktem. Niestety, rezultat już nie uległ zmianie.

- Drugą połowę wygraliśmy 7:5. Szkoda, że nie udało dogonić się punktu bonusowego. Jednak sporo było też pozytywów, gdyż przeprowadziliśmy wiele ładnych akcji. Minusami zaś, poza wynikiem, są kontuzje. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz kolana Piotra Zeszutka. Gdyby było to coś poważnego, mielibyśmy duży problem. Ponadto pod koniec meczu z dolegliwościami stawu skokowego zszedł Kacper Krużycki - dodaje trener Czyż.