Puchar Polski Strong Man

20 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
W nowej formule rozgrywany będzie w tym roku Puchar Polski Strong Man. Do startu zakwalifikowanych zostało 16 atletów, a w kalendarzu znajduje się 16 imprez. Do punktacji końcowej każdemu z uczestników liczyć się będą trzy najlepsze występy. Pula nagród wynosi 300 tysięcy złotych. Inauguracyjne zmagania odbędą się w najbliższą sobotę w Zamościu. W sierpniu siłacze dotrą do Sopotu.

Pucharowa rywalizacja trwać będzie przez pięć miesięcy i dwa dni. Tyle bowiem czasu dzieli start w Zamościu od finałowych zawodów w Ostrowie Wielkopolskim. Na liście uczestników nie brakuje nikogo, kto w tej specjalności liczyłby się w Polsce. Jedenastu zawodników zakwalifikowanych zostało na podstawie wcześniejszych dokonań, a pięciu kolejnych zdobyło awans przed dwoma tygodniami w gdańskiej kwalifikacji. Zgromadziła ona na starcie ponad 30 chętnych.
W pucharowych zawodach startować będzie sześciu atletów. Każdy z uczestników rywalizacji ma zagwarantowane cztery występy. W ramach każdej imprezy odbędzie się po sześć konkurencji. Będą one wybierane z listy, która zawiera ich aż 31.

Zwycięzca każdych zawodów zainkasuje 15 punktów do klasyfikacji generalnej i 5000 złotych, drugi odpowiednio - 12 i 3500, a trzeci - 10 i 2500.

Faworytem Pucharu Polski jest Jarosław Dymek z Malborka. O zwycięstwie marzy też Ireneusz Kuraś, a o dobrym występie Ireneusz Pudzianowski, który do rywalizacji wraca po dwuletnie przerwie spowodowanej rehabilitacją po wypadku samochodowym.