Puchar Polski florecistów

26 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Karolina Chlewińska wygrała zawody Pucharu Polski do lat 20 we florecie. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała Katarzyna Kryczało, która w Toruniu nie startowała z powodu choroby. W cieniu koleżanek klubowych z Sietom AZS AWF Gdańsk pozostają chłopcy. Najlepszy z nich, Konrad Pietrusiak zadowolił się szóstą pozycją.

- Kasia rozchorowała się na grypę żołądkową. Opuściła start w Toruniu, ale mamy nadzieję, że dojdzie do siebie na grudniowy Puchar Świata w Lesznie - wyjaśnia przyczyny absencji dwukrotnej zwyciężczyni zawodów Pucharu Świata z tego roku Adam Kaszubowski, gdański szkoleniowiec.

W szerokim finale po raz pierwszy od dawna gdańszczanki znalazły się w mniejszości. Jeśli liczyć Sorellis Rodrigues, Wenezuelkę trenującą w Sietom, były trzy przeciwko pięciu rywalkom. Ostatecznie Rodrigues zajęła szóste, a Emilia Mazur - ósme miejsce.

Do półfinałów przebiła się z naszych tylko Karolina Chlewińska. W tej fazie turnieju Karolina pokonała Joannę Bórkowską (Polonia Leszno) 15:12, a w finale w takim samym stosunku wykazała wyższość nad Agatą Kantorską (Warta Poznań).

Klasyfikacja Pucharu Polski:
1. Kryczało 100 punktów,
2. Chlewińska 92,
3. Klaudia Klasicka (Sietom) 89,
4. Kantorska 77,
5. Bórkowska 68.

W finale turnieju chłopców Leszek Rajski (Wrocławianie) wygrał z Radosławem Glonkiem (Budowlani Toruń) 15:13.