Puchar Polski młodych florecistów

29 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Anna Lidzbarska i Paweł Osmański zajęli trzecie miejsca w Toruniu w zawodach zaliczanych do klasyfikacji młodzieżowego Pucharu Polski we florecie. Gdańszczanie zwiększyli swoje szanse na start w przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 20 (po trzech najlepszych w każdej konkurencji).

W rywalizacji o Puchar Zapoleksu wystartowało 75 zawodniczek i 68 zawodników. Z krajowej czołówki zabrakło jedynie Stanisława de Bazelaire, który trenuje i studiuje we Francji. Gdańszczanie zaatakowali szeroką ławą, ale ćwierćfinały i półfinały zgasiły ich zapał.

W szerokim finale chłopców było trzech gdańszczan. Wojciech Naruszewicz i Andrzej Witkowski mogli skrzyżować klingi w półfinale, ale nie pozwolili im na to Rafał Kaniecki (Budowlani Toruń) i Tomasz Gmerek (KS Korona Wrocław).

Miejsce na podium po wygranej z Wojciechem Mitygowskim (Budowlani) 15:12 zdobył Osmański, ale na wyższy stopień podium nie pozwolił Pawłowi przesunąć się późniejszy triumfator, Michał Majewski (AZS AWF Warszawa), bijąc gdańszczanina 15:11.