Puchar Polski w rugby

Tomasz Napiórkowski
27 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
W sobotę o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej doszło do pucharowego pojedynku pomiędzy Lechią a Arką. Mecz był bardzo wyrównany i zwycięstwo gospodarze zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach wygrywając 27-24 (10-17).

Pierwsi przed szansą zdobycia prowadzenia stanęli zawodnicy Arki, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Barcoń. Dwie minuty później punkty kładzie skrzydłowy Ambroziuk, podwyższa Pasieczny i goście obejmują prowadzenie. Po upływie kilku minut drugi rzut karny, na trzy punkty zamienia go Pasieczny. Arka prowadzi już dziesięcioma punktami (0-10). W 33 min pierwsze punkty dla gospodarzy zdobywa Klusek, podwyższenia nie trafia Szymański. Zaledwie 4 minuty później goście przeprowadzają kolejną akcje zakończoną zdobyciem 7 punktów, przykłada Damaszke, a podwyższa ponownie Pasieczny (5-17). W końcowych minutach pierwszej połowy Lechia za sprawą Kaszuba zdobywa przyłożenie, a podwyższenia niemalże na wprost słupów nie wykorzystuje Szymański.
Na przerwę zadowoleni z przebiegu sytuacji mogli zejść goście, którzy po 40 min gry prowadzili 17-10.

Jedyne pięć minut kibice musieli czekać na pierwsze punkty w drugiej połowie. Szczęśliwym zdobywcą był Pruński z Arki, podwyższenie skutecznie kopnął Pasieczny. I jak się okazało później były to ostatnie punkty dla drużyny z Gdyni. Dwie minuty później Jurczak zdobywa 5 punktów dla Lechii, po raz trzeci gospodarzom nie udaje się wykorzystać podwyższenia. Z każdą minuta gospodarze grali coraz lepiej, a efektem tego były punkty zdobyte przez Jerysia. Jeszcze w 72 min. sędzia dyktuje rzut karny dla Arki, ale tym razem Pasieczny nie trafia i wynik pozostaje bez zmian (20-24). Ostatnie minuty meczu to ciągłe ataki Lechii, jedna z tych akcji zakończyła się punktami, ich autorem był w 77 min. Sienkiewicz. Pierwsze w tym meczu podwyższenie zaliczył Szymański. Gospodarze rzutem na taśmę wygrali ten mecz 27-24.

Lechia Gdańsk: Górniewicz, Klusek, Kaszuba, Zaniewski, Sienkiewicz, Baran, Kunicki, Jurczak, Werszał, Hedesz, Smok, Wijatkowski, Szymański, Besler, Jeryś.
Rezerwowi: Młyński, M. Szniger, D. Szniger, Śliwiński, Narwojsz, Lenartowicz.

Arka Gdynia: Rohde, Górecki, Biankowski, Bendkowski, Karoń, Górczyński, Pruński, Pasieczny, Malczewski, Gajewski, Madajewski, Damaszke, Bartkowiak, Ambroziuk, Macoń.
Rezerwowi: Rajko, Zdunek, Bonyszkowski, Samujło, Korbolewski, Kowalski, Plutkowski.

Opinie (10)

• Jakie wyniki??

Czy zna ktoś wyniki z meczy Pucharu Polski??

• 0 0

• Orkan przegrał z Posnanią 5:22

• 0 0

• wyniki

Budowlani Lublin - Juvenia dokładnie nie liczyłem ale coś koło 25-10 dla Lublina.

• 0 0

• Szostek sędzią roku !!!!!!

To są chyba jaja? Najwiekszy przewalwcz roku i sługus OGNIWA dostał aż takie wyróżnienie. To taki Żurawski musi się czuć jak idiota. Panowie w związku wyróżniają się po kolei czy za zasługi?Szostek , Pietrak i Kościelniak powinni za karę sędziować rozgrywki międzyszkolne. Tam moze placz oszukanych dzieci ruszył by ich sumienia. Panowie ze związku jak wam nie wstyd?Ta persona przoduje w rankingu największych szuj z gwizdkiem.Ale cyrk.

• 0 0

• MACOŃ nie BARCON !!!! panie "dziennikarzu"

• 0 0

• Szostek

Zgadzam się, że mamy słabych sędziów, ale mamy ich takich jaki mamy pooziom rugby. Niewiele gorzej sędziują jak nasi grają. Wygranie tylko ze Szwedami są tego dowodem. Szostek z tych wszystkich Panów sędziował w sezonie 2002/2003 najrówniej a czy oszukuje? Bardzo poważne oskarżenie bo anonimowe

• 0 0

• do kibica

oskarżenia anonimowe?? posłuchaj wypowiedzi w gazetach trenerów po meczach- Kacała, Sailos, Jumas a nawet kiedys Zielinski, Powała zawsze mówili o słabym wrecz zenujacym poziomie sedziowania, wydaje mi sie ze nie sa to anonimowi ludzie. PZR zamiast wziasc sie do roboty buja sie na patencie!!! Trzeba cos z tym zrobic, połaczyc siły i wykopac o***********. Jak oni moga sie wziaść porzadnie za polskie rugby jak nawet nie moga szybko i regularnie uaktualniac strony pzr???

• 0 0

• Ogniwo-AZS AWF

Ogniwo - AZS: 35-29 - a jeszcze minutę przed koncem Ogniwo przgrywało 28-29. To na pewno nie był łatwy mecz dla Ogniwa.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.