Puchar Przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miasta

13 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Zespół On Point zdobył Puchar Przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miasta, a Puchar Prezydenta Sopotu stał się własnością SSPN Przeciąg. W turniejach koszykówki i piłki nożnej mogły wziąć udział osoby, które z perłą Bałtyku związane są miejscem zamieszkania, pracy bądź nauki. Z oferty MOSiR i Młodzieżowej Rady skorzystały 33 drużyny.

Pod koszami grano wedle reguł streetballu. W eliminacjach zespoły grały w grupach, a od ćwierćfinałów obowiązywał system pucharowy. On Point w ćwierćfinale pokonał Sajan 8:2, w półfinale okazał się lepszy od Zajezdni 8:4, a w finale ograł Juniorów 10:2. Ci ostatni w półfinale do tego stopnia zmęczyli Betonowe Sandały (dogrywka), że ci wyraźnie przegrali mecz o trzecie miejsce z Zajezdnią 5:12.

Najlepszych nagrodami i pucharami nagrodził Piotr Bagiński.
1. On Point (Michał Chmielewski, Marcin Mazio, Krzysztof Mielczarek), 2. Juniorzy (Marcin Lejk, Piotr Estrop, Piotr Kowalski, Paweł Kowalski), 3. Zajezdnia (Bartek Zaremba, Szymon Syczewski, Grzegorz Głuchowski, Paweł Urban).

W rozgrywkach piłkarskich oprócz siedmiu zwycięzców grup do spotkań pucharowych przebił się także team Eko, do którego uśmiechnęło się szczeście w losowaniu z udziałem drugich drużyn eliminacji. Jednak to nie ten zespół, a Przeciąg zebrał najwięcej braw w decydujących grach. SSPN (Marcin Kłopotowski, Łukasz Stawiarski, Robert Stawiarski, Jakub Sadowski, Bolesław Badziąg, Michał Pempkowiak, Karol Szymlek, Rafał Olszewski, Paweł Rogucki) w drodze do pierwszego miejsca pokonał: Dziewiątkę 2:0, CU 3:0 i Pigułę 3:1. W spotkaniu o trzecie miejsce Spocki Potok wygrał z CU 3:0. Najlepszych nagradzał Wojciech Fułek, wiceprezydent Sopotu.
Jako potyczki towarzyszące turniejom potraktowano rywalizację reprezentacji Urzędu Miasta z Młodzieżową Radą. Zakończyła się ona remisem, gdyż pod koszami górą byli młodsi, a urzędnicy zrewanżowali się im w futbolu.