Remis w meczu na szczycie

Maciej Napiórkowski
25 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Kibice, którzy nielicznie przybyli do gdańskiej hali AWF liczyli na emocjonujący pojedynek. Mecz na szczycie pomiędzy - AZS AWFiS Gdańsk, a SPR Lublin zawsze budził emocje. Spotkanie mistrza z wicemistrzem Polski. Na trybunach tradycyjnie pojawiła się kilkuosobowa grupa kibiców z Lublina. Na parkiecie o emocje zadbały same szczypiornistki.

AZS AWFiS Gdańsk - SPR Icom Lublin 30:30 (10:11)
AZS AWFiS:
Sadowska, Skwirowska - Kapała 3, Stachowska 7, Łabul 6, Bołtromiuk, Kudłacz 7, Strzałkowska 3, Tyda 2, Serwa 2
SPR ICom: Chemicz, Pierzchała - Malczewska 7, Aleksandrowicz 2, Puchacz 7, Rola 4, Kamelina, Lisowska 2, Hipnarowicz 2, Damięcka 4, Duran 2.
Kary: 8 - 10 min
Sędziowie: Mirosław Baum (Warszawa), Marek Góralczyk (Świętochłowice)
Widzów: ok. 400

Pierwsze piłki z bramki musiała wyciągać golkiperka akademiczek - Małgorzata Sadowska. W ciągu pierwszych dziesięciu minut bramki dla Lublinianek zdobyły Beata Aleksandrowicz, Małgorzata Rola, dwie Ewa Damięcka i najskuteczniejsza w zespole SPR Dorota Malczewska. Gospodyniom udało się odpowiedzieć tylko raz z rzutu karnego Magdalenę Chemicz pokonała Monika Stachowska. Pozostałe rzuty gdańszczanek "obijały" słupki, lub nieznacznie mijały bramkę. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego cały czas starały się doprowadzić do wyrównania. Zadanie było utrudnione, ponieważ najlepsza gdańska zawodniczka - Karolina Kudłacz była skutecznie wyłączona z gry przez bardzo dobrze działającą obronę przyjezdnych. Innym powodem, dla którego wyrównanie wyniku było bardzo trudne była Izabela Puchacz, która w meczu z gdańszczankami zadebiutowała w drużynie SPR. Lublińska rozgrywająca, która w zeszłym sezonie reprezentowała barwy Buducnost-Monet Podgorica napsuła wiele krwi obronie gospodyń. Karne w jej wykonaniu były nie do obrony, a rzut w 23 minucie, kiedy z odbicia z obu nóg poszybowała wysoko w górę i rzuciła wysoko nad blokiem wprawił w zachwyt wszystkich na trybunach. Akademiczkom udało się doprowadzić do remisu (10:10) na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, po bramce Justyny Łabul. Pierwszą połowę gospodynie przegrały, ale tylko jedną bramką, prowadzenie SPR dała niezawodna Puchacz.

Początek drugiej połowy podobnie jak pierwszej odsłony należał do gości. Trzy bramki Malczewskiej, po jednej Roli i Puchacz dały przyjezdnym pięć bramek przewagi. Dobrze, że w gdańskiej drużynie przebudziła się Kudłacz, która pierwszą połowę zakończyła bez celnego rzutu na bramkę. Trener Ciepliński próbował zmieniać ustawienie. Na środku rozegrania pojawiła się Wioleta Serwa, a w bramce młoda Monika Skwirowska. Początkowo efektów widać nie było. Kolejne bramki rzucały zawodniczki gości. W 42 minucie na tablicy świetlnej pojawił się wynik 13:20. Gdański zespół potrafił pokazać charakter klasowej drużyny. Coraz lepiej radziła sobie Kudłacz, która otrzymała wsparcie od rozgrywających Łabul i Agnieszki Tydy. Ta ostatnia Została wprowadzona w miejsce słabo dziś grającej Darii Bołtromiuk. Po raz kolejny gdańszczankom udało się wyrównać w 49 minucie do remisu 24:24 doprowadziła Łabul. Chwilę później dwoma ładnymi interwencjami popisała się Skwirowska, która zatrzymała w ataku Puchacz. Ostatnie dziesięć minut to duża dawka adrenaliny. Bramka za bramkę, ale to gospodynie prowadziły, a zawodniczki SPR musiały "gonić" wynik. Na cztery minuty przed końcem dwa gole z rzędu rzuciły przyjezdne (28:29). W odpowiedzi z karnego nie pomyliła się Kudłacz. Na trzy minuty przed końcem Mirosława Hipnarowicz ponownie wyprowadziła drużynę gości na prowadzenie. Wynik wyrównała Serwa. Pomimo, że w końcówce 2 min. kary otrzymała Puchacz bramka dla akademiczek nie padła. Mecz zakończył się rzutem wolnym bezpośrednim, z którego Puchacz trafiła w gdański blok.

Widowisko, które mogli zobaczyć kibice przy ul. Wiejskiej sportowo stało na dobrym poziomie. Poprawnie i dokładnie spisywali się sędziowie. Kibicom, oprócz niskiej frekwencji także nie można nic zarzucić. Jeśli chodzi o przebieg meczu. Zarówno jedna, jak i druga drużyna bardzo chciała wygrać. Dla Lublinianek remis w Gdańsku to pierwszy punkt w tym sezonie. Gdańszczanki są lepsze tylko o jedno zwycięstwo - 3 punkty. W drużynie Jerzego Cieplińskiego bardzo dobre zawody rozegrała Monika Skwirowska, skazywana przez wszystkich na wieczną rezerwową pokazała, że potrafi bronić, nie bała się rzutów rutynowanych rywalek i odbiła kilka ważnych piłek. W gdańskich szeregach mogły się również podobać Justyna Łabul i Monika Stachowska, jako jedyne rzucały bramki w ciągu całego spotkania. Karolina Kudłacz zawodziła w pierwszej połowie, jednak siedem bramek w drugiej części gry nie pozwala wystawić jej złej laurki. Gorzej wypadła Daria Bołtromiuk. Konsekwentnie pojawiająca się w wyjściowej siódemce, nie potrafi się przełamać. W drużynie gości Bardzo dobrze zagrały najważniejsze - Puchacz i Malczewska. Gorzej zawodniczka, którą w Gdańsku znają doskonale wszyscy kibice szczypiorniaka - Olena Kamielina. Eksgdańszczanka bardzo długo przebywała na parkiecie, ale nie udało jej się znaleźć drogi do bramki akademiczek.

Po meczu powiedzieli:
Karolina Kudłacz:
-Mecz był nie do przewidzenia. Pokazałyśmy dużą klasę. Był moment kiedy przegrywałyśmy sześcioma bramkami, potrafiłyśmy się obudzić i zagrać tak jak powinnyśmy. Myślę, że wynik remisowy jest sprawiedliwy. Oba zespoły włożyły dużo siły, walki i determinacji. Szkoda, że nie wygrałyśmy, bardzo dobrze, że nie przegrałyśmy. Jest się z czego cieszyć.

Jerzy Ciepliński: -Z przebiegu meczu to jest nasz sukces. Przegrywaliśmy siedmioma bramkami, potrafiliśmy wyrównać. Za to dziewczyny należy pochwalić. Mogliśmy również ten mecz wygrać. Mieliśmy do czynienia z zespołem doświadczonym, rutynowanym, o dużych możliwościach. Zagraliśmy tak, jak dziś było można. Wynik uciekł nam, ponieważ dużo rzutów trafiało w poprzeczki i słupki, gdyby to wpadło, wynik mógłby być inny. Poza tym kilka razy daliśmy się wyrzucać z boiska na 2 minutowe kary. Jak zawodniczka ma pozycję rzutową to jej się nie fauluje. W przypadku faulu, tracimy bramkę, bo to jest rzut karny i jeszcze zawodniczkę.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 33:23 (13:10), Vive Kielce - Piotrcovia 27:25 (13:16), Zagłębie Lubin - AZS AWF Katowice 36:20 (15:10), Politechnika Koszalin - Sośnica Gliwice 29:24 (14:9), Zgoda Ruda Śląska - EB Start Elbląg 28:19 (10:8).

• GRATULACJE

Brawo dziewczyny. Pokazałyście dzisiaj ze duzo umiecie i musza sie z wami liczyc zespoly, ktore mysla o zdobyciu medali. Przede wszystkim brawa za podjętą walkę w sytuacji bardzo niekorzystej wynikowo. Przy większym szczęściu mogłyście nawet wygrać, chociaż tez moglo być i odwrotnie.
    Dzisiaj sie okzało że Kamelina stracila na wartosci po odejsciu z Gdanska. Niestety postępow nie robi Bołtromiuk, a trener Cieplinski ciąle ja trzyma na boisku. W sumie gratulacje za zupenie niezle granie, a momentami super granie.

• 0 0

• Rulez

od dzisiaj Daria jest moja ulubiona zawodniczka! kibice niemrawi byli w pierwszej polowie tylko ja z kolegami kibicowalem W drugiej ludzie poszli dopiero za nami. I odrobilismy 6 goli

• 0 0

• ups

greg poczytaj sobie słownik ortograficzny, a później się wypowiadaj

• 0 0

• wstęp wolny???????

mam pytanko do organizatorów czemu z kibiców robią balonów, wszędzie była informacja przed meczem , że wstęp for free, a tu niesodzianka........ mecz biletowany. sama widziałam jak część dzieciaków odchodziła z kwitkiem .To chyba jakieś nieprozumienie......, a ponad to gdzie zgubiły się bilety rodzinne w taki sposób na pewno nie można promować sportu!!!!!!
    a dziewczynom gratuluję super meczyk , bravooooooo

• 0 0

• Wielki wielkie brawa. Kto zwątpił po Koszalinie musiał odzyskać wiarę, że w tym zespole dzremią ogromne możliwości. Brawa za ambicje, niesamowite emocje i oby tak dalej, no może zawsze niech pada choć ta jedna brameczka więcej:))) Co do Darii to zgadzam się z wami, beznadzieja i tylko chwała trenieirosowi, że po kilku błędach nie zdjął Tydki, która zagrała potem super, to się nawywa trenerski nos:) Wreszcie Hania zagrała jak na kadrowiczkę przystało, z Moniki w bramce też będzie dużo pożytku, słowem jet dobrze, powodzenia dziewczyny

• 0 0

• konkurent profesora Miodka

Odezwał się "nocny", a może nocnikowy nauczyciel pisowni. Widać nie ma nic konkretnego do powiedzenia. I tak bywa, chociaż to tacy właśnie mieszają. "Fachowcy" /najczęściej z bliskiego kręgu krytykowanych/ z kompleksami.
    Byłam na meczu. Denerwowałam się, ale podobało mi się. W porównaniu z inauguracyjnym meczem dziewczyny /te, które grały/, zrobiły postęp, chociaż widać brak Truszyńskiej jako "boiskowego wodza" Parafrazując Idola : u Bołtromiuk ja też jestem na NIE. W sumie jednak o wiele ciekawiej było na meczu kobiet aniżeli mężczyzn. Obawiam się, że drużyna chłopaków może być kandydatem do spadku. W tym zespole brakuje wszystkiego. Włacznie z myślą taktyczną.