Wiadomości

Reprezentacja Polski w Trójmieście. Kamil Glik: Wszystkim wyjdzie to na dobre

Przyjazd reprezentacji Polski do hotelu w Sopocie

Reprezentacja Polski dotarła do Sopotu, gdzie będzie jej baza podczas piłkarskich mistrzostw Europy. - Fajnie jest zmienić miejsce. Myślę, że wszystkim wyjdzie to na dobre - ocenił Kamil Glik, nawiązując do tego, że kadrowicze mają za sobą 2-tygodniowe zgrupowanie w Opalenicy. 10 czerwca o godzinie 17 biało-czerwoni zaprezentują się na Polsat Plus Arena Gdańsk przed 5-tysieczną widownią podczas otwartego treningu. 15 czerwca liczba kibiców będzie mogła być prawie dwukrotnie większa. Euro 2020 nasza drużyna rozpocznie 14 czerwca w Sankt Petersburgu meczem ze Słowacją. Jaki typujesz wynik? Można głosować.Szturm kibiców po zaproszenia na otwarty trening reprezentacji Polski. Dlaczego padły serwery?Aktualizacja, 10.06.2021, godz. 10:20

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska ogłosiła, że otwarty trening reprezentacji, który odbędzie się 15 czerwca o godzinie 17, będzie mogło obejrzeć blisko dwa razy więcej kibiców niż zajęcia, do których dojdzie 10 czerwca. Liczba widzów zwiększona zostanie z 5 do prawie 10 tysięcy.

Dystrybucja bezpłatnych zaproszeń ma ruszyć w poniedziałek, 14 czerwca. Jej zasady nie są jeszcze znane, choć miasto skłania się na razie do utrzymanie poprzedniej zasady, czyli kto pierwszy ten lepszy.

Prezydent Dulkiewicz potwierdziła nasze dane, że liczba chętnych na pierwszy trening była ponad czterokrotnie wyższa niż liczba wejściówek. Przyznała również, że takie zainteresowanie tym wydarzeniem, było zaskoczeniem.


Zgodnie z przepisami UEFA na 5 dni przed pierwszym meczem uczestnicy Euro 2020 musieli stawić się w ośrodkach, które obrali za bazę pobytową podczas turnieju o mistrzostwo Europy. Polscy piłkarze około godziny 16 wylądowali w Rębiechowie, a następnie w eskorcie policji, sprawnie przejechali do hotelu Marriott Resort&Spa przy ul. Bitwy pod Płowcami 59 w Sopocie, gdzie jest ich baza.

Czekali tam kibice, ale zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, nie było strefy, w której fani mogliby zdobyć autografy.

Polska przed Euro 2020. Przeczytaj o ostatnim sprawdzianie i zmianach kadrzeObiekt funkcjonuje na zasadzie tzw. "bańki sanitarnej", czyli jest dostępny jedynie dla członków ekipy oraz pracowników hotelu. Ponadto piłkarze mają zakaz opuszczania indywidualnie hotelu.

Nawet kapitanowie siatkarzy Trefla Gdańsk: Mariusz Wlazły i koszykarzy Trefla Sopot - Paweł Leończyk, którzy postanowili powitać piłkarzy i życzyć im powodzenia, zrobili to w sposób symboliczny. Stand z ich podobiznami stanął przy windzie. Kluby w ten sympatyczny sposób postanowiły zaakcentować fakt, że z reprezentacją są teraz "sąsiadami", gdyż baza pobytowa piłkarzy na Euro 2020 jest niespełna kilometr od Ergo Areny, w której te zespoły ligowe rozgrywają swoje spotkania.

Kapitanowie Trefla Gdańsk i Trefla Sopot w ten sposób witali piłkarzy w hotelu.
Kapitanowie Trefla Gdańsk i Trefla Sopot w ten sposób witali piłkarzy w hotelu. fot. mat. prasowe Trefl Gdańsk
Niespełna 2 godziny po zakwaterowaniu w hotelu, stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, na którym reprezentacja będzie trenować, odwiedzili Kamil GlikJakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski i PZPN. Reszta ekipy stawi się na gdańskim obiekcie 10 czerwca o godzinie 17. Wówczas jest zaplanowany pierwszy z na razie dwóch otwartych treningów kadry. Każdy z nich obejrzeć może 5 tysięcy kibiców po wcześniejszym pobraniu bezpłatnych zaproszeń.

Jak informowaliśmy pierwsze zajęcia wybrańców Paulo Sousy już cieszą się wielkim powodzeniem. Od razu po uruchomieniu możliwości ubiegania się o wejściówki na to wydarzenie, szturm przypuściło ponad 20 tysięcy chętnych, a każdy mógł aplikować o 4 sztuki. Na jakiś czas serwery odmówiły posłuszeństwa. Posiłkowano się awaryjnymi rozwiązaniami.

Na czwartkowe zajęcia do Letnicy warto wybrać się m.in. z tego względu, aby przekonać się w jakiej formie są kadrowicze, których liczba po kontuzji Arkadiusza Milika stopniała do 25. Ponadto ze względów zdrowotnych na przykład: Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich, czy Jan Bednarek nie byli brani pod uwagę przy ustalaniu składu na ostatni mecz towarzyski z Islandią (2:2).

- Piłkarze mają za sobą długi sezon i pewne urazy za niektórymi z nich się ciągną. Stąd zapadła decyzja, aby nie ryzykować, dać im odpocząć, gdyż za drużyną też ciężki obóz w Opalenicy. Nie są to poważne problemy zdrowotne. Mogę uspokoić. Wszyscy powinni być gotowi na mecz ze Słowacją - zapewnił rzecznik Kwiatkowski.


Baza reprezentacji Polski na Euro 2020 w Trójmieście. Dlaczego zdecydowano się na taką lokalizację?Pierwszym z piłkarzy, który spotkał się z dziennikarzami na Polsat Plus Arena był Glik. Na czwartek wstępnie anonsowany jest Karol Świderski, strzelec wyrównującego gola z Islandią.

- Lepiej, jeśli ostatnie mecze byśmy wygrali, ale nie wydaje mi się, że aby te remisy wpłynęły na nasze nastroje, czy nastawienie do mistrzostw Europy. Atmosfera jest OK. Nie wiem, czy zgrupowanie w Opalenicy było najlepsze, ale na pewno było fajne. Mocno pracowaliśmy, byliśmy cały czas pod "prądem", ale też był czas na dobre spędzenie wolnych chwil na początku z rodzinami, a potem już we własnym gronie. Ale fajnie jest zmienić miejsce, bo długie przebywanie w jednym nie byłoby zbyt komfortowe. Myślę, że wszystkim wyjdzie to na dobre - ocenił Glik.

Reprezentacja Polski - harmonogram pobytu podczas pierwszego tygodnia w Trójmieście9 czerwca 2021 (środa)
godz. 15:55 przylot na lotnisko w Rębiechowie
ok. 16:30 przyjazd do Hotelu Marriott Resort&Spa w Sopocie

10 czerwca 2021 (czwartek)
17 trening na Polsat Plus Arena Gdańsk otwarty dla 5 tysięcy kibiców

11 czerwca 2021 (piątek)
10 i 17 treningi na Polsat Plus Arena Gdańsk

12 czerwca 2021 (sobota)
10 trening na Polsat Plus Arena Gdańsk

13 czerwca 2021 (niedziela)
10 oficjalna sesja treningowa przed meczem ze Słowacją na Polsat Plus Arena Gdańsk
13:45 wylot z lotniska w Rębiechowie do St. Petersburga

14 czerwca 2021 (poniedziałek)
18 mecz Polska - Słowacja
po meczu wylot do Gdańska

15 czerwca 2021 (wtorek)
17 trening na Polsat Plus Arena Gdańsk otwarty dla 5 tysięcy kibiców


Reprezentacja Polski na Euro 2020. Kogo skreślił Paulo Sousa?Rutynowany obrońca bardzo liczy na wsparcie kibiców, choć konkretnego wyniku na Euro 2020 nie obiecuje.

- Cieszę się, że możemy gości na stadionach kibiców. Na pewno mogą nam pomóc. Wracamy do normalności. Co do oczekiwań? To chciałbym, aby po zakończeniu turnieju wszyscy: zawodnicy, sztab, kibice, czy dziennikarze byli dumni z tej drużyny. Chciałbym wracać ze świadomością, że zrobiłem wszystko, abym nie miał sobie nic do zarzucenia - dodał Kamil.

Przylot reprezentacji Polski do Rębiechowa...


...przejazd reprezentacji Polski przez GdańskEuro 2020 - harmonogram turnieju, kto z kim, gdzie, kiedy?Mimo że 33-latek kończył mecz z Islandią jako kapitan, to przyznał, że nie wie, czy zagra w "11", jaki w ogóle będzie skład na Euro 2020. Natomiast zdaje sobie sprawę, że przed turniejem jest jeszcze sporo do poprawienia w obronie.

- Trener Sousa o personaliach nie rozmawia z zawodnikami. Nawet z Robertem Lewandowskim w tej sprawie się nie konsultuje, a jedynie ze swoim sztabem. Nigdy tak nie podchodziłem, czy jestem pewniakiem? Nie wiem tego. Natomiast w każdym klubie, czy przez większość czasu w reprezentacji byłem zawodnikiem pierwszego wyboru. Byłem przyzwyczajony, że jestem na boisku, a nie na trybunach. Po eliminacjach, w których byliśmy przyzwyczajeni, że tracimy mało bramek, zmienił się trener. Od tego czasu szuka on najlepszych dla drużyny rozwiązań i stąd się bierze, że w pewnych elementach nie wyglądaliśmy jak monolit. Na pewno czeka nas praca nad stałymi fragmentami gry. W turniejach to rzecz fundamentalna. I to nie tylko, by się przed nimi bronić, ale także wykorzystywać je w ofensywie, bo mamy zawodników, by i tak stworzyć coś fajnego. Dlatego dziś jest jeszcze czas na odpoczynek, leczenie ran, a od jutra rozpoczynamy "operację Słowacja" i koncentrujemy się wyłącznie na tej drużynie - zadeklarował Kamil Glik.

Typowanie wyników

mecz ligowy
14.06.2021 godz.18:00
wartość: 3 punkty
POLSKA
1:2
Słowacja

Jak typowano

1

72%

158 typowań

x

16%

36 typowań

2

12%

26 typowań

mecz ligowy
19.06.2021 godz.21:00
wartość: 3 punkty
Hiszpania
1:1
POLSKA

Jak typowano

1

76%

187 typowań

x

17%

42 typowania

2

7%

17 typowań

mecz ligowy
23.06.2021 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Szwecja
3:2
POLSKA

Jak typowano

1

27%

70 typowań

x

23%

60 typowań

2

50%

131 typowań

Opinie wybrane


wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane