Resovia - Arka Gdynia 1:2. Jedna passa przerwana, ale ta ważniejsza trwa

29 października 2023, godz. 17:00
Opinie (113)

Olaf Kobacki i Sebastian Milewski (obaj na zdjęciu) zapewnili Arce Gdynia zwycięstwo nad Resovią 2:1. Olaf Kobacki i Sebastian Milewski (obaj na zdjęciu) zapewnili Arce Gdynia zwycięstwo nad Resovią 2:1.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Resovię 2:1 (1:1) w 13. kolejce Fortuna 1. Ligi. Gole na wagę awansu obecnie na 3. miejsce w tabeli strzeli: Sebastian Milewski i Olaf Kobacki, choć ten pierwszy otrzymał także żółtą kartkę, która wyklucza go z gry w następnej serii gier. Na 436 minutach przerwana została passa gier żółto-niebieskich bez straconego gola. Jednak ta ważniejsza seria wciąż trwa. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu!

7 Kelechukwu

Rezerwowi: 1 Pindroch, 6 Wasiluk, 9 Górski, 14 Urynowicz, 20 Bąk, 21 Lempereur, 23 Tomal, 24 Einzenhart, 97 Mikrut

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 13 Azacki, 17 Capanni, 19 Szymański, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski, 99 Wilczyński
  • 12' 17 Adamski Zmiany 23 Tomal
  • 63' 11 Mazek Zmiany 24 Einzenhart
  • 63' 92 Ciepiela Zmiany 9 Górski
  • 73' 10 Łyszczarz Zmiany 14 Urynowicz
  • 73' 4 Miklulec Zmiany 6 Wasiluk
Zmiany Zmiany
  • 77' 21 Skóra Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 77' 7 Kobacki Zmiany 39 Lipkowski
  • 84' 6 Milewski Zmiany 36 Bednarski
  • 90+3 10 Czubak Zmiany 99 Wilczyński
  • 26' Ciepiela
Bramki Bramki
  • 18' Milewski
  • 50' Kobacki
  • 8' Adamski
  • 90+7 Chuchro
Kartki Kartki
  • 4' Milewski
  • 29' Dobrotka

kluczem do tej passy jest postawa całej drużyny w defensywie. W tym elemencie trener Łobodziński odwołuje się do przykładu... Napoli

Przeczytaj, jak ma grać Arka Gdynia i na kim się wzoruje w defensywie?

by zachęcić piłkarzy do optymalnego wykorzystania umiejętności trener ucieka się również do... zakładów.

Z kim i o co założy się trener Arki Gdynia?

w Rzeszowie drużyna musi poradzić sobie bez pauzującego za kartki Gola, który w dwóch ostatnich meczach zdobywał bramki

Janusz Gol: Problemy zbliżają. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Arki Gdynia m.in. także o klubowych finansach

w jego miejsce Borecki. To jedyna zmiana w porównaniu ze zwycięskim meczem ze Zniczem

Arka Gdynia - Znicz Pruszków 2:0. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

na pewno nie ma zmian w sytuacji finansowej klubu, a i możliwości zmian właścicielskich stają się coraz bardziej skomplikowane

Arka Gdynia we właścicielskim impasie. Dominik Midak nie wycofa pozwu

Resovia w ostatniej kolejce przegrała aż 1:4 z Wisłą w Krakowie. Trener Hajdo zdecydował się aż na pięć zmian w "11"
W Resovii m.in. Tomal (Resovia), który jest wypożyczony z Arki. W przeszłości w gdyńskim klubie grali też Mazek (Resovia) i Górski
(Resovia)

piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Resovia biało-czerwone koszulki, białe spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
niecelny strzał Skóry (ARKA Gdynia)
4'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia).
4'
dla Milewskiego (ARKA Gdynia) to czwarta ligowa kartka w tym sezonie, w następnej kolejce będzie pauzować
kontuzja
6'
na boisku leży Kobacki (ARKA Gdynia), obejdzie się jednak bez pomocy medycznej
7'
Lenarcik (ARKA Gdynia) chciał przyspieszyć grę, wybiegł poza własną "16", aby jak najszybciej zagrać piłkę do kolegów
8'
Żółtą kartką został ukarany Adamski (Resovia) po faulu na Skórze
9'
Gojny (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego szukał Stolca (ARKA Gdynia), ale zorientowała się w tym defensywa rywali
kontuzja
9'
leży na boisku Adamski, który ucierpiał wówczas, gdy faulował na kartkę Skórę (ARKA Gdynia)
10'
Mikulec (Resovia) przejął już opaskę kapitana od Adamskiego, potrzebna będzie zmiana
11'
gra wznowiona, Resovia na razie w "10"
11'
rozgrzewa się Tomal (Resovia)
12'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamski, w jego miejsce wchodzi Tomal.
12'
przypominamy, że Tomal jest piłkarzem Arki, w jego umowie wypożyczenia do Resovii nie było klauzuli o zakazie występu przeciwko żółto-niebieskim

Przypomnij sobie, w jakich okolicznościach Jerzy Tomal przechodził z Arki Gdynia do Resovii

16'
optyczna przewaga Arki, 57:43 w posiadaniu piłki
18'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Milewski. Gojny minął Tomala i zagrał z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy. Na 11. metrze, dokładnie w tym miejscu, gdzie zaznaczone jest miejsce do wykonywania rzutów karnych, stał niepilnowany pomocnik Arki. Strzał Sebastiana był mocny i precyzyjny, dlatego pika mimo interwencji Gliwy, po jego rękach wpadła do siatki
20'
na spalonym Mikulec (Resovia)
26'
[1:1] Resovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ciepiela. Arka zaskoczona po rzucie rożnym. Łyszczarz zagrał w pole bramkowe, tutaj gdynianie mieli liczebną przewagę, ale Ciepiela zdołał przyjąć piłkę, odbrócił się i strzelić do siatki
27'
passa Arki bez straconego gola w oficjalnych meczach trwała przez 436 minut
29'
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia).
30'
"balonik", a nie strzał Czubaka nie mógł zaskoczyć Gliwy (Resovia)
31'
niecelny strzał Kobackiego (ARKA Gdynia)
33'
Lenarcik (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Tomala (Resovia)
37'
po rzucie wolnym Gojnego (ARKA Gdynia) Czubak strzelił prosto w Gliwę (Resovia)
38'
to 6 strzał Arki, w tym 3 celny, Resovia oddała tylko 1 celny strzał i remisuje 1:1
39'
posiadanie piłki 55:45 na korzyść Arki
40'
faule: 10 Resovia, 4 Arka
45'
co najmniej 5 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Czubak wywalczył rzut rożny
45+3
i jeszcze jeden korner, gdyż Gliwa (Resovia) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
45+3
i jeszcze raz dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia), tym razem do strzału doszedł Czubak, ale został zablokowany
45+4
próby kontr z obu stron. Nic nie wyszło z ataku Kelechukwu, a Skóra (ARKA Gdynia) w odpowiedzi wpadł w pole karne, przewrócił się, ale sędzia uznał, że to on faulował Chuchro (Resovia)
45+5
jeszcze rzut wolny dla Arki. Po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) piłkę z własnego pola karnego wybił Osyra (Resovia)
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. RESOVIA - ARKA GDYNIA 1:1
Przerwana została passa Arki meczów bez straconego gola, która trwała od 23 września. Natomiast wciąż gdynianie mają szansę, aby do pięciu wydłużyć serię meczów zwycięskich. Do przerwy w Rzeszowie byli optycznie drużyną lepszą, ale nie potrafili tego udokumentować odpowiednią liczbą goli. Jest remis 1:1, ale inne statystyki przemawiają za Arką - posiadanie piłki 58:42, strzały 6:2, strzały celne 2:1, rzuty rożne 3:1. By wygrać, po przerwie podopieczni trenera Łobodzińskiego muszą wykazać się większym zdecydowaniem pod bramką przeciwnika oraz nie mogą się dawać tak zaskakiwać przy stałych fragmentach gry, po których Resovia wyrównała.
46'
drugą połowę rozpoczęła Resovia
46'
obie drużyny bez zmian
47'
ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Karol z bliska uderzył do siatki. Największa zasługa w tym trafieniu jest Kobackiego, który przejął piłkę zagrywaną przez Chuchro, wbiegł w pole karne z lewego skrzydła i wyłożył ją do swojego napastnika
47'
sędzia czeka jeszcze na ocenę VAR
48'
sędzia gola nie uznał! Pokazuje, że był spalony
50'
pewna interwencja Gliwy (Resovia) po strzale sprzed pola karnego Kobackiego
50'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Zagranie Adamczyka z własnej połowy, Kobacki na pełnej szybkości minął Chuchro, a gdy dobiegł do narożnika pola bramkowego techniczny uderzeniem posłał piłkę w tzw. długi róg
53'
Kobacki (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
53'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska niecelnie uderzał Adamczyk (ARKA Gdynia)
54'
Lenarcik (ARKA Gdynia) uprzedził Mazka i złapał piłkę
54'
Kobacki (ARKA Gdynia) i Czubak mają w tym sezonie w 1. Lidze po 6 goli
58'
rzut rożny dla gospodarzy
58'
bez zagrożenia dla Arki
kontuzja
60'
Kobacki (ARKA Gdynia) faulowany około 25 metrów od bramki przeciwnika
kontuzja
60'
piłkarz Arki wymaga pomocy medycznej
61'
"Resovia, my chcemy gola" - skandowanie z trybun
62'
Kobacki (ARKA Gdynia) na razie opuszcza boisko, przykładając lód do głowy
62'
potężne uderzeni Skóry (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Gliwa (Resovia) z dużymi kłopotami przerzucił piłkę nad poprzeczkę
63'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę. Niecelny strzał sprzed pola karnego Skóry (ARKA Gdynia)
63'
Resovia przygotowana do podwójnej zmiany
63'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mazek, w jego miejsce wchodzi Einzenhart.
63'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ciepiela, w jego miejsce wchodzi Górski.
67'
58:42 w posiadaniu piłki na korzyść Arki
67'
strzały celne 6:1, rzuty rożne 7:2 też na korzyść Arki
69'
Chuchro (Resovia) wybił piłkę po indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
71'
na spalonym Adamczyk (ARKA Gdynia)
73'
Tomal (Resovia) zdobył rzut rożny dla Resovii
73'
Lneracik wypuścił piłkę z rąk, gdy próbował ją złapać po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale bez konsekwencji
73'
szykuje się kolejna podwójna zmiana w szeregach miejscowych
73'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łyszczarz, w jego miejsce wchodzi Urynowicz.
73'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Miklulec, w jego miejsce wchodzi Wasiluk.
75'
po dośrodkowaniu Milewskiego (ARKA Gdynia) niecelnie główkuje Czubak, choć może mógł zostawić piłkę dla zamykającego akcję Kobackiego (ARKA Gdynia)
76'
będzie podwójna zmiana w Arce
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
78'
trener Łobodziński wymienił piłkarzy na bokach pomocy
81'
dwójkowa akcja Lipkowski (ARKA Gdynia) - Czubak, Karol sygnalizuje zagranie ręką rywala, który blokował jego strzał, ale sędzia odgwizdał jego faul na Wasiluku (Resovia)
82'
sędzia poczekał jeszcze na konsultację z VAR, ale nie ma zmiany decyzji
83'
Milewski (ARKA Gdynia) ofiarnie rzucił się pod nogi Urynowicza (Resovia) i zablokował jego strzał
84'
niecelny strzał Resovii po rozegraniu wrzutu z autu
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
85'
Arka kończy z teoretycznie rezerwowymi środkowymi pomocnikami: Boreckim (ARKA Gdynia) i Bednarskim (ARKA Gdynia). Wspólnie tylko raz zaczynali mecz, w Pucharze Polski w Legnicy
85'
słaby strzał Lipkowskiego (ARKA Gdynia), to nie mogło zaskoczyć Gliwy (Resovia)
86'
prawym skrzydłem przebił się Predenkiewicz (ARKA Gdynia), ale jak zagrał przed bramkę, tam nie było żadnego z jego kolegów
87'
"Resovia grać, kur... mać" - z trybun
88'
Górski (Resovia) zablokowany w polu karnym, a Borecki (ARKA Gdynia) wybija piłkę w aut
88'
zablokowany strzał z dystansu Kanacha (Resovia)
89'
Lenarcik (ARKA Gdynia) w pojedynku powietrznym faulowany przez Chuchro (Resovia)
90'
co najmniej 7 minut potrwa dłużej druga połowa
90+1
spadła przewaga Arki w posiadaniu piłki do 52:48, ale w strzałach celnych 7:1 na jej korzyść
90+3
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
90+4
obaj trenerzy wykorzystali limit zmian, choć trener Łobodziński wymienił o jednego piłkarza mniej niż Resovia
90+4
niecelnie główkował Kanach (Resovia) po dośrodkowaniu Kelechukwu z prawego skrzydła
KONIEC MECZU. RESOVIA - ARKA GDYNIA 1:2
Arka awansowała na 3. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Na koniec 13. kolejki może być jednak jedną pozycję niżej, gdyż w poniedziałek zagra dotychczasowy wicelider Miedź, której wystarczy remis w Pruszkowie, by wyprzedzić gdynian w tabeli.
Najważniejsze, że podopieczni trenera Łobodzińskiego kontynuują passę zwycięstw. To ich piąty sukces z rzędu. Przesądził o nim początek drugiej połowy, gdy żółto-niebiescy zdecydowanie zaatakowali. Co prawda gol Czubaka nie został uznany, ale trafienie Kobackiego (ARKA Gdynia) - jak później się okazało - było na wagę wygranej.
Natomiast przerwana została passa gier Arki bez straconego gola. Dokładnie bramka gdynian pozostawała nienaruszona przez 436 minut gry. Rozpoczął ją w Pucharze Polski Chudy, a potem przez ponad 300 minut w 1. lidze kontynuował Lenarcik (ARKA Gdynia).
w miejscowych sektorach niezadowolenie. Kibice przypominają piłkarzom, że w "Resovii trzeba zapier..."

29 października 2023, godz. 15:00