Rewolucja kadrowa Tomasza Kafarskiego w Krakowie. Lechia przegrała z Wisłą 0:3

20 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Aż siedmiu zmian dokonał w dzisiejszym składzie w porównaniu z "11" ze środy Tomasz Kafarski. Długo wydawało się, że nos szkoleniowca nie zawiedzie. Niestety, rewolucja kadrowa ostatecznie zakończyła się klęską. Gdańszczanie zupełnie pogubili się w ostatnich minutach w Krakowie i przegrali z Wisłą aż 0:3 (0:0). Oby tylko siły, które zaoszczędzili niektórzy piłkarze przydały się we wtorek, gdy biało-zieloni będą walczyć o półfinał Pucharu Polski. Poniżej zapis relacji, która bezpośrednią prowadziliśmy z dzisiejszego spotkania.

Marcelo 65, Jirsak 86, Boguski 87

WISŁA: Pawełek - Alvarez, Głowacki, Marcelo, Junior - Kirm (62 Łobodziński), Ba (62 Jirsak), Sobolewski, Piotr Brożek (77 Boguski) - Paweł Brożek, Małecki.

LECHIA: Kapsa - Bąk, Kożans, Wołąkiewicz, Mysona - Pietrowski, Bajić (77 Surma), Nowak - Rogalski (68 Lukjanovs), Zabłocki (64 Dawidowski), Wiśniewski.

Sędzia: Lyczmański (Bydgoszcz). Żółta kartka: Wołąkiewicz (Lechia).

Tego nikt się nie spodziewał. Co prawda trener Kafarski zabrał do Krakowa 20 piłkarzy, aby mieć możliwość rotacji w składzie, ale zostawienie tylko czterech piłkarzy w "11" (Kapsa, Kożans, Wołąkiewicz, Bąk) to szok. Do podstawowego składu zostali m.in. wystawieni Maciej Rogalski, który wiosną ani razu wcześniej nie siedział nawet na ławce oraz Marko BajićJakub Zabłocki, którzy w ostatnich dwóch meczach byli w ogóle poza "18"!

- Byliśmy zaskoczeni takim składem. Jednak trener powtarza, że ma wyrównanych 20 graczy i dlatego takiego ustawienie - nie ukrywał przed kamerami Orange Sport Piotr Wiśniewski, który przed przerwą miał najlepszą okazję na gola.

Niewiele brakowało, aby już w 5. minucie Lechia objęła prowadzenia. Mariusz Pawełek zbyt daleko wyszedł od bramki i Jakub Zabłocki, który dostał piłkę od Pawła Nowaka około 20 metrów od celu powinien przelobować golkipera gospodarzy. Niestety, gdański napastnik nie zdołał podnieść piłki i tym samym wylądowała ona w rękach Pawełka.

W 11. minucie na listę strzelców mógł się wpisać Rogalski, ale chyba zabrakło mu ogrania w tej rundzie, bo strzelił sprzed pola karnego, ale niemal prosto w Pawełka. Na zakończenie inauguracyjnego kwadransa był jeszcze strzał nad bramką Wiśniewskiego.

W 20. minucie Paweł Kapsa uratował Lechię, wygrywając pojedynek z Pawłem Brożkiem. Kłopot bramkarzowi sprawiło niefortunne podanie Bajicia.

W odpowiedzi w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Wiśniewski. Pod nogi Piotra piłka trafiła po zablokowanym strzale Zabłockiego. Gdański skrzydłowy kapitalnym zwodem minął Piotra Brożka, ale uderzył obok słupka. Kilka minut później ten ostatni mógł zaskoczyć Kapsa. W dobrej sytuacji strzelił obok słupka.

Dobiegała szósta godzina gry Wisły w tym roku bez gola, gdy Hubert Wołąkiewicz w groźnej sytuacji dobrze zablokował strzał Patryka Małeckiego. Czym bliżej końca pierwszej połowy, tym coraz groźniej było na przedpolu Lechii. W dobrej sytuacji strzelał Małecki, ale był tylko róg, bo kierunek lotu piłki odważnym wślizgiem zmienił Bajić.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Wisła miała piłkę, ale niewiele z tego wynikało. Gdy krakowianie narzekali, że do dobrego dośrodkowania Piotra nie doszedł jego brat Paweł Brożek, w 55. minucie Wiśniewski zakręcił trzema wiślakami w środkowej strefie boiska. I to było wszystko co ciekawe w inauguracyjnym kwadransie po zmianie stron.

W 62. minucie z dystansu uderzył Bajić celnie, ale zbyt lekko. Trener Kasperczak odpowiedział zaś na tę akcję podwójną zmianą w drugiej linii. A Lechia dwa minuty później wzmocniła ofensywę. Na boisko wszedł były... wiślak, Tomasz Dawidowski.

Niestety, gola zdobyła Wisła. Po wątpliwym rzucie wolnym (sędzia uznał, że Arkadiusz Mysona faulował Wojciecha Łobodzińskiego) dośrodkował Małecki, piłkę głową przedłużył Paweł Brożek, a do siatki wpakował ją Marcelo. Co ciekawe Brazylijczyk strzelił też ostatnią bramkę dla krakowian jesienią. Wisła przełamała się po 392 minutach bez gola.

- Powinien być aut dla Wisły, ale sędzia liniowy się zdrzemnął. Znów po straconej bramce zeszło z nas powietrze. Tylko we Wrocławiu potrafiliśmy odbić wynik. Szkoda wyniku, bo do przerwy z klasową drużyną, jaką jest Wisła prowadziliśmy wyrównaną walkę - podsumował mecz w Orange Sport Dawidowski.

Lechia przy 0:1 jeszcze nie zamierzała kapitulować, przynajmniej kolejna zmiana nastąpiła w ataku. Na niespełna kwadrans przed końcem do gry wszedł jeszcze Łukasz Surma.

W 81. minucie niemal kopia bramkowej sytuacji dla Wisły. Ponownie faulowany był Łobodziński, dośrodkował Małecki, a tym razem Marcelo składał się do strzału głową i niewiele zabrakło mu, aby dojść do piłki.

W 83. minucie Lechia miała wolnego 30 metrów od bramki Wisły. Mysona wrzucił w pole karne, ale strzał Wiśniewskiego został zablokowany. Po chwili rozpędzał się z piłką Dawidowski, ale zatrzymał go Junior Diaz. Kolejny rajd Wiśniewskiego zakończył się podaniem do Ivansa Lukjanovsa i zablokowanym strzałem Łotysza.

Gdy wydawało się, że gdańszczanie do końca będą walczyć o remis, zupełnie się pogubili i skończyło się wysoką przegraną! Najpierw niefortunne zagranie Mysony głową zmusiło Kapsę do piąstkowania niemal na linii "16", aby ubiec Rafała Boguskiego. Piłka spadła pod nogi Tomasa Jirsaka, który precyzyjnym strzałem przelobował bramkarza i obrońców Lechii. Futbolówką odbiła się od poprzeczki, potem ziemi i wyszła przed bramkę, ale sędzia słusznie gola uznał.

Natomiast po chwili nastąpiła szybka akcja Wisły na 3:0. Paweł Brożek wyłożył piłkę Rafałowi Boguskiemu, który głową z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Arka Gdynia - Cracovia 2:0 (0:0),
Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0), Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 2:0 (0:0), Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0), Korona Kielce - Odra Wodzisław 1:1 (1:0), Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:0 (1:0), Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0).

Opinie (564) ponad 100 zablokowanych

• (1)

Kibice GKS WYBRZEŻE GDAŃSK trzymają kciuki za Lechię Gdańsk niech chłopaki z Gdańska pokażą że są Prawdziwymi Władcami Północy i odprawią z kwitkiem Białą Gwiazdę z PP

• 0 0

• Co bierzesz - powiedz - też bym wziął.

Oby tylko 2;0 dla Wisły, a pewnie będzie więcej.

• 0 0

• Wstyd mi za to, że mieszkam w Gdańsku.

Lechia to dno , komplene dno. Oglądałem mecz

• 0 0

• Kafarski dobrze zrobił z tym składem. (2)

Z Wisłą trudno było by wygrać w lidze na jej terenie. Teraz cała siła na Puchar Polski. To jest w tej chwili najważniejsze. I przestańcie, co niektórzy narzekać, bo Lechia jest na 6-TYM MIEJSCU W EKSTRAKLASIE. Już zapomnieliście, gdzie biało-zieloni grali w latach 1988-2008...........

• 3 4

• Puknij się w ten durny łeb! (1)

I tak baranie będą baty w pucharze... Lechia nie da rady wygrać z nikim z góry tabeli! Kapujesz, czy Twój pijany łeb nie czai bazy?

• 5 1

• Lechia jest w stanie wygrać. Inaczej nie byłaby tak wysoko w tabeli.

Więc "przem fan LG" nie podniecaj się tak mocno, bo Ci mamusia będzie musiała kocyk zmienić znerwicowany małolacie.

• 0 0

• (1)

Lechia 1:0 z Wisłą Kraków wygra wszystko ustalone . Pewne info. skoro Arka potrafiła to Lechia też da radę. Ligę sobie darowaliśmy bo graliśmy w eksperymentalnym składzie ale za to Puchar będzie nasz

• 1 3

• taa daradę:)))
      Serialnie przypomne wam po tym pucharowym meczu z wisłą ten wasz już zdobyty puchar i te 9 tysięcy w Bydgoszczy:)))
      Podobnie było w sierpniu i we wrześniu: ile to się napisaliście, że majster już wasz, LM, puchary LOL
      Marzyciele i bajkopisarze.

• 0 0

• Betony:
    serialnie i bez szczypty złośliwości polecam wam oglądanie meczy Lecha u siebie. Może w końcu czegoś się nauczycie i zrozumiecie, że ze swoim poziomem dopingi i opraw zatrzymaliście się w latach 80-tych. Ja tam się o klimatach hools nie wypowiadam, bo to nie moja działka, ale w ultrasce jesteście w epoce kamienia łupanego. Szkoda, bo macie potencjał, ale trzeba chcieć. Samo pisanie o wielkości na necie nie pomoże. No i jeszcze jedna ważna rzecz; musicie utemperować swoją małoletnią i dorosłą patologię, bo bezmyślne niszczenie miasta chwały wam nie przynosi - każdy wie o co chodzi. Aspirujecie do ekipy z wyżeszje półki, więc róbcie coś!!

• 2 1

• szacun (4)

...dla lechii.Walczyła na ile ją mogło stać.Poległa bo misio z gwiazdą białą się obudził.My wygraliśmy z nimi.Odesłaliśmy Białą Gwiazdę do piekła.Teraz jak się misiu obudził,może pogonić wszystkich.Moja Miłość to Areczka,ale po cichu chcę żeby Lech,Wielki KKS zdobył mistrzostwo.Oni przynajmniej powalczą w pucharach.Legia,Wisła ... szkoda słów.