Robi się gorąco

17 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
W rywalizacji o utrzymanie miejsca w ekstraklidze mamy remis. KH Sanok pokonał w piątek na własnym lodowisku Stoczniowca 3:1 (0:0, 0:1, 3:0). Gdańszczanie tuż przed końcem drugiej tercji objęli prowadzenie, ale wszystko stracili w ostatnich dziesięciu minutach gry. Przy pierwszymn golu dla miejscowych miał się pomylić sędzia, a trzeci został zdobyty po wycofaniu przez gości bramkarza. Trzeci pojedynek pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w niedzielę w "Olivii". Początek pojedynku o godzinie 17.00. Przypomnijmy, że rywalizacja będzie się toczyć do wygrania przez jeden z zespołów trzech spotkań.

Bramki: 0:1 Artur Kostecki (asysta Robert Grobarczyk) 40. minuta, 1:1 Tomasz Demkowicz 50, 2:1 Robert Kostecki (Aleksander Panczenko) 59, 3:1 Wojciech Milar 60.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Leśniak, Skrzypkowski, Skutchan, Pavlacka, Jurasek - Benasiewicz, Rompkowski, Drzewiecki, Zachariasz, Jankowski - Wróbel, Bukowski, Grobarczyk, Słodczyk, Kostecki.

Kary: Sanok 18, Stoczniowiec 16 minut.

Sanok chce ekstraligi. Świadczą o tym tłumy na trybunach. Na meczu ze "Stocznią" pojawiło się ponad dwa tysiące kibiców. Gorycz zawodu przezyli tylko raz. Na 38 sekund przed koncem drugiej tercji Grobarczyk oderał krążek sanockim obrońcom, a formalnosci dopełnił Kostecki. W ostatniej odsłonie gospodarze za wszelką cenę dążyli do odrobienia strat. Nie wiadomo, jak potoczyłaby sie gra, gdyby nie zdarzenie z 50. minuty. Arbitrzy zapisali wyrównującego gola Demkowiczowi, choć gdańszczanie utrzymują, że bramki nie powinno być, gdyż sanoczanin strzelał... ręką. Dwa następne trafienia "Stocznia" zainkasowała w ostatnich 80 sekundach! Trzecia bramka padła, gdy między słupkami nie było już Przemysława Odrobnego, ale próba gry 6 na 5 dała inny skutek od zamierzonego.

Opinie (7)

• Dla Pana Prezesa pieśń żałobna się zbliża

Zaczynaj sie trzasc gacie Pana Prezesa Kosteckiego.Jeszcze tylko 2 mecze i zrobi swoja duza prezesowska k...
    I co gdzie sa wyniki Pana pracy.Przez kilka lat Stocznia sie stacza a Pan mimo to wyprzedaje zawodnikow.Tak to chyba i szympans moze zarzadzac klubem (Szympansie przepraszam).
    Mam jednak wiare w druzyne i jestem pewien ze Stocznia zostanie w ekstralidze, wbrew dzialaniom i zamiarom Prezesa K.