Rostankowska sześć bramek od korony

19 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Do kontry ruszają Anna Rostankowska i Katarzyna Pasternak. Do kontry ruszają Anna Rostankowska i Katarzyna Pasternak.

Piłkarki ręczne AZS AWFiS Gdańsk w ostatnim meczu u siebie grupy A I ligi o miejsca 1-4 przegrały ze Słupią 29:31 (19:14). 30 kwietnia akademiczki zakończą sezon wyjazdowym meczem ze Spartą Oborniki Wielkopolskie, która ma jeszcze szanse na zdobycia prawa gry w barażach o awans do PGNiG Superligi

.

AZS AWFiS: Zych - Pasternak 8, Wójcik 2, Brzezińska 3, Rostankowska 6, Drobińska, Dygant, Litwin 8, Siekańska 1, Labuhn, Malich 1.

Akademiczki pożegnały się z własną publicznością w takim stylu, do jakiego przyzwyczajały nas w poprzednich meczach. Mimo że tym razem zagrały na hali nr XII AWFiS to prezentowały się tak jak w głównym akademickim obiekcie czy w jednym spotkaniu, które gościnnie zagrały przy ul. Kołobrzeskiej. Znów akademiczki nie były gorsze od rywalek, ale po fatalnej drugiej połowie zeszły z parkietu pokonane.

Przez 19 minut spotkanie było wyrównane. Podopieczne Ireneusza Rudkowskiego przystąpiły do zdecydowany ataków od 11:10. W ciągu siedmiu minut poprawiły wynik na 17:11, a rozmiary prowadzenia mogły być jeszcze bardziej okazalsze, gdyby nie dwa niewykorzystane karne przez Katarzynę Pasternak.

Gdy na początku drugiej połowu Joanna Litwin i Pasternak poprawiły wynik na 22:14, wydawało się, że jest już po meczu. Niestety przez kolejny kwadrans gdańszczanki oddały zaledwie jeden celny rzut (Milena Malich), a same straciły aż 12 bramek!

W 52. minucie Słupia prowadziła 27:24. Akcje Patrycji Wójcik, Natalii Brzezińskiej i Litwin pozwoliły jeszcze miejscowych doprowadzić od wyrównania (27:27), ale w końcówce więcej zimnej krwi wykazały przyjezdne, który dzięki dwóm punktom z Gdańska zachowały szansę na grę w barażach o awans.

Akademiczki sezon zakończą 30 kwietnia w Obornikach Wielkopolskich. Nie mają już szans na poprawienie czwartego miejsca. Dlatego mecz będzie najważniejszy dla Anny Rostankowskiej, która ma szanse na tytuł najlepszej snajperek w tej grupie. Wyprzedzające gdańską rozgrywającą zawodniczki już rozegrały wszystkie mecze w tym sezonie.

Czołówka najskuteczniejszy w grupie A I ligi:
1. Godlewska Magdalena AZS AWF Warszawa 139 bramek
2. Nieścioruk Katarzyna AZS AWF Warszawa 135
3. Rostankowska Anna AZS AWFiS Gdańsk 134
4. Cieśla Justyna Sparta Oborniki Wlkp. 133
5. Podgórska Martyna MTS Kwidzyn 133

W drugim meczu 19. kolejki o miejsca Pogoń Handball Szczecin pokonała Spartę Oborniki 41:22 (22:9) i zapewniła sobie zwycięstwo w grupie, równoznaczne z awansem do PGNiG Superligi.

jw.

Na zdjęciu to nie jest ani AWFiS ani na ul.Kołobrzeskiej.