Rostankowska walczy o snajperską koronę

24 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Anna Rostankowska przedziera się przez obronę Słupi. Anna Rostankowska przedziera się przez obronę Słupi.

Mimo dzielnej postawy piłkarki ręczne AZS AWFiS nie przeszkodziły drużynom walczącym od awans do PGNiG Superligi w zdobyciu kompletu punktów. Gdańszczanki drugą część sezonu, w której w grupie A I ligi walczą o miejsca 1-4, rozpoczęły od dwóch porażek. Anna Rostankowska zdobyła w tych pojedynkach aż 21 bramek i ma duże szanse na tytuł królowej snajperek

.

AZS AWFiS: Zych, Dziełak, Brylowska - Brzezińska zdobyła 3 bramki z Pogonią i 7 ze Słupią, Drobińska 0 i 0, Dygant 0 i 0, Litwin 3 i 1, Malich 4 i 0, Pasternak 5 i 5, Rostankowska 8 i 13, Siekańska 2 i 5, Wójcik 3 i 1, Juchniewicz - i 0, Labuhn - i 0.

Do drugiej części sezonu drużyny przystąpiły z zaliczeniem punktów zdobytym na pierwszym etapie, gdy osiem drużyn grało systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Akademiczki weszły do grona zespołów walczących o miejsca 1-4 z najgorszym bilansem i już na początku musiały zmierzyć się z głównymi kandydatami do awansu.

W Gdańsku podopieczne Ireneusza Rudkowskiego uległy Pogoni Handball Szczecin 28:31 (14:17). Gospodynie nie załamały się kiepskim początkiem (3:8), a później wynikiem 11:17 i jeszcze przed przerwą o połowę zmniejszyły straty.

Po zmianie stron scenariusz gry był identyczny. Najpierw przyjezdne odskoczyły na 29:23, a następnie akademiczki je "postraszyły", zbliżając się na 27:30.

Kolejne spotkanie gdańszczanki rozegrały na wyjeździe ze Słupią. Znów była przegrana 32:36 (16:19), ale przez pierwsze 20 minut to nasza drużyna dyktowała warunki gry. Załamanie przyszło przy korzystnym wyniku dla AZS AWFiS 14:12 i pierwszą połowę wygrały słupszczanki.

Po zmianie stron prowadziły miejscowe najczęściej różnicą 2-3 bramek, ale w 55. minucie naszej drużynie udało się zmniejszyć straty do 31:32. Niestety, kolejne cztery bramki zapisano na konto rywalek.

Punktu nie było dla gdańszczanek, mimo że kolejny kapitalny mecz w ich szeregach rozegrała Anna Rostankowska. 21-letnia szczypiornistka ma już na koncie w tym sezonie 118 bramek, co daje jej drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych. W wyścigu po snajperską koronę na razie przewodzi Magdalena Godlewska (AZS AWF Warszawa), która dotychczas zaliczyła 120 trafień.

Kolejny mecz akademiczki rozegrają na własnym parkiecie. Warto wybrać się na to spotkanie, gdyż będzie to ich przedostatni występ w Gdańsku w tym sezonie. 2 kwietnia (sobota) o godzinie 15.00 zmierzą się w główniej hali AWFiS ze Spartą Oborniki Wielkopolskie.

• (1)

tylko trzeba pamiętać że na ekstraklasę taki skład nie wystarczy, więc trzeba się solidnie wzmocnić ;)

• 4 2

• azs dostawał lanie od sambora tczew, który w ekstraklasie zbierał cięgi z wynikiem dwucyfrowym w każdym meczu

więc jak tu mówić o ekstraklasie w AZS?

• 2 3

• (5)

dziewczyny dają z siebie 110% i nie można mieć do nich żadnych zarzutów , ale jeśli nie ma kibiców którzy wspierali by je w każdej sytuacji nawet tych najgorszych nie ma o czym gadać, to jest sport nie zawsze się wygrywa. więc ogarniająca i kibicować dziewczyną a nie tylko krytykować ! Złoto dla AZSu! wierze w was dziewczyny ;)

• 3 2

• bez komentarza zostawi Twoją wypowiedź (4)

widać że sam nie byłeś ani razu na meczu Dziewczyn i nie wiesz o czym piszesz. Nie wspominam nawet o wyjazdach do Szczecina, Obornik, Warszawy, Poznania, Słupska, Elbląga, Kwidzyna - w którym z tych miast byłeś za Dziewczynami??? Kibice byli

• 2 0

• (3)

kibice byli i g*wno robili . taka jest prawd, tylko siedzieć i krytykować potraficie, a pomóc z trybun NIC ! taka jest prawda . Bo tutaj widać tylko kozaków za monitorem, a tak to nie łaska się pokazać na trybkach. a zresztą mówcie co chcecie... dziewczyną i tak należy się WIELKI SZACUNEK !

• 0 3

• poważnie?!?!?!?!?!

to zapytaj Dziewczyn czy g..... robimy!!!!!!!!! Jeżeli jedziemy za Dziewczynami wszędzie to nie po to żeby sobie wycieczke zrobić, bo wyjazdy w styczniu czy lutym np. do Poznania nie sa czymś turystycznie super atrakcyjnym. Zawsze za nimi jedziemy i jesteśmy najgłośniej jak się da. Kozakiem to na razie jesteś Ty - siedzisz przed monitorem i piszesz bzdury!!!!! zgadzam się z Tobą jedynie w tym że Dziewczynom należy się gigantyczny szacunek!!!
          Do zobaczenia w Szczecinie, pamiętaj mecz o 17!!!!!

• 2 0

• Zero pomocy z trybun? Albo nie chodzisz na mecze dziewczyn, albo jesteś głuchy.