Porażki rugbistów Ogniwa Sopot i Arki Gdynia

Marta, mad
25 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 18:30 (25 sierpnia 2018)
Rugbiści Ogniwa Sopot mają wiele do myślenia po drugiej, słabej w ich wykonaniu, połowie meczu z Pogonią Siedlce. Rugbiści Ogniwa Sopot mają wiele do myślenia po drugiej, słabej w ich wykonaniu, połowie meczu z Pogonią Siedlce.

Ekstraliga odrobiła zaległości. Rugbiści Ogniwa Sopot przegrali u siebie z Pogonią Siedlce 15:31 (10:8) i z tą porażką wejdą do grupy mistrzowskiej. Sześć najlepszych drużyn z zaliczeniem dotychczasowych wyników w meczach między sobą grać będzie w drugiej fazie od 1 września. Poza tym towarzystwem jest Arka Gdynia, która uległa na wyjeździe Budowlanymi SA Łódź 7:87 (0:63). "Buldogi" od 15 września zagrają z trzema innymi zespołami o utrzymanie.

PRZECZYTAJ JAKIE ZNACZENIE DLA OGNIWA I ARKI MIAŁY ZALEGŁE MECZE I CO OBIECYWALI TRENERZY

Ogniwo Sopot - Pogoń Siedlce 15:31 (10:8)
Punkty dla Ogniwa:
Mateusz Plichta 5, Wojciech Piotrowicz 5, Dwayne Burrows 5
Punkty dla Pogoni: Przemysław Rajewski 14, Marek Miros 5, Daniel Trybus 5, Andrei Cebotari 5, Daniel Gdula 2

OGNIWO: Marcin Wilczuk, Rau (57 Mariusz Wilczuk), Mokrecow - Graban, Anuszkiewicz (72 Gołomb) - A.Piotrowski, Wojtkuński (58 Malochwy), Powała-Niedźwiecki - Plichta (78 Drewczyński)- Piotrowicz - Szczepański, Burrows, Przychocki (36 Szablewski), Mrowca - Żuk

Po miesięcznej przerwie rugbiści Ogniwa wrócili na boisko w nieco odmienionym składzie. Zabrakło przede wszystkim jednego z liderów drużyny Piotra Zeszutka, który został wypożyczony do Anglii. To nie był jednak największy problem podopiecznych Karola Czyża w sobotnim starciu.

Gospodarze musieli wygrać, aby zająć 1. miejsce w grupie B i z lepszym bilansem wejść do grupy mistrzowskiej. Niestety, znajdą się tam z drugą porażką z Pogonią, gdyż w Siedlcach przegrali 9:11.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego finału. Zespół Karola Czyża wygrał ją 10:8. Problemy zaczęły się jednak po zmianie stron. Roman Żuk, Dmytro MokrecowMarcin Malochwy otrzymali po żółtej kartce. Do tego Przemysław Rajewski z Pogoni bardzo dobrze kopał. Łącznie trafił cztery karne i jedno podwyższenie.

Dzięki temu goście wygrali, mimo że zdobyli o jedno przyłożenie mniej niż miejscowi. Ogniwo tego dnia nogą nie zdobyło żadnego punktu. Pogoń weszła do puli finałowej z kompletem zwycięstw.

- Pierwsza połowa wyglądała tak, jak powinien wyglądać cały mecz. W drugiej połowie popełniliśmy zbyt dużo indywidualnych błędów. Po nich traciliśmy punkty z karnych czy przyłożeń. Do tego, jeśli gra się 30 minut w osłabieniu w meczu na styku, to nie można go wygrać. Może taki Zeszutek potrafiłby uspokoić grę w drugiej połowie, ale teraz nie ma co się nad tym zastanawiać. Mamy zespół, który musi sobie radzić w takich sytuacjach - mówi Czyż.
W grupie mistrzowskiej obok Pogoni i Ogniwa zagrają: Budowlani Lublin (z grupy B) oraz Budowlani SA Łódź, Lechia Gdańsk i Orkan Sochaczew (z grupy A). Rywalizacja ruszy 1 września. Punkty zdobyte w pierwszej fazie rywalizacji w bezpośrednich meczach między tymi drużynami zostają zachowane.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O REGULAMINIE ROZGRYWEK

Arka Rugby

Ogniwo Sopot

Budowlani SA Łódź - Arka Gdynia 87:7 (63:0)
Punkty dla Budowlanych:
Mateusz Adamski 27, Tomasz Kozakiewicz 20, Krystian Pogorzelski 15, Vitalii Kramarenko 10, Adrian Ignaczak 5, Hugon Noszczyk 5, Mateusz Matyjak 5
Punkty dla Arki: Dawid Kinast 5, Mateusz Plichta 2

ARKA: Bartkowiak, Mikołajczyk, Kasperek - Lechmyc (54 Gajowniczek), Zypper - Kuzimski (60 Półtorak), Ziętkowski, Żarczyński (58 Zdunek) - Szyc - Szostek (45 Omunda) - Kołodziejczak, Machnio, Plichta, Rączkowski - Bordowski (41 Kinast)

Arce grupę mistrzowską mógł dać tylko cud, bo tak należało ocenić szansę na remis gdynian w Łodzi z kolekcjonującymi wyłącznie zwycięstwa w tym sezonie mistrzami Polski. I cud się nie zdarzył. Mimo to Dariusz Komisarczuk był zadowolony z postawy młodych zawodników. Przypomniał, że w tym sezonie żółto-niebiescy nastawiają się na komplet wygranych, ale w grupie walczącej o utrzymanie.

- Muszę pochwalić swoich zawodników, bo były momenty, w których potrafiliśmy się przeciwstawić silnej drużynie Budowlanych, ich zdecydowanym mocnym wejściom. Wiele razy wytrzymywaliśmy to w obronie - zaznaczył szkoleniowiec gdynian.
W drugiej fazie rywalami Arki będą zespoły: Skry Warszawa, Juvenii Kraków i KS Budowlanych Łódź. Rywalizacja rozpocznie się 15 września.

5 Juvenia Kraków 8 0 0 8 115:327 1
W pierwszym etapie rozgrywek obowiązuje podział na dwie grupy po pięć drużyn. W grupie każdy gra z każdym mecz i rewanż.
w drugim etapie po trzy najlepsze drużyny z każdej z grupy utworzą grupę mistrzowską z zaliczeniem punktów w meczach tylko między sobą, a po dwie najsłabsze zagrają w grupie o utrzymanie według tych samych reguł punktowych. W grupie znów mecze i rewanż każdy z każdym.
Po zakończeniu drugiej fazy półfinały 1 z 4, 2 z 3 - jeden mecz u wyżej notowanego. Zwycięzcy zagrają o złoto, pokonani o brąz. Jeden mecz u wyżej notowanego po drugiej rundzie.
Ostatnia drużyna zagra baraż o utrzymanie z mistrzem I ligi. Odbędzie się jeden mecz, w którym będzie gospodarzem.
Tabela wprowadzona: 2018-08-26

Wyniki 10 kolejki

• Grupa A
  • KS Budowlani Łódź - ARKA GDYNIA 83:10 (57:3)
  • LECHIA GDAŃSK - Orkan Sochaczew 25:0 (walkower - goście nie stawili się na mecz)
  • Pauzuje: Budowlani Łódź SA
  • Grupa B
  • Skra Warszawa - Budowlani Lublin 26:36 (5:24)
  • Pogoń Awenta Siedlce - Juvenia Kraków 55:12 (24:12)
  • Pauzuje: OGNIWO SOPOT
  • Zaległy mecz 2. kolejki:
  • OGNIWO SOPOT - Pogoń Siedlce 15:31 (10:8)
  • Zaległy mecz 3. kolejki:
  • Budowlani SA Łódź - ARKA GDYNIA 87:7 (63:0)