• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rugby Europe Championship

Polscy rugbiści rozpoczynają swój drugi sezon w Rugby Europe Championship z wysokiego "C", bo już w pierwszym meczu spotkają się z uczestnikami ostatniego Pucharu Świata. Biało-Czerwoni zmierzą się z Rumunią w niedzielę 4 lutego na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni i będzie to jedyny mecz fazy grupowej, jaki będzie można zobaczyć na żywo w Polsce.

Typowanie wyników

mecz pucharowy
04.02.2024 godz.18:15
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

61%

151 typowań

x

0%

0 typowań

2

39%

97 typowań

Drużyna prowadzona przez walijskiego szkoleniowca Chrisa Hitta przygotowuje się do czekającego ich wyzwania już od dłuższego czasu. W czerwcu ubiegłego roku rozegrali cenny sparing z drugą reprezentacją Gruzji, a w listopadzie w Gdyni zmierzyli się z kolei z reprezentacją Armii Brytyjskiej, wygrywając w ostatniej akcji meczu. Teraz przyszedł czas na mecze o stawkę.

W Rugby Europe Championship obowiązuje dwuletni cykl. To oznacza, że w tym roku Polacy powalczą o utrzymanie w elicie. Przed rokiem wygrali z Belgią na własnym terenie, ale potem ulegli Niemcom w starciu o prawo do gry o 5. miejsce. W decydującym spotkaniu o 7. miejsce ponownie spotkali się z Belgami i tym razem przegrali różnicą jednego "oczka". To oznacza, że w tym roku Biało-Czerwoni muszą zająć przynajmniej 6. lokatę, by pozostać na kolejne dwa lata w gronie najlepszych drużyn europejskich.

Pierwszy krok w tym kierunku Polacy mogą wykonać już 4 lutego. Rumunia jest zdecydowanym faworytem, bo to uczestnik Pucharu Świata. Co więcej w składzie tej drużyny jest wielu zawodników, którzy na co dzień występują we Francji. Mimo to, przed rokiem, w Bukareszcie nasza kadra zdołała trzykrotnie zameldować się na polu punktowym rywali. Rywale wygrali zdecydowanie 67:27, jednak jak podkreśla selekcjoner reprezentacji Polski, teraz mamy więcej doświadczenia i ogrania, więc możemy mocniej postawić się czołowym drużynom.

- Ten rok to dla nas inne wyzwanie. Nie możemy się doczekać tej szansy, by powalczyć o utrzymanie. By pokazać się z jak najlepszej strony i zostać w REC na kolejne dwa lata. Gdyby to się nie udało, trzeba wówczas przyjrzeć się naszej pracy i działaniom poza boiskiem. Popatrzeć na kadrę, jako na szerszą grupę i szybko odbić się, by za dwa lata wrócić znów do elity. Wychodzimy na wyższy poziom pod każdym względem, ale uważam, że powinniśmy tu zostać na stałe i wszyscy jesteśmy podekscytowani szansą, jaką otrzymujemy w zbliżającym się sezonie - powiedział Christian Hitt.

Polacy zmierzą się z Rumunią w niedzielę 4 lutego o 18:15 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Opinie 1 zablokowana

19.04 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
20.04 g.12.00
Unia Swarzędz
20.04 g.15.30
MKS Dąbrowa Górnicza
20.04 g.17.00
Budowlani Commercecon Łódź
20.04 g.17.30
Górnik Łęczna
18.04 g.20.30
Bogdanka LUK Lublin
14.04 g.17.30
Asseco Resovia Rzeszów
14.04 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
14.04 g.12.40
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13.04 g.16.00
Corotop Gwardia Opole