Rugby: Ogniwo - Arka 3:36

8 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby zdecydowała, że ekscesami, do jakich doszło przy okazji meczu Arka Gdynia - Ogniwo Sopot, zajmie się 11 listopada w... Gdyni, bezpośrednio przed meczem Polska - Szwecja. Jednak gdyński klub nie zamierzał czekać na reakcję centrali. Już podjął decyzję o dyskwalifikacji Łukasza Skowrońskiego i Sławomira Szczypiora na pięć miesięcy.

O tym, że derby mogą toczyć się w sportowej atmosferze, przekonali zawodnicy drugich drużyn Arki i Ogniwa. W Sopocie w spotkaniu o mistrzostwo II ligi żółto-niebiescy wygrali 36:3 (5:3).

Punkty. Ogniwo II: Arkadiusz Wielgosz 3. Arka II: Andrzej Karoń 6, Piotr Bieńkowski 5, Tomasz Berliński 5, Mariusz Motyl 5, Michał Pruński 5, Michał Rogowski 5, Daniel Bartkowiak 5.

Mecz rezerwistów rozpoczął się niewiele godzinę po zakończeniu sopotkania w Gdyni. Miał go rozstrzygać, podobnie jak przy Olimpijskiej, Mirosław Janeczko. Arbiter, który zawodnikom Arki pokazał po dwie żółte i czerwone kartki, nie czuł się na siłach wyjść jeszcze raz na boisko. Nikt bowiem nie mógł wykluczyć powtórki z walki na pięści. Tym większe brawa należą się Tomaszowi Jarowiczowi. Popularny "Kula", który jeszcze przed wakacjami zdobył z Ogniwem mistrzostwo Polski, a potem wziął do ręki gwizdek, podjął się sędziowania. Na udział sopockiego arbitra w meczu z udziałem sopockiej drużyny zgodę wyrazili goście.

Gra toczyła się w sportowej atmosferze. Po przerwie górę wzięło większe ogranie gdynian. I choć z powodu kontuzji goście musieli kończyć mecz w osłabionym składzie, ich sukces nie był zagrożony.

OGNIWO II: Piotrowicz, Kuśmirek, Ł. Mikołajczak, M. Plich, K. Mikołajczak, Mróz, Irla, Zeszutek, Romanowski, Wielgosz, Wojkuński, D. Plich, Jerzak, Kierczyński, Schulte-Noele oraz Kończak, Rycewicz, Reszka, Horodko, Szymkowiak.

ARKA II: Rybak, Górecki, Bieńkowski, Karoń, Bendkowski, Rohde, Górczyński, Wezalis, Gajewski, Ambroziuk, J. Mroch, Berliński, Motyl, Macoń oraz Samujło, Borzyszkowski, Pruński, Rogowski, Maliszewski, Bartkowiak, Kowalski.

• mecz jak było......

tak mecz odbył sie w sporotwej atmosferze Arka ani ogniwo nie prowokowało, sedzia dał rade. .Pierwsza połowa wyrównana. Ogniwo starało sie kopac za plecy ale obroncy jak i reszta ataku nie dawal sie zaskoczyc, próbowano tez grac na starych doświadczonych graczy ogniwa: Jeżak, Ucho (zapomniałem nazwiska) ale i oni byli powstrzymywani, choc kilka razy udało sie zawodnikom przerac linie obrony gosci. Pierwsze przylozenie dla Arki chyba w 20 minucie, Wilegosz kponał z karnego kilka minut przed koncem pierwszej połowy. Druga połowa : pierwsze 15-20 minut znowu wyrównana walka bez punktów, dopiero po indywidualnej akcji srodkowgo ataku (no13) i ponad 20 metrowym rajdzie (przedarcie sie przez linie obrony nastepnie ominiecie obroncy i skrzydłowego- po tej akcji Arka rozwinałe skrzydłą a ogniwo siadło. Kilka kontuzji w Arce 9 dw łuki brwiowe szyte, kilka urazów barków). Po wykorzystaniu limitu zmian arka w ostatnich 10-15 minutach grała w 13 co nieprzeszkodziło jej w zdobyciu w tym czasie 3 przyłozeń. Koncówka : próba ogniwa na honorowe przyłozenie, kilka karnych na 5 arki ale bez rezultatu. Ogólnie Arka była lepsza, ogniwo słabe w ostatnich 30 minutach, mogło zmniejszyc lub wyrównac straty (przewga 2 zawodników) ale nie dało rady, starsi zawodnicy mogli pokierowac atakiem lub wziaśc na siebie - w ataku na przeciwko 3 zawodników Aeki stał cały atak gospodarzy i.... nic nie mieli pomysłu na gre. Po meczu podziekowanie za walke i piwko. Kto jeszcze wuidzaiła ten mecz??? niech opissze jak go widział w swoim odczuciu

• 0 0

• ucho

Ucho - maciej piotrowicz zawodnik który grał kiedys w Ogniwie potem w Arce i teraz znów w Ogniwie......jak widac z opisu obiektywnego mecz był ok. zawodnicy potrafili zagrac bez bijatyk wiec jednak mozna.....oby wiecej takich meczy

• 0 0

• włąsnie Piotrowicz :-) , kurcze niewiem ale cos nie moge wrzucic swoich tekstów na forum(chodzi o wypowiedzi przy reportażach Atrka-Ogniwo, czyżby były wulgarne? lub mało obiekltywne?? :-) za to nie brakuje tekstów ala "zabic tych... " "ci tacy i owacy"

• 0 0

• Ucho

Ucho - wielkie sorry oczywiscie Maciej Piotrowicz literki mnie sie omskły

• 0 0

• Do obiektywnego

I jeszcze jedno: Jerzak a nie Jeżak! Widać, że działacze Arki mocno się przestraszyli, bo w końcu zaczęcli walczyć z boiskowymi eksccesami swoich graczy. Nie wiem czy to wpłynie na zachowanie komisji dyscyplinarnej, ale i tak lepiej późno niż wcale, w każdym razie to już krok w dobrą stronę - brawo!!

• 0 0

• Kolejny numer Arki

Rugbiści nie podniecajmy się tym że Arka zawiesiła na pięć miesięcy swoich dwóch zawodników bo do końca rozgrywek pozostały 3 mecze, gdzie przy najmniejszym przewinieniu i otrzymaniu czerwonej kartki zawodnicy otrzymują zakaz gry w trzech meczach, a pięć miesięcy mija zawieszenia mija na początku marca, więc na wiosnę będą już grali, więc co to za kara 3 mecze, a w każdej chwili Arka może ich odwiesić, więc się nie podniecajmy tym że Arka jest pokorna i zawiesza swoich zawodników na pięć miesięcy, poprostu chcą odwrócić uwagę od tych zajść i pokazać że wykazują chęć ukarania zawodników, ale jeżeli polski zwiążek rugby przychylił by się do tego to później Arka by się śmiała z całej rugbowej Polski że po takich numerach tylko dwóch zawodników nie zagrało 3 meczy ze słabymi przeciwnikami takimi jak Poznania, Folc i AZS AWFiS więc co do tego zawieszenia to nie brał bym tego po uwagę że Arka zmienia się na plus tylko po raz kolejny chcą wykręcić całą rugbową polskę, tutaj mam wielką prośbę do pzr i wszystkich związanych ze szlachytnym rugby w polsce żebyśmy się nie dali zrobić w konia i wyciągneli wnioski z tych zajść i załatwili sprawę raz na zawsze w taki sposób że Arka już nigdy tak nie postąpi.

• 0 0

• do przekreta

tak oczywiscie zarzad Arki robi przekret i jest najgorszy, kierownictwo z innych druzyn zawiesiło by swoich zawodników na 2 lata co ja mówie na 3 !!, człowieku puknij sie w głowe!!!! kazde kierownictwo teamu rugby by tak postapiło!!!

• 0 0

• ...

Heh a ja nadal sie pytam gdzie w Polsce mamy do czynienia ze szlachetnym rugby...?? No i jeszcze pytanko to przekreta (wykreta?) jaki to jest niby kolejny walek w wykonaniu gdynskiej Arki mozesz mi przypomniec wczesniejsze??

• 0 0

• Przekręt

To co napisałem to jest moja opinia na temat wybryków Arki jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza to trudno, każdy ma prawo do własnego zdania, ja napisałem tak jak to ja odbieram. Nie pochwalam wyczynów Arki i jestem za odpowiednim ukaraniem które by miało bardzo pozytywny skutek. Ale my tutaj możemy sobie tylko pisać a i tak jest wszystko w rękach Polskiego Związku Rugby i ludzi z Arki Gdynia. Czy są takie osoby które podzielają moje zdanie? Bardzo mnie cieszy że moja wypowiedź wywołuje dyskusje to znaczy że zależy wam na Polskim Rugby.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.