• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rugby kobiet. Biało-Zielone Ladies Gdańsk mistrzyniami Polski po raz 11. z rzędu

dak.
11 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł o klubie Biało-Zielone Ladies Gdańsk Wesprzyj trójmiejski sport i przekaż 1,5 proc. podatku. Na co zbierają kluby?
Biało-Zielone Ladies Gdańsk po raz 11. z rzędu zostały mistrzyniami Polski. Biało-Zielone Ladies Gdańsk po raz 11. z rzędu zostały mistrzyniami Polski.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk zdobyły 11. z rzędu mistrzostwo Polski. Dominację potwierdziły na własnym terenie w ostatnim turnieju sezonu 2021/22. - To niebywała sprawa i ogromny powód do dumy - powiedziała Karolina Jaszczyszyn, MVP sezonu, która w gdańskim zespole jest od 12 lat.Biało- Zielone Ladies Gdańsk: Hanna Maliszewska, Natalia Pamięta, Karolina Jaszczyszyn, Sylwia Witkowska, Patrycja Zawadzka, Marta Morus, Julia Druzgała, Małgorzata Kołdej, Karolina Stokowska, Aleksandra Leśniak, Oliwia Rawecka, Dagna Westfeld, Sara Kamińska, Sandra Kłak, Hanna Oleksy, Dominika Madej, Martyna Wardaszka, Klaudia Respondek, Oksana Panasenko


Biało-Zielone Ladies Gdańsk w sezonie 2020/21 wygrały 6 z 7 turniejów, których wyniki złożyły się na klasyfikację końcową. 11. z rzędu tytuł przypieczętowały na własnym terenie.

- To niebywała sprawa. Gdy 12 lat temu trener Janusz Urbanowicz rozpoczął z nami współpracę, powiedział, że widzi w nas potencjał i wielką charyzmę. Przewidział ten sukces, twierdząc, że będziemy najlepsze w Polsce. Dołożył do tego sporą cegiełkę, bo przez te 11 lat przez zespół przewinęło się sporo zawodniczek. To ogromny powód do dumy. Była z nami obecna pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz, kibicowała i doceniła nasz wkład. Jesteśmy gdańszczankami i robimy wszystko, aby rozsławić nasze miasto w najdalszych stronach Europy - mówi Karolina Jaszczyszyn, która jako jedyna z drużyny przeżywała wszystkie 11 mistrzostw Polski z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk.


W decydujących zawodach podopieczne Janusza Urbanowicza nie dały najmniejszych szans rywalkom, potwierdzając swoją dominację wysokimi wynikami: 73:0 z Diablicami Ruda Śląska, 64:0 z AZS-AWF Warszawa, 68:0 z Venol Atomówki Łódź i 41:0 z Legią Warszawa.

- Przejmując ten zespół na początku naszej przygody widziałem pasję w dziewczynach i chęć do gry. Tak jest do dziś. Ciężka praca procentuje, bo drużyna która grała wcześniej przecierała szlaki i to zaprowadziło nas do miejsca, w którym jesteśmy. Mamy klasowy zespół nie tylko w Polsce, ale i w Europie, bo większość kadry srebrnych medalistek Europy stanowią Biało-Zielone. Dominujemy i taka jest rzeczywistość, ale chcemy grać na światowym poziomie. Zespół to nie tylko doświadczone rugbistki, ale i młode, które za 2-3 lata również będą stanowiły o sile drużyny. Jestem szczęśliwy nie tylko z wyników, ale z tego co dzieje się wewnątrz. To pełnowartościowa drużyna, którą stać na bardzo wiele - podsumował Janusz Urbanowicz, trener Biało-Zielonych Ladies Gdańsk

Gdańszczanki mogły cieszyć się także nagrodami indywidualnymi. MVP sezonu i turnieju wybrano Karolinę Jaszczyszyn. Natomiast statuetka najlepszej juniorki trafiła w ręce Julii Druzgały, a najlepszego młodzieżowca do Natalii Pamięta.

W klasyfikacji końcowej, na drugim miejscu znalazły się rugbistki Legii Warszawa, a  brąz zdobyła Black Roses Posnania Poznań.

Wyniki turnieju w Gdańsku:
Venol Atomówki Łódź - Legia Warszawa 5:52
AZS-AWF Warszawa - Diablice Ruda Śląska 31:5
KS Rugby Gietrzwald - Venol Atomówki Łódź 17:22
Diablice Ruda Śląska - Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0:73
Legia Warszawa - KS Rugby Gietrzwald 31:0
Biało-Zielone Ladies Gdańsk - AZS-AWF Warszawa 64:0

półfinały
Legia Warszawa - AZS-AWF Warszawa 53:0
Venol Atomówki Łódź - Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0:68

mecz o 5. miejsce
KS Rugby Gietrzwald - Diablice Ruda Śląska 17:26

mecz o 3. miejsce
AZS-AWF Warszawa - Venol Atomówki Łódź 12:24

finał
Biało-Zielone Ladies Gdańsk - Legia Warszawa 41:0

 Klasyfikacja mistrzostw Polski rugby kobiet 2020/21
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 64 pkt.
2. RC Legia Warszawa 58
3. Black Roses Posnania Poznań 42
4. Juvenia Kraków 32
6. AZS AWF Warszawa 30
5. Diablice Ruda Śląska 26
7. Venol Atomówki Łódź 22
8. RC Legia II Warszawa 20
9. KS Rugby Gierzwałd 10
dak.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (27)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk

 

Dane kontaktowe klubu
ul. Na Zaspę 53/5
Gdańsk, 80-546

E-mail
bialo.zielone.rugby.gdansk@gmail.com

Relacje LIVE

Najczęściej czytane