Ruszyły gry singlowe i podwójne w tenisie stołowym

12 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Holenderki pokonały w finale pogromczynie Polek - Rumunki. Holenderki pokonały w finale pogromczynie Polek - Rumunki.

Męska reprezentacja Niemiec po raz piąty z rzędu oraz żeńska Holandii czwarty raz z kolei zdobyły tytuły mistrzów Europy w turniejach drużynowych. Biało-czerwoni pozostali bez medalu. Może lepiej pójdzie im w singlach oraz grach podwójnych, które rozgrywane będą w Ergo Arenie do niedzieli

.

Polacy zakończyli turniej na 13. miejscu. Jednak wzmianka o nich będzie również, gdy po latach przypominana będzie droga do złota Niemców. Na inaugurację turnieju ograli oni właśnie biało-czerwonych 3:0. W identycznych rozmiarach wygrali finał.

Złoto zdobyte już po raz piąty szczególnie cieszyła podopiecznych Joerga Rosskopfa, gdyż wreszcie w finale ograli Szwedów. Wcześniej w historii mistrzostw świata w turniejach drużynowych z tą nacją w meczach o złoto zanotowali cztery przegrane. Łącznikiem z tamtymi spotkaniami był Joergen Persson, który mimo 45 lat wciąż był silnym punktem reprezentacji rywali. W 2000 roku udało się również wziąć udział w takiej konfrontacji Bollowi.

Niemcy - Szwecja 3:0
Timo Boll - Joergen Persson 3:1 (9:11, 11:4, 11:8, 11:9)
Dimitrij Ovtcharov - Paer Gerell 3:0 (11:5, 12:10, 13:11)
Patrick Baum - Jens Lundqvist 3:2 (9:11, 9:11, 11:8, 11:8, 11:7)

Dla Jeleny Timiny to już piąty mistrzowski tytuł w turnieju drużynowym. Pierwszy zdobyła dla... Rosji. Dla Jeleny Timiny to już piąty mistrzowski tytuł w turnieju drużynowym. Pierwszy zdobyła dla... Rosji.
W finale turnieju drużynowego kobiet triumf święciło doświadczenie. Holenderki po czwarty tytuł z rzędu poprowadziły 38-letnia Li Jiao i starsza jeszcze cztery lata od niej Jelena Timina. Dla tej ostatni to już piąty tytuł, a pierwszy zdobyła dla... Rosji w 1994 roku.

Przypomnijmy, że pokonane w finale Rumunki, w ćwierćfinale zamknęły drogę do podium Polkom. Biało-czerwone poprzestały na 6. miejscu.

Holandia - Rumunia 3:0
Li Jiao - Daniela Dodean 3:0
Li Jie - Elizabeta Samara 3:2
Elena Timina - Bernadette Szocs 3:2

Od czwartku w Ergo Arenie rozgrywane będą turnieje singlowe oraz w grach podwójnych. Codziennie gry rozpoczynać się będą od godziny 10.00. W kasach hali są do nabycia bilety uprawniające do oglądania wszystkich pojedynków danego dnia. Najtańsze kosztują 15 złotych. Mistrzostwa trwać będą do niedzieli.