SMS Gdańsk - MKS Końskie 28:27

21 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk zrównoważyli bilans w I lidze. Do trzech porażek dołożyli trzecie zwycięstwo, wygrywając we własnej hali z MKS Końskie 28:27 (18:11). Ten bilans przesunął zespół Jana Prześlakiewicza na szóstą pozycję w tabeli. Już dzisiaj licealiści zagrają w Warszawie z liderem.

SMS: Wróbel, Turowski - Kwiatkowski 3, Adamczak, Zart, Masiak 3, Skierś 4, Zych 4, Stankiewicz 2, Popławski 2, Ćwikliński 2, Mielczewski 1, Frąszczak 4, Jeżewski 3.

Pierwsza połowa nie zapowiadała emocji, których świadkami byliśmy w ostatnim kwadransie. Paweł Ćwikliński i Tomasz Jeżewski otworzyli mecz wynikiem 3:1. Rywal wydawał się być rozbity, gdy w ciągu siedmiu minut stracił sześć bramek. Michał Stankiewicz, dwukrotnie Mateusz Frąszczak oraz trzykrotnie debiutant w I lidze, Błażej Kwiatkowski, poprawili rezultat z 4:3 na 10:3.

Co prawda, rywale w 28 min zbliżyli się na 11:15, ale skuteczne akcje Pawła Popławskiego, Łukasza Masiaka i Bartosza Zycha sprawiły, że w przerwie w szatni licealistów mógł być spokój.

Frąszczak celnym rzutem otworzył drugą połowę. Potem licytowano się seriami. Na sześć bramek Końskich, SMS odpowiedziała trzema, ale po chwili znów zainkasowała trzy trafienia. W 55 min był już remis (25:25). Kryzys zażegnali Zych i Maciej Skierś, którzy poprawili wynik na 27:25, a potem na 28:26. Gościom udało się zdobyć kontaktowe trafienie. Mogli nawet wyrównać. Paweł Smagór, kapitan MKS, który pamięta jak ta drużyna grała w ekstraklasie, dostał piłkę na kontrę, ale - ku uciesze gdańszczan - rzucił w poprzeczkę!

- Graliśmy bardzo nierówno. Po części wynikało to z faktu, że kilku zawodników jest po kontuzjach. Taki Jeżewski nie trenował przez dwa tygodnie i brakowało mu siły. Na pewno musimy zagrać inaczej, jeśli chcemy uzyskać przywoity rezultat w Warszawie. Przespieszyliśmy termin meczu, bo czterech naszych zawodników otrzymało powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski, która już w niedzielę rozpoczyna turniej międzypaństwowy w Iławie - mówi Andrzej Lisiewicz, wicedyrektor SMS.

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Grunwald Poznań - AZS AWF Warszawa 30:33 (15:13), BKS Bochnia - MTS Chrzanów 27:24 (10:13), Tęcza Kościan - Piotrkowianin 25:39 (10:14), Politechnika Radom - Miedź Legnica 28:27 (15:10), Anilana Łódź - Traveland Olsztyn 18:27 (12:13). Pauzowała: Gwardia Koszalin.

• sms i tak nie spadnie

sms jest to drórzyna w której grają bardzo młodzi zawodnicy są mniej ograni niż zawodnicy z innych drórzyn, ale i tak jak na początek sezonu idzie im w miare dobrze. sms i tak nie spadnie