SMS Gdańsk - Miedź Legnica 28:34

18 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk nie zdołali zagrodzić Miedzi Legnica drogi do ekstraklasy. Goście wygrali w ostatniej kolejce 34:28 (15:15) i w hali przy ul. Kościuszki świętowali promocję do krajowej elity. Dla podopiecznych Jana Prześlakiewicza, którzy ukończyli rozgrywki na jedenastym miejscu, była to dziewiąta z kolei przegrana. Ostatni punkt zdobyli... 14 lutego.

SMS: Wróbel, Turowski - Stankiewicz 5, Masiak 4, Adamczak 2, Wysokiński 7, Zart 1, Frąszczak 1, Ćwikliński 4, Mielczewski, Zych, Reichel 3, Rosiak 1, Popławski.

Miedzi tylko wygrana dawała awans. W pierwszych minutach pachniało niespodzianką. Po akcjach Pawła Adamczaka i Michała Wysokińskiego miejscowi rozpoczęli od 2:0, a po dwunastu minutach, gdy trafili raz jeszcze Wysokiński i Mateusz Frąszczak, ich przewaga wzrosła do 8:5. Legniczanie ograniczali się do wyrównywania. Tuż przed przerwą, gdy odpowiadali na celne rzuty Wysokińskiego i Michała Stankiewicza, po których było 14:12 i 15:13 dla SMS.

Tuż po zmianie połów Łukasz Masiak dorzucił na 16:15 i... miejscowi stanęli. Kilka minut później przegrywali już 19:26. Zniszczył ich Radosław Żmurko, który zdobył 12 bramek, w tym 8 po przerwie.

Dla gdańszczan był to mecz pożegnań. Na nowy rok szkolny w SMS pozostają tylko: Paweł Adamczak, Krzysztof Zart, Przemysław Rosiak i Paweł Popławski. Wysokiński, Masiak i Paweł Ćwikliński mają szanse na przenosiny za miedzę, do DGT AZS AWFiS.

Pozostałe wyniki 26. kolejki:
Traveland Jurand Olsztyn - Piotrkowian-Kiper 31:24, AZS AWF Warszawa - MKS Końskie 33:30, Grunwald Poznań - Tęcza Kościan 34:34, Anilana Łódź - BKS Bochnia 22:25, Politechnika Radom - Gwardia Koszlin 33:25. Pauzował: MTS Chrzanów.

1. Piotrkowianin 38:10 728-614
2. Miedź 36:12 722-656