SMS Gdańsk - Politechnika 44:40

8 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk jeszcze w I-ligowym meczu tyle bramek nie zdobyli, ale i nie stracili. Podopieczni Jana Prześlakiewicza pokonali we własnej hali Politechnikę Radom 44:40 (24:17)! Na strzeleckim poligonie przy ul. Kołobrzeskiej najlepiej radził sobie Paweł Ćwikliński, zdobywca 11 bramek.

SMS: Wróbel, Turowski - Jeżewski 4, Wysokiński 5, Mielczewski, Ćwikliński 11, Starczewski, Skierś 4, Masiak 6, Frąszczak 1, Zart 3, Popławski 1, Stromski 8, Zych 1.

Gdańszczanie rozpoczęli fatlanie. Po siedmiu minutach przegrywali 1:5. W tym okresie tylko Tomasz Jeżewski potrafił rzucić celnie. Ale gdy wreszcie gdańszczanie wstrzelili się w bramkę, to długo nie odpuszcza. W 10 min Michał Stankiewicz dał nam pierwsze tego dnia prowadzenie (6:5), a dwie minuty później było już 8:5. Kolejny zdecydowany ostrzał nastąpił w 24 min. Tym razem w roli głównej wystąpili Ćwikliński i Łukasz Masiak, którzy poprawili wynik na 18:13.
Rezultat, którym kończy się wiele ligowych meczów, przy Kołobrzeskiej był już do przerwy! Ale po zmianie stron grad bramek wcale się nie zmniejszył, wręcz przeciwnie. W ciągu 30 minut padło aż 43!

Radomianie w 42 min zbliżyli się na 30:32 za co spotkała ich kara w postaci pięciu trafień z rzędu (dwukrotnie Ćwikliński, Masiak, Stankiewicz, Krzysztof Zart z karnego).

- Zawodników należy pochwalić za dużą skuteczność i zganić za beztroskę w obronie. Niestety, taki sposób gry zaproponowali nasi zawodnicy, a goście na to chętnie przystali - ocenia Andrzej Lisiewicz, wicedyrektor SMS.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Gwardia Koszalin - BKS Bochnia 34:34, Anilana Łódź - Tęcza Kościan 30:38, Grunwald Poznań - MKS Końskie 26:30, AZS AWF Warszawa - Piotrkowianin-Kiper 27:27, Traveland Jurand Olsztyn - MTS
Chrzanów (zakończył się po zamknięciu numeru). Pauzowała: Miedź Legnica.

• jojojoj

m.stankieicz jest slabszy od stromskiego i to stromski powinien jechac na mlodziezowke

• 0 0

• error

Stromski przeciez nie grał w tym meczu - to Stankiewicz rzucił 8 bramek.

• 0 0

• WYSOKINSKI MASTAA BLASTAA parkietow I-ligowych

ejj lapsy na mlodziezowke powinien jechac 'KAFAR' WYSOKINSKI, A NIE JAKIS ZUK ;D

• 0 0

• zuk to pedal to wysokinski powinien jechac ma wieksze doswiadczenie

• 0 0

• co za brednie

Stankiewicz powinien jechac to dzieki niemu sms wygrywa o czym wy mowicie on jest 100 razy lepszy