Szczypiorniści Wybrzeża nadal niepokonani

6 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Andrzej Rakowski, zdobywca 9 bramek w Olsztynie, poprowadził Wybrzeże do czwartego zwycięstwa z rzędu. Andrzej Rakowski, zdobywca 9 bramek w Olsztynie, poprowadził Wybrzeże do czwartego zwycięstwa z rzędu.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Warmię Traveland Olsztyn 37:23 (19:10) i utrzymali miano niepokonanych w I-ligowych rozgrywkach. Z Bydgoszczy wygraną przywieźli także zawodnicy SMS Gdańsk, którzy wskoczyli na wysokie czwarte miejsce w tabeli. Porażki w pierwszym meczu we własnej hali doznał za to zespół Kar-Do Spójni Gdynia, który przegrał z AZS UW Warszawa. Spójnia i Wybrzeże w środę o godzinie 18:00 w Gdańsku zmierzą się w meczu Pucharu Polski.

Warmia Traveland Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 23:37 (10:19)
WYBRZEŻE: Sokołowski, Głębocki - Rakowski 9, Rogulski 5, Kornecki 5, Mogielnicki 4, Nidzgorski 4, Sulej 3, Nilsson 3, Strzebiecki 2, Kondratiuk 1, Papaj 1, Abram, Żak.

Wybrzeże nie zwalnia tempa i po zwycięstwie we własnej hali z Nielbą Wągrowiec przedłużyło serię na otwarcie sezonu do czterech zwycięstw. Póki co absolutnie nie zanosi się na to, by główny faworyt do awansu do Superligi stracił niebawem punkty.

Gdańszczanie po 10 minutach prowadzili w Olsztynie 6:3 i szybko powiększali przewagę. Znakomicie na prawym skrzydle spisywał się zdobywca 9 bramek Andrzej Rakowski, ale punktował w zasadzie cały zespół. Z kolei gospodarze popełniali bardzo wiele strat w środku pola, a w dodatku nie mieli pomysłu na powstrzymanie groźnych kontr zespołu trenerów Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka.

Wybrzeże, które ma aktualnie najwięcej zdobytych i najmniej straconych bramek w lidze, w sobotę o godzinie 18:00 zagra we własnej hali z MKS Poznań.

AZS UKW Bydgoszcz - SMS Gdańsk 21:27 (11:13)
SMS: Dyszer, Glabik - Szopa 10, Potoczny 4, Gąsiorek 4, Kowalczyk 4, Chyła 2, Majdziński 2, Matuszak 1, Skwierawski, Czarnecki, Pedryc, Mrozowicz, Grzegorek.

Z Bydgoszczy zwycięstwo przywiózł gdański SMS, który awansował na czwarte miejsce w tabeli. Licealiści po pięciu minutach meczu z AZS UKW prowadzili 2:0 i gdy tylko gospodarze doprowadzali do wyrównania, podopieczni Dariusza Tomaszewskiego znów im odskakiwali.

W drugiej połowie popis nieskuteczności dali miejscowi zawodnicy, którzy dodatkowo stracili ukaranego czerwoną kartką Patryka Orędowicza. Bydgoszczanie zerwali się jeszcze w końcówce spotkania zbliżając się na jedno trafienie przy stanie 20:21, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Ostatnie 10 minut gry to seria 6:1 dla SMS.

Gdańszczanie w sobotę o godzinie 16:00 zagrają przed własną publicznością z KS Meble Wójcik Elbląg.

Kar-Do Spójnia Gdynia - AZS UW Warszawa 29:33 (12:16)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Dorsz 7, Gębala 7, Nowaliński 6, Kowalski 5, Wróbel 2, Dziemian 1, Pacholarz 1, Borzymowski, Machniewicz

Po raz pierwszy w tym sezonie we własnej hali grali szczypiorniści Kar-Do Spójni i niestety, gdynianie po dwóch zwycięstwach w trzech meczach wyjazdowych, doznali drugiej porażki. Podopieczni Leszka Elbickiego bardzo źle weszli w mecz, a słabo funkcjonowała prawa strona.

Zespół po raz kolejny musiał sobie radzić która musiała sobie radzić bez Damiana Karpińskiego. U zawodnika, który miał być czołową postacią drużyny w tym sezonie, lekarze podejrzewają mononukleozę, co stawia pod znakiem zapytania jego dalszą karierę.

Spójnia kilkukrotnie zmniejszała stratę bramkową, w drugiej połowie doprowadzając nawet do remisu 17:17 po bramce Grzegorza Dorsza, ale przyjezdni zdołali odzyskać prowadzenie. W 50 minucie AZS UW prowadził 26:25, ale zdecydowanie wygrał końcówkę meczu.

W sobotę o godzinie 18:00 gdynianie zagrają W Malborku z Pomezanią Polski Cukier, ale wcześniej, bo w środę o tej samej porze w gdańskiej hali AWFiS, czeka ich mecz wojewódzkiego półfinału Pucharu Polski z Wybrzeżem (wstęp wolny). Jego zwycięzca zagra z lepszym z pary Pomezania - Sokół Kościerzyna.