Hokeiści Stoczniowca ulegli Neście

Rafał Sumowski
25 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali z Nestą Mires Toruń 0:2 (0:0, 0:0, 0:2). Tym samym zakończyli serię trzech spotkań w ciągu pięciu dni we własnej hali z kompletem porażek. Wtorkowa przegrana z torunianami może mieć niestety kluczowe znaczenie w kontekście walki o pierwszą ósemkę PHL.

Kieler - Josepher, Wsół, Skutchan, Ziółkowski, Wrycza - Lehmann, Nowak, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Dolny, Kantor, Pesta, Rompkowski, Marzec - Wachowski, Szczerbakow, Sochacki, Różycki, Strużyk
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Meszyński, Cudek, Pobożniak
Widzów: 1200
Plaskiewicz - Żyliński, Trachanow, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Lidtke, Podsiadło, Michaiłow, Fraszko, Dołęga - Jaworski, Kowarak, Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski - Heyka, Skulmowski, Naparło, Winiarski, Husak
  • 45:02' Lidtke as. Dołęga - Fraszko
  • 58:58' Minge as. Kukuszkin

Pomeczowy dwugłos trenerów
PETER EKROTH (MH Automatyka Stoczniowiec): Mieliśmy 31 strzałów i nic nie wpadło. Ewidentnie mamy ostatnio problem ze skutecznością. Nie czujemy się gorsi od rywali, ale jeśli nie strzela się bramek, nie ma mowy o zwycięstwach. To był równy mecz i co ciekawe, było bardzo mało kar. Gdy już graliśmy w przewadze, nie potrafiliśmy tego wykorzystać, zupełnie jakby prześladował nas jakiś duch.

LESZEK MINGE (Nesta Toruń): Jadąc tu spodziewaliśmy się trudnego i ważnego meczu, w zasadzie za 6 punktów. Spotkanie było wyrównane i jestem szczęśliwy, że wygraliśmy. Jestem zadowolony z gry moich zawodników. Podziękowałem im po meczu, bo to było dla nas niezwykle ważne zwycięstwo.

W zespole gości zobaczymy dziś byłego kapitana Stoczniowca Stasiewicza (NESTA MIRES), który był ważną postacią dla zespołu, który wywalczył awans do hokejowej elity.
Równocześnie prowadzimy relację z meczu Pucharu Polski w piłce nożnej, w którym Arka Gdynia mierzy się na wyjeździe z Drutex Bytovią. Do przerwy gdynianie przegrywają 0:1 po golu ich byłego zawodnika Janusza Surdykowskiego.

ŚLEDŹ RELACJĘ Z MECZU DRUTEX - BYTOVIA - ARKA
1'
Początek I tercji. Pierwsze wznowienie dla gości.
1'
Pierwsza groźna akcja gości. Fraszko (NESTA MIRES) strzelił jednak krążkiem prosto w Kielera (STOCZNIOWIEC 2014).
1'
Na trybunach kilkunastoosobowa grupa kibiców z Torunia.
3'
Marzec (STOCZNIOWIEC 2014) strzelał po podaniu Rompkowskiego (STOCZNIOWIEC 2014), broni Plaskiewicz (NESTA MIRES)
3'
Rompkowski (STOCZNIOWIEC 2014) uderzył sprzed niebieskiej linii, ale wysoko nad bramką Plaskiewicza (NESTA MIRES)
3'
Gdańszczanie założyli zamek w tercji gości
3'
Dwukrotnie strzelał Josepher (STOCZNIOWIEC 2014), ale bez powodzenia
5'
Kukuszkin (NESTA MIRES) podawał do Kalinowskiego (NESTA MIRES), ale strzał obronił Kieler (STOCZNIOWIEC 2014)
6'
Błąd Nowaka (STOCZNIOWIEC 2014) przy wyprowadzeniu krążka zza bramki, krążek przejął Dołęga (NESTA MIRES). Toruń w tercji obronnej Stoczniowca, ale bez strzału
7'
Pesta (STOCZNIOWIEC 2014) oddał strzał, ale nie zagroził Plaskiewiczowi (NESTA MIRES)
7'
Pesta (STOCZNIOWIEC 2014) podawał do Rompkowskiego (STOCZNIOWIEC 2014), ten oddał mu krążek przed bramkę, ale gdańszczanin spudłował
8'
Bardzo szybkie tempo gry w pierwszych minutach
9'
Indywidualna akcja Skutchana (STOCZNIOWIEC 2014) zakończona strzałem, ale niecelnym
9'
Wsół (STOCZNIOWIEC 2014) nie doszedł do podania Skutchana (STOCZNIOWIEC 2014). Goście ruszyli z kontrą. Naparło (NESTA MIRES) sam na sam z Kielerem (STOCZNIOWIEC 2014), ale górą bramkarz gdańszczan
10'
Zamieszanie pod bramką torunian. Strzelał Kastel-Dahl (STOCZNIOWIEC 2014), ale Kukuszkin (NESTA MIRES) wybił go z tercji obronnej za lodowisko i dostał karę 2 minut.
kara
10'
Kukuszkin (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
11'
Minge (NESTA MIRES) uderza po długim słupku, ale nie trafia w światło bramki
12'
Mimo przewagi, gdańszczanie nie stworzyli zagrożenia. Kukuszkin (NESTA MIRES) kończy karę
12'
Z trybun nieustanny doping "Hej, Stocznia goool"
12'
"My chcemy gola, Stoczniowiec my chcemy gola" - śpiewają gdańscy kibice.
13'
Wrycza (STOCZNIOWIEC 2014) podał do Skutchana (STOCZNIOWIEC 2014), ten do Ziółkowskiego (STOCZNIOWIEC 2014), ale gdańszczanin nie zdołał zaskoczyć Plaskiewicza (NESTA MIRES)
14'
Nieudane wyjście z tercji torunian. Wykorzystał to Kastel-Dahl (STOCZNIOWIEC 2014) i strzelił w parkany Plaskiewicza (NESTA MIRES). Dobijał Nasca (STOCZNIOWIEC 2014), ale znów na posterunku bramkarz Nesty
16'
Strzelał Ziółkowski (STOCZNIOWIEC 2014), ale został zablokowany
18'
Zamieszanie pod bramką Nesty zażegnane przez obrońców
18'
Błąd Pesty (STOCZNIOWIEC 2014) przy wyjściu z tercji. Krążek przejął Fraszko (NESTA MIRES), oddał strzał, ale po zamieszaniu Kieler (STOCZNIOWIEC 2014) ostatecznie zamroził krążek
19'
Kontra gdańszczan. Urwali się Sochacki (STOCZNIOWIEC 2014) i Josepher (STOCZNIOWIEC 2014), którzy mieli przed sobą tylko bramkarza. Josepher (STOCZNIOWIEC 2014) tuż przed nim posłał mocne podanie do Sochackiego (STOCZNIOWIEC 2014), ale ten uderzył za słabo
20'
Koniec I tercji. Stoczniowiec - Nesta 0:0
Póki co, w hali "Olivia" szybki, dynamiczny mecz. Sporo okazji z obu stron, ale wynik wciąż bez zmian.
W przerwie kibicom zaprezentowali się najmłodsi hokeiści z Malborka oraz Niedźwiadki Gdynia prowadzone przez byłego zawodnika GKS Stoczniowca Bartłomieja Wróbla.
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Na spalonym Minge (NESTA MIRES)
23'
Po nieudanej akcji gdańszczan z kontrą wyszli goście. Mocnym strzałem po lodzie Stasiewicz (NESTA MIRES) próbował zaskoczyć Kielera (STOCZNIOWIEC 2014), ale mu się nie udało.
23'
Dobijał Ćwikła (NESTA MIRES), ale obronił KIeler
25'
Zamieszanie w tercji obronnej gości. Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) oddał strzał górą, Plaskiewicz (NESTA MIRES) złapał na raty
26'
Kantor (STOCZNIOWIEC 2014) traci krążek, Fraszka (NESTA MIRES) sam na sam z Kielerem (STOCZNIOWIEC 2014), ale trafia krążkiem w jego bark
27'
W zamieszaniu uderzał Lehmann (STOCZNIOWIEC 2014), ale prosto w parkany Plaskiewicza (NESTA MIRES)
30'
Lehmann (STOCZNIOWIEC 2014) uderzał spod niebieskiej po lodzie, ale Plaskiewicz (NESTA MIRES) odbił krążek do boku
31'
Akcja 2 na 1 Skutchana (STOCZNIOWIEC 2014) i Wryczy (STOCZNIOWIEC 2014). Ten drugi nie zdołał jednak dobić krążka po dobrym podaniu od kolegi
32'
Nesta założyła zamek w tercji obronnej gdańszczan. Trzy strzały nie przyniosły jednak bramki
34'
Kolejne ataki Nesty, ale obronną ręką wyszedł z nich Kieler (STOCZNIOWIEC 2014)
kara
36'
Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) ukarany karą 2 minutową.
37'
Obok bramki uderzał Nasca (STOCZNIOWIEC 2014)
37'
Dwie dobitki broni Kieler (STOCZNIOWIEC 2014).
39'
Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) wraca na lód po karze
40'
Wachowski (STOCZNIOWIEC 2014) wybił krążek na uwolnienie, ale zdążył dojechać do niego Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) i podał do Marca. Ten oddał strzał, ale bramkarz złapał krążek
40'
Wsół (STOCZNIOWIEC 2014) dwukrotnie przyjął na siebie strzał
40'
Wsół (STOCZNIOWIEC 2014) zza bramki podał krążek... do przeciwnika. Omal nie skończyło się bramką dla gości.
40'
Koniec II tercji. W hali "Olivia" nadal bez bramek.
40'
W przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców.
41'
Rozpoczęła się III tercja
41'
Wznowienie dla gdańszczan
42'
Kieler (STOCZNIOWIEC 2014) broni strzał Fraszki (NESTA MIRES), a następnie Dołęgi (NESTA MIRES)
43'
Pesta (STOCZNIOWIEC 2014) do Marca przy 2 na 1, ale obrońca przejął krążek
43'
Kara dla Stoczniowca za 6 zawodników na lodzie
kara
43'
Nowak (STOCZNIOWIEC 2014) ukarany karą 2 minutową.
43'
Nesta założyła zamek korzystając z osłabienia gospodarzy. Torunianie oddali dwa strzały, ale obronił je Kieler (STOCZNIOWIEC 2014).
45:02'
[0:1] NESTA MIRES STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lidtke. Goście wykorzystali osłabienie. Torunianie założyli zamek, a niepokryty przy podaniu Lidtke silnym strzałem dał prowadzenie gościom
46'
Nasca (STOCZNIOWIEC 2014) wyjechał zza bramki rywali i indywidualnie próbował zdobyć gola "od zachrystii", ale obronił Plaskiewicz (NESTA MIRES)
48'
Sprzed niebieskiej linii Żyliński (NESTA MIRES) trafia prosto w Kielera (STOCZNIOWIEC 2014)
49'
"Stocznia grać, k... mać" - śpiewają gdańscy kibice, którzy tracą cierpliwość
51'
Josepher (STOCZNIOWIEC 2014) dostał podanie z rogu od Skutchana (STOCZNIOWIEC 2014) i posłał mocny strzał po lodzie, do boku odbił krążek Plaskiewicz (NESTA MIRES)
54'
Kantor (STOCZNIOWIEC 2014) strzelał na bramkę gości, ale Plaskiewicz (NESTA MIRES) odbił krążek na tyle mocno, że Nesta ruszyła z kontrą 3 na 2. Kieler (STOCZNIOWIEC 2014) wyszedł z niej obronną ręką
54'
"Wszyscy wstają i śpiewają" - z trybun.
kara
54'
55'
Gdańszczanie założyli zamek w tercji obronnej rywali
56'
Ataki gdańszczan nie przynoszą efektu. Wachowski (STOCZNIOWIEC 2014) strzelał "na okienku", ale bez problemu krążek złapał Plaskiewicz (NESTA MIRES)
kara
56'
Nasca (STOCZNIOWIEC 2014) ukarany karą 2+2 za przepychankę z Trachanowem
kara
56'
Trachanow (NESTA MIRES) ukarany karą 2+2
57'
Indywidualna akcja i potężne uderzenie Josephera metr za niebieską linią. Niestety, za wysoko
59'
Stoczniowiec zdejmuje bramkarza. Trener Ekroth stawia wszystko na jedną kartę
59'
Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) strzel z bliska, ale broni Plaskiewicz (NESTA MIRES)
59'
Zamek w tercji obronnej Nesty
58:58'
[0:2] NESTA MIRES STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Minge. Josepher pojechał po krążek w tercji obronnej Stoczniowca za bramkę i próbował go wyprowadzić, ale przejął go Kukuszkin i podał do Minge, który trafił na pustą bramkę.
Koniec meczu. Stoczniowiec przegrał z Nestą 0:2 (0:0, 0:0, 0:2).

Wyniki 16 kolejki

• MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC - Nesta Mires Toruń 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
  • Comarch Cracovia - Unia Oświęcim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
  • GKS Katowice - PGE Orlik Opole 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
  • SMS Sosnowiec - Tempish Polonia Bytom 1:8 (0:4, 1:3, 0:1)
  • GKS Tychy- JKH GKS Jastrzębie 6 : 2 (2:0, 3:1, 1:1)
  • pauzuje: TatrySki Podhale Nowy Targ

Opinie (258) 6 zablokowanych

• (2)

Biadolimy na zawodników ale tak naprawdę co oni są winni? Zarząd i trener ich wybrali, podpisali kontrakty. Mają takich zawodnikow jakich chcieli.

• 6 2

• (1)

Nie "takich jak chcieli" tylko takich jakich udało się zakontraktować przy posiadanym budżecie.

• 3 1

• jak się nie ma takich jakich się chce - to się lubi takich jakich się ma

• 0 0

• (2)

Ignorujecie zawodników prezesi. Powoli zaczną się od was odwracać i uciekać. Niektórzy poświęcają się za darmo lub półdarmo, a szwed robi największą kase.

• 9 9

• Za darmo?

Są tam tacy jeszcze? powiedz którzy

• 1 1

• co to za brednie???

• 2 0

• Tytuł relacji z d... Ktoś mówił że "będą trzy wygrane"? (1)

Nie! Mowa była o walce o trzy wygrane. Ale byliśmy słabsi i przegraliśmy, to się w sporcie zdarza.
    Ale w sporcie nie ma nic pewnego (pamiętacie występ naszego młociarza w Rio? To był dopiero pewniak i faworyt ... i co?), więc pisanie "miały być trzy zwycięstwa" to dziecinada.

• 2 1

• no ale przecież nie można było w zapowiedziach meczowych oznajmić, że będą trzy przegrane.... każdy przed meczem zapowiada wygraną; taka natura działacza, sportowca, trenera !!!!

• 2 0

• trener im klepie do głowy hokej techniczny (1)

podania, podania, podania i z krążkiem mają wejść do bramki.
    Tymczasem może warto czasem "z pierwszej" pierd0ln@ć klepą z niebieskiej. Bez nastawiania celownika przez kilka sekund.
    To już nawet mówił Josepher, że w stanach tak się nie gra i dla niego to coś nowego, czego się musi nauczyć. Czyli podawać, a nie odrazu strzelać.

• 9 0

• Po pierwsze - klepą i celnie to trzeba jeszcze umieć strzelić. Po drugie - popatrz na NHL, tam też nie walą aż tak dużo z klepy, różnych wariantów próbują.
      Po trzecie - trudno żeby trener ze Szwecji hołdował zasadzie "bij a leć". :D
      Fakt że ma cienki skład, ale może z biegiem dni będzie lepiej. Teraz był wyraźny kryzys po dobrych meczach z Podhalem, Unią i JKH. Zobaczymy po przerwie co z tego wyszło.

• 0 0

• Tragedia. (6)

Poziom wyszkolenia tragiczny, zawodnicy Stoczniowca nie mogą grac dobrze. Po prostu są słabi technicznie i taktycznie.

• 42 8

• Dziwicie sie ? (4)

Sa słabi bo panowie nauczyciele-trenerzy nie uczą od dziecka taktyki tylko robią kułeczka ...
      Przyjeżdza pierwsza lepsza druzyna i wyniki nascie do jednego/dwóch. Takie sa realia w kazdej kategorii wiekowej.

• 11 12

• To są wychowankowie tych "super" trenerów.... (3)

Wróbla, Walickiego, Bochinskiego, Lehmana i Stasiewicza

• 9 12

• (2)

Obserwując to towarzystwo widać, że " chce sie " Bochińskiemu i Błażowskiemu . Niestety nic sie nie zmieni bo Panowie sa przyspawani do funkcji trenerów jako nauczyciele i chroni ich " karta nauczyciela " . Nikt nikogo nie rozlicza za wyniki za postepy . Nie bedzie dobrego hokeja w Gdańsku bo nie ma dobrego systemu naboru oraz szkolenia . Wiekszość dzieci realizuje tatusiowe ambicje, a gołym okiem widać, że połowa dzieci sie do tego nie nadaje . Niestety ale kamieni kupa !!!

• 4 10

• Kibic (1)

idź na Prezesa i zrób nabór

• 13 3

• Kostecki jest przyspawany i chroniony przez kolesi!!

Polonia Bytom - Cracovia: 0-9.
    Info dla tęskniących za Witkowskim - w pierwszej tercji przyjął w parę minut 5 goli i tyle go widzieli.

• 9 1

• (1)

No wczoraj to się w ogóle cuda działy. GKS ma parcie mega jeszcze do 6 wskoczą z rozpędu:)

• 2 2

• zaczęli coś grać, liczę że i nasi zaczną

• 4 0

• Automatyka to nie Stoczniowiec a namiastka prawdziwego hokeja. (3)

Od poczatku twierdzilem ze z tego nic nie wyjdzie. Sklecona druzyna do katapiltowania kilku hokeistow z ukladami do innych druzyn w Polsce.
    Ciec ktory zniszczyl hokej w Gdansku dalej ma za duzo do powiedzenia - miesza i modli sie (chociaz milicjant) by z tego nic nie wyszlo.

• 5 8

• (2)

A o kogo tobie chodzi

• 4 0

• Wróbla, Stasiewicza, Lehmana, Marca, Skutchana itd. (1)

• 0 3

• a kto niby coś zarobił na tych zawodnikach?

• 0 0

• Moja opinia (7)

Dodam jeszcze , że klub powstał na bazie prywatnych osób , którzy raczej nie chcą stracić tego , co zbudowali . wiec nie ma mowy o świadomych błędach . Oni też sie uczą podejmować decyzje i zapewne mają instynkt przetrwania skoro władowali w to swoje siły i pieniądze . Nie patrzmy na to , jak na klub tzw zakładowy czy państwowy , miejski, przejadający nasze pieniądze . To zupełnie inna bajka i za to pomimo wszystkich niepowodzeń należy sie im szacunek .

• 18 0

• Tylko szkoda, (6)

żeby (jak się okazuje) słaby wybór trenera to wszystko zaprzepaścił.

• 6 3

• Tego nie wiemy (5)

Niestety nie wiemy tego na 100 % czy on jest słaby czy nie . Dokonał moim zdaniem złych wyborów w 30% składu . Uważam , że należało grac bazową drużyną z poprzedniego sezonu ale wzbogacić ją o 3 gwiazdy na skalę polskiej ligi po jednej do piątki ( rozgrywający snajper ) . Wzmocnienia Josephera jest dobre ale brakuje tych pozostałych co napędzą grę i skuteczność. Niestety to jest Polska Liga - strzelają we wszystkich drużynach powtarzające sie nazwiska ( 3/4 ) . Trzeba było postawić na lokalność i małe ale bardzo dobre wzmocnienia. Teraz kwaterowanie wszystkich włącznie z trenerem to wydatek spory. Ale nie pchajmy się w finanse bo o tym nie mamy pojęcia. Mam nadzieję , że strony potrafią ze sobą rozmawiać i wpadną na rozwiązanie tego problemu . To i tak nie ucieknie od nich - czy nastąpi w tym czy w kolejnym sezonie , to już kwestia wszystkich innych spraw związanych z finansowaniem i szczegółami kontraktów.

• 4 5

• (3)

Naprawdę myślisz że jeden "gwiazdor" do piątki cieniasów coś by zmienił? To tak nie działa, niestety.

• 5 0

• Tak (2)

Myślę , że napastnik pokroju Laszkiewicz ( nawet wiekowy ale mega kumaty i techniczny ) w 2 piątkach załatwia temat - prowadzi grę kombinacyjną i pewną be gubienia krążka , strzela . Od niego reszta się uczy i chce mu dorównać . Znany patent ( Łaszkiewicza podaje oczywiście jako przykład charakteru , typu gracza) Pewnie kłania się wschodnia granica bo do wyjęcie z krajowego rynku są marne szanse - czytałem art z wypowiedziami Rohaczka o kwotach na wykupienie polskich zawodników . Trzeba orać na wschodzie :(

• 1 0

• (1)

Nie będę bronił dawnych zawodników lokalnych ale trzeba pamiętać ,że są lub byli młodzi . Zakładam , że mogliby się rozwinąć. Powinni dalej trenować jako tzw kadra rezerwowa. Od tzw testów 2 dniowych gdzie wiekszosc nie miała nawet opcji wcześniejszego wyjścia na lód nie uzależniałbym ich końca karier . Nie jestem trenerem i nie mam takich aspiracji ale uważam , że zaplecza nie powinno się tak lekko pozbywać. W obecnym składzie widać słabsze jednostki od tych , którzy byli w zeszłym roku ( technicznie , jakość strzału) . Wiem , ze to był inny poziom rozgrywek i trzeba to zweryfikować na nowo. Zobacz jakie strzały dominują obecnie : lekka klepka , farfocel , niecelny strzał. Trochę to przypomina oszczędzanie na sprzęcie-( za prezesa wprowadzono chyba limit kijów lub ryczałt na kije :). Wiem , ze to wszystko tanie nie jest . Hokej to mega drogi sport . Począwszy od wynajmu lodowiska ( poronione żeby płacić z dotacji za miejską halę, która jest dotowana - jestli sie to zmieniło , to przepraszam ) skończywszy na sprzęcie i wyjazdach.

• 0 0

• jasne jasne - ile jeszcze razy będę czytał te brednie o lepszych co to odpadli niesłusznie. Większość z nich nawet się do tych testów nie przygotowała więc o czym ty do nas piszesz?

• 1 2

• przecież postawili na "lokalność" - większość składu to wychowankowie, lepszych nie dało się namówić do powrotu. Jak widać "lokalność" jest po prostu za słaba by coś ugrać.

• 4 0

• Tak uważam (3)

Generalnie to zespół gra calkiem sprawnie ale brakuje : strzałów , celnych strzałów , mocnych strzałów , sprytnych strzałów i zmysłu snajpera u wszystkich napastników . Brakuje szybkości u napastników za wyjątkiem Gościńskiego , który zapita la . W obronie momentami jest bardzo dobrze , twardo i spokojnie ale bywają momenty o których wszystkie osoby piszą czyli gubienie się pod presją przeciwnika. Jest to czasem godne chwały , ze nie wywalamy krążka na ślepo ale gubienie go poprzez kiwki w strefie bramkowej jest niestety bardzo częste i skutkuje stratami bramek i to większej ilości bramek. Jeśli trener jest to w stanie naprawić to niech to zrobi : trening strzelecki aż do bólu , jazda z obciążnikami , kondycja na cale 60 min . Techniki już w tym momencie nikt nikogo nie nauczy . Nauczyć można jeszcze prawidłowych odruchów . Na trenera nie zwalałbym wszystkiego ale ponosi odpowiedzialność i za to bierze pensje - niestety taki to zawód . Osobiście uważam ze Drużyna gra czasami bardzo ładny i widowiskowy hokej ale niestety nieskuteczny kompletnie. Bardzo wielka szkoda . Odnośnie tych przestojów za bramką to jest to bardzo dobre wyjście tylko gdy : musimy dokonać zmiany lub dobrze ustawić atak , akcje . Notoryczne cofanie do własnej strefy spowalnia wszystko i daje sie przygotować przeciwnikowi . Nie jestem fanem gry jak za dawnych lat czyli bunkier w obronie i kontra solo . To nie prowadzi do rozwoju całej drużyny a uczy indywidualizmu . Hokej to gra zespołowa , której oczywiście potrzebne sa indywidualności. Musi tez być widowiskowa - nawet kosztem wyniku ( to moja prywatna opinia ) . Brakuje nam : 2/3 Zawodników którzy pociągną rozegranie i będą skuteczni jako egzekutorzy . Zrobiłbym to kosztem niestety paru Zawodników , którzy nie wykazują ochoty to wyniesienia sie na wyższy poziom , maja braki w technice , kondycji i jeździe , nonszalancko podchodzą do pracy w obronie . Nie znam kulisów kontraktów i wszystkich innych spraw ale powinniście zaoszczędzić na redukcji zbędnych ogniw i dokupić ( jeśli jest za co ) 2 lub 3 konkretnych , sprawdzonych rozgrywających egzekutorów . Poza tym życzę powodzenie i kibicujemy dalej - to nie jest koniec świata , to tylko sport