Arka zremisowała w sparingu z Gryfem

11 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Marcus na zakończenie poprzedniego sezonu nie wykorzystał karnego w Katowicach. W sparingu z Gryfem Wejherowo tak wykonał jedenastkę.

Piłkarze Arki zremisowali po raz pierwszy tego lata w sparingu. W Gdyni żółto-niebiescy zakończyli trzecią grą kontrolną w okresie przygotowawczym wynikiem 2:2 (1:2) z II-ligowym Gryfem Wejherowo. Gospodarze lepiej zaprezentowali się po przerwie, gdy wyrównał z karnego Marcus. W pierwszej połowie nie popisał się Konrad Jałocha. Bramkarz tak niefortunnie piąstkował, że wrzucił sobie piłkę do siatki.

Siemaszko 39, Marcus 70 (karny) - Rzepa 33, Jałocha 42 (samobójcza)

ARKA (I połowa): Jałocha - Socha, Marcjanik, Alan, Wojowski - Lomski, Mosiejko, Łukasiewicz, Renusz - Siemaszko - Abbott

(II połowa): Miszczuk - Stolc, Wojcinowicz, Sobieraj, Warcholak - Nalepa, Bożok - Marcus, Tomasiewicz, Yussuff - Szerszeń

GRYF: Ferra (46 Wichman) - Kowalski (46 Giec), Kostuch (65 Szur), Szur (46 Skwiercz), Dampc (46 Koza) - Kołc (46 Wicon), Osłowski (46 Sosnowski) - Czapliński, Rzepa (72 Gicewicz), Gicewicz (46 Klimczak)- Czychowski (46 Czoska)

Już przed meczem Grzegorz Witt, drugi szkoleniowiec Arki, przypominał, że gdynianie są po okresie treningów dwa razy dziennie i oszałamiającej gry z ich strony nie należy się spodziewać.

ARKA DWUKROTNIE SPOTKA SIĘ Z KIBICAMI

Dodatkową trudnością był dla miejscowych styl gry Gryfa. Beniaminek II ligi zaprezentował pressing już na połowie rywala. Efekt - dwie straty i podanie w aut przydarzyły się szybko Arce przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Potem było nieco lepiej, ale nadal gdynianie ustępowali dobrze zorganizowanym przyjezdnych szybkością i agresywnością.

Jedynego gola do przerwy żółto-niebiescy zdobyli po błędzie Przemysława Kostucha. Stoperowi z Wejherowa piłkę zabrał Rafał Siemaszko i zagrał z "klepy" z Pawłem Abbottem. Napastnik, który nie ma nowego kontraktu w Gdyni, ale został przywrócony do sparingów - zaliczył asystę, a Siemaszko strzelił już trzeciego gola po powrocie do Arki.

RAFAŁ SIEMASZKO: ZŁAPAŁEM DOŚWIADCZENIE I WIARĘ W SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Jeszcze tuż przed zejściem na przerwę Abbott oddał strzał, który sprawił nieco kłopotów Wiesławowi Ferrze. Były to jedyne dwa celne uderzenia gospodarzy na bramkę rywali przez zmianą stron.

Podopieczni Grzegorz Nicińskiego przegrywali po pierwszej połowie 1:2, gdyż dali się dwukrotnie zaskoczyć w identyczny sposób, a ponadto fatalny błąd popełnił Konrad Jałocha.

JEŚLI ARKA NIE ZAJDZIE NOWEGO NAPASTNIKA, ZOSTANIE PAWEŁ ABBOTT

W 33. minucie z własnej połowy, z pominięciem drugiej linii, długą piłkę zagrał Maciej Osłowski. Krzysztof Rzepa wygrał pojedynek jeden na jeden z Alanem, a gdy wyszedł sam na sam z Jałochą, pewnie posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza.

Osiem minut później spod własnej bramki piłkę przerzucił Sebastian Kowalski. Sam na sam z Jałochą wyszedł Paweł Czychowski. Niedawny napastnik Lechii Gdańsk źle przyjął piłkę, wyrzucił się tym samym ze światła bramki, a gdy zdecydował się na strzał, piłkę na róg sparował Jałocha.

Z narożnika boiska po chwili dośrodkował Grzegorz Gicewicz, a bramkarz Arki tak niefortunnie piąstkował piłkę, że wpakował ją sobie do siatki!

W drugiej połowie obaj szkoleniowcy wymienili gruntownie składy. Arce grało się dużo lepiej. Kilka razy szarpnął w środku pola Miroslav Bożok. Aktywny był Marcus, który zaprezentował nowy image, zapuszczając brodę.

I właśnie to on zdobył wyrównującego gola. Najpierw był faulowany w polu karnym przez Adriana Klimczaka, a po chwili sam wymierzył sprawiedliwość z karnego. Nieco wcześniej Marcus sprawdził Filipa Wichmana z rzutu wolnego, ale niedawny bramkarz Bałtyku Gdynia wybił na róg piłkę, która zmierzała pod poprzeczkę jego bramki.

- Graliśmy na dwa składy. W dalszym ciągu przyglądamy się zawodnikom. Chcemy wybrać najlepszych z nich na pierwszy mecz. Wówczas też ma przyjść forma. W tym sparingu dyspozycja fizyczna drużyny nie była najlepsza. Ten okres jest trudny. My wiedzieliśmy, jaką pracę wykonaliśmy w ostatnich dniach - mówił po sparingu trener Niciński.

W drużynie gości wystąpiło dwóch piłkarzy Arki, którzy przez Gryf są testowani. Przemysław Szur, z 20-minutową przerwą, grał cały czas na środku obrony. Natomiast Maciej Dampc zaprezentował się w pierwszej połowie na lewej stronie defensywy.

Sparingi Arki przed sezonem 2015/2016
Bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, bramki: 6:3

30 czerwca Gniewino - Apoel Nikozja 2:1 (0:0)

Rafał Siemaszko, Marcin Warcholak

4 lipca Gdynia - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)

Sebastian Szerszeń, Siemaszko

11 lipca Gdynia - Gryf Wejherowo 2:2 (1:2)

• 2 1

• A skąd pewność, że Gryf by nie zremisował z tym całym wicemistrzem Niemiec albo nawet wygrał?

• 0 0

• I co za niecale 2 tygodnie liga startuje a oni zadnego napastnika za tego abotta nie maja sie dogadac z szerszeniem niemoga a potem beda pitolic ze sie nie zgrali biedaki jak zwykle kasy nie maja u nich cich sza jak zwykle to bedzie szok jak zostawia abotta a wywalili szuberta.

• 2 1

• sparingi (1)

Jedni sparują z Gryfem, inni z Juventusem i Wolfsburgiem.

• 4 1

• Dla mnie Gryf ma większość wartość (od 1996 roku) niż te juventusy i jakieś wolfsburgi. Także jaraj się paziu... Zresztą trybuny pokazały gdzie Lechiści mają ten wolfsburg :P Pozdro dla Kumatych!

• 2 1

• Arka przewaznie grywa sparingi albo z Gryfem Wejherowo albo z Drutexem Bytów! (2)

Dlaczego nie ma tak jak u sąsiadów zza miedzy i nie graja np z Juventusem Turyn?

• 4 9

• Bo nikt dobry nie chce grać z drużynami na poziomie arki?

• 1 1

• Bo lubimy Gryf!

• 4 3

• Dlaczego nawet nie można ocenić zawodników za ten mecz?

• 0 0

• Był dobry trener,Piotrek Rzepka ,to pluliscie na niego.Nicinski nawet się nie umywa do niego.Klub i tak nie chciał wejść do extraklasy wiec wyniki były ,jakie miały być,ale chociaż było widać jakas myśl na przyszlosc.

• 3 3

• Taki potencjał tak marnowany. (7)

Przecież Arka ma najbardziej fanatycznych kibiców w Europie. Na dobre i na złe. Nie jak reszta. Przyjdź na mecz dostaniesz kiełbasę do reki. Złość mnie rozsadza, patrząc jakie wsie weszły lub się utrzymały w E-klasie. Nie wierzę, że Gdyni nie stać na drużynę ekstraklasową.

• 16 29

• Jaki potencjał? (6)

Owszem,Gdynię stać na drużynę e-klasową,ale nie nie będzie to zespół arki,Drużynę trzeba budować na zdrowych fundamentach,nie korupcyjnych,nie z pieniędzy wyżebranych od Wojtka,nie na długach..itp.a kibice?najbardziej fanatyczni w Europie?Dziecinada..jest grupa fanatyków,ale cała reszta to kibice sukcesu w Gdyni,przyciąga ich stadion,to że grają obecnie w 1 lidze,mocny marketing i nie tylko finansowany przez miasto..bez sukcesów przyjdzie pewnie 2 tys.też mi wielka arka...

• 20 10

• do kon by sie usmial (2)

popatrz sobie na wiekl baltyk co roku to samo poczatek szumnie zapowiadany koniec jak zawsze sprzedawany
        kilka lat to juz trwa ze wiosny dziwne jakies przegrane To wedlug ciebie jest ten potencjal i kibice chowajacy sie po kanalach ktorzy w koszukach baltyku dzieci do supermarketow ciagna
        daj sobie na luz z tymi pseudo teoriami

• 8 6

• Dopóki s...cz z Arki nie będzie zachowywać się w miarę na poziomie, kibice Bałtyku nie będą prowokować wkładając koszulki klubowe i narażać się na zaczepki w mieście. Ciekawe czy gdyby proporcja w mieście była odwrotna to ktoś z Arki paradowałby w koszulce... Niech w Gdańsku któryś cwaniak połazi... Życzę miłego spaceru...

• 2 2

• Po pierwsze nie twierdze że Bałtyk jest wielki,poza tym co można sprzedawać kupować na szczeblu 3 ligi gdzie kluby ledwo dyszą,bzdura,mierz to miarą korupcyjnej arki..a odnośnie kibiców chowających się po kanałach,no cóż nikt nie będzie ryzykował zdrowia i życia i latał w barwach,jeśli dostanie od grupki małolatów..gdybyś był w podobnym miejscu i okolicznościach bałbyś się wogóle oddychać swoimi skrzelami..rybo

• 11 7

• W Arce marketing nie istnieje

Uswiadom to sobie lub przestudiuj końcówkę sezonu i promocję biletowa przed ostatnim meczem - to był pokaz ignorancji, niewiedzy i słabego humoru.