Wiadomości

Short track. Bezpłatne treningi w Stoczniowcu Gdańsk dla dzieci od 7 do 15 lat

Stoczniowiec Gdańsk

GKS Stoczniowiec szuka talentów do uprawiania dynamicznej i efektownej dyscypliny jaką jest łyżwiarstwo szybkie na krótkich dystansach. Do końca marca klub zaprasza na darmowe treningi cztery razy w tygodniu.
GKS Stoczniowiec szuka talentów do uprawiania dynamicznej i efektownej dyscypliny jaką jest łyżwiarstwo szybkie na krótkich dystansach. Do końca marca klub zaprasza na darmowe treningi cztery razy w tygodniu. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci w wieku od 7 do 15 lat na bezpłatne zajęcia do szkółki short tracku, czyli łyżwiarstwa szybkiego. Treningi odbywają się w poniedziałki w godz. 17-19 oraz we wtorki, środy i czwartki w godz. 18-20 na małym lodowisku w hali "Olivia". Trenerzy Agnieszka Bagińska i Michał Kłosiński liczą na znalezienie talentów, które w przyszłości mogłyby reprezentować gdański klub. Na zajęcia wystarczy wziąć sportowy strój.SPORT TALENT: JULIA KRUTYSZA OPOWIADA O FASCYNUJĄCEJ PRĘDKOŚCI NA ŁYŻWACH

Łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim to jedna z najmłodszych wyczynowych dyscyplin sportów zimowych. Powstała w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w 1988 roku w Calgary jako dyscyplina pokazowa. W 1992 roku w Albertville była już pełnoprawną dyscypliną olimpijską. Rywalizacja odbywa się na dystansach od 500 do 3000 metrów.

W Trójmieście sekcję short tracku posiada GKS Stoczniowiec. W lutym dwa brązowe medale podczas XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku zdobył dla gdańskiego klubu Jan Franaszczuk. Na najniższym stopniu stawał rywalizując na dystansach 777 i 1000 metrów. Natomiast w rywalizacji na 500 i 1500 metrów był czwarty.

GKS Stoczniowiec szuka kolejnych talentów, które w przyszłości mogłyby zdobywać dla niego medale i to w jeszcze bardziej prestiżowych imprezach. Gdański klub przystąpił do ministerialnego programu, dzięki któremu w przeszłości udawało mu się zapewnić bezpłatne zajęcia z lekcji hokeja i jazdy figurowej na lodzie. Teraz przyszła czas na short track. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, do końca marca w hali "Olivia" cztery razy w tygodniu będą odbywać się darmowe treningi dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ZAWODNICZKĄ STOCZNIOWCA MONIKĄ GRZĄDKOWSKĄ

- Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy przyjść i wziąć strój sportowy, wystarczy zwykły dres. W przypadku najmłodszych, serdecznie zapraszamy razem z opiekunami. Nie trzeba mieć własnych łyżew. Liczymy, że wśród dzieci biorących udział w szkoleniu, znajdą się zawodnicy niezwykle uzdolnieni i utalentowani. W przyszłości mogliby reprezentować barwy Stoczniowca na najwyższych rangą imprezach krajowych, a także Polskę podczas zmagań międzypaństwowych - mówi Maciej Turnowiecki, zastępca prezesa Stoczniowca Marka Kosteckiego.
Zajęcia na małym lodowisku w hali "Olivia" odbywają się w poniedziałki w godz. 17-19 oraz we wtorki, środy i czwartki w godz. 18-20. Prowadzą je trenerzy GKS Stoczniowca Agnieszka BagińskaMichał Kłosiński. Szczegółowe informacje na temat zajęć udzielane są pod numerami telefonu 500-467-438 i 661-047-642.

Tak walczono w mistrzostwach Polski w short tracku na 1500 metrów podczas zawodów w Gdańsku w marcu 2016 roku

Opinie (5)

 • Dobrze, dobrze może jakiś talent odkryją.

  • 11 1

 • Jestem za bo to co było na olimpiadzie to bieda znedzą ,Moze znajda jakis talent i odbiorą choc jeden medal Hodakom :)

  Bo na szczęście jak ten Australijczyk raczej niema co liczyć choć nam niewiele brakowało :)

  • 4 1

 • To ten śmieszny sport

  w którym wygrywa ten, który się nie przewróci?

  • 6 6

 • Świetnie, tylko dlaczego ten program nie wystartował przed feriami . Teraz należy mocno propagować te inicjatywę w mediach społecznościowych, oraz info do trójmiejskich szkół. Zdolnych, chętnych dzieciaków do zabawy w sport nie powinno zabraknąć. Powodzenia

  • 5 0

 • Szkoda że na koniec sezonu.

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane