Wiadomości

stat

Short track. Bezpłatne treningi w Stoczniowcu Gdańsk dla dzieci od 7 do 15 lat

Klub Sportowy Stoczniowiec

GKS Stoczniowiec szuka talentów do uprawiania dynamicznej i efektownej dyscypliny jaką jest łyżwiarstwo szybkie na krótkich dystansach. Do końca marca klub zaprasza na darmowe treningi cztery razy w tygodniu.
GKS Stoczniowiec szuka talentów do uprawiania dynamicznej i efektownej dyscypliny jaką jest łyżwiarstwo szybkie na krótkich dystansach. Do końca marca klub zaprasza na darmowe treningi cztery razy w tygodniu. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci w wieku od 7 do 15 lat na bezpłatne zajęcia do szkółki short tracku, czyli łyżwiarstwa szybkiego. Treningi odbywają się w poniedziałki w godz. 17-19 oraz we wtorki, środy i czwartki w godz. 18-20 na małym lodowisku w hali "Olivia". Trenerzy Agnieszka Bagińska i Michał Kłosiński liczą na znalezienie talentów, które w przyszłości mogłyby reprezentować gdański klub. Na zajęcia wystarczy wziąć sportowy strój.SPORT TALENT: JULIA KRUTYSZA OPOWIADA O FASCYNUJĄCEJ PRĘDKOŚCI NA ŁYŻWACH

Łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim to jedna z najmłodszych wyczynowych dyscyplin sportów zimowych. Powstała w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w 1988 roku w Calgary jako dyscyplina pokazowa. W 1992 roku w Albertville była już pełnoprawną dyscypliną olimpijską. Rywalizacja odbywa się na dystansach od 500 do 3000 metrów.

W Trójmieście sekcję short tracku posiada GKS Stoczniowiec. W lutym dwa brązowe medale podczas XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku zdobył dla gdańskiego klubu Jan Franaszczuk. Na najniższym stopniu stawał rywalizując na dystansach 777 i 1000 metrów. Natomiast w rywalizacji na 500 i 1500 metrów był czwarty.

GKS Stoczniowiec szuka kolejnych talentów, które w przyszłości mogłyby zdobywać dla niego medale i to w jeszcze bardziej prestiżowych imprezach. Gdański klub przystąpił do ministerialnego programu, dzięki któremu w przeszłości udawało mu się zapewnić bezpłatne zajęcia z lekcji hokeja i jazdy figurowej na lodzie. Teraz przyszła czas na short track. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, do końca marca w hali "Olivia" cztery razy w tygodniu będą odbywać się darmowe treningi dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ZAWODNICZKĄ STOCZNIOWCA MONIKĄ GRZĄDKOWSKĄ

- Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy przyjść i wziąć strój sportowy, wystarczy zwykły dres. W przypadku najmłodszych, serdecznie zapraszamy razem z opiekunami. Nie trzeba mieć własnych łyżew. Liczymy, że wśród dzieci biorących udział w szkoleniu, znajdą się zawodnicy niezwykle uzdolnieni i utalentowani. W przyszłości mogliby reprezentować barwy Stoczniowca na najwyższych rangą imprezach krajowych, a także Polskę podczas zmagań międzypaństwowych - mówi Maciej Turnowiecki, zastępca prezesa Stoczniowca Marka Kosteckiego.
Zajęcia na małym lodowisku w hali "Olivia" odbywają się w poniedziałki w godz. 17-19 oraz we wtorki, środy i czwartki w godz. 18-20. Prowadzą je trenerzy GKS Stoczniowca Agnieszka BagińskaMichał Kłosiński. Szczegółowe informacje na temat zajęć udzielane są pod numerami telefonu 500-467-438 i 661-047-642.

Tak walczono w mistrzostwach Polski w short tracku na 1500 metrów podczas zawodów w Gdańsku w marcu 2016 roku

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane