Siatka na gdańskiej plaży

17 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Wiktor Chełmiński zmienił partnera, ale ponownie zwyciężył na plaży w Brzeźnie. W drugim turnieju o Grand Prix Gdańska w siatkówce plażowej Chełmiński i Grzegorz Boguszewski pokonali w finale Jacka Gulbickiego i Andrzeja Masiaka. W meczu o trzecie miejsce Paweł Kondracki i Jan Płochocki okazali się lepsi od Wojciecha Fabiańczyka i Tomasza Mórawskiego. W stawce trzydziestu par mieliśmy jeden żeński duet. Jednak młodym siatkarkom Gedanii, Marcie Siwce i Annie Sołodkowicz nie udało się przebić przez eliminacje. Zwycięzca z ubiegłego tygodnia, Robert Michniewski zagra tym razem z Łukaszem Redzimskim. Rozgrywki skończył na ćwierćfinale.

W klasyfikacji generalnej po dwóch zawodach samodzielnym liderem jest Chełmiński, który zdobył 59 punktów. Kolejne miejsca zajmują: 2. Gulbicki i Masiak po 55, 4. Michniewski 50,5, 5. Fabiańczyk i Mórawski po 49, 7. Bartłomiej Szczypczyk 42, 8. Kondracki i Płochocki po 40,5, 10. Boguszewski 33.

W ramach Grand Prix odbedą się jeszcze trzy turnieje (20 lipca, 3 i 10 sierpnia). W najbliższą niedzielę zapisy przyjmowane będą przy molo w Brzeźnie od godziny 9.30 do 10.00. Start w turnieju jest bezpłatny. W puli 4000 złotych.