Siatkarze Trefla Gdańsk lepsi od Chemika Bydgoszcz 3:0

Trefl Gdańsk

W niedzielę Maciej Muzaj skończył punktami 21 z 36 ataków, do tego dołożył dwa asy serwisowe, co złożyło się na 23 punkty i tytuł MVP starcia z Chemikiem. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Udany powrót na ligowe boiska zaliczyli siatkarze Trefla Gdańsk. Pokonali na wyjeździe Chemika Bydgoszcz 3:0 (25:17, 26:24, 25:21) i zabrali się za gonienie czołowej szóstki. Liderem żółto-czarnych był Maciej Muzaj, który został wybrany MVP spotkania.

Chemik: Margarido, Lipiński 5 punktów, Morozau 4, Filipiak 13, Kovacević 9, Szalacha 11, Kowalski (libero) oraz Lesiuk, Gryc

TREFL: Janusz 2, Schott 11, Nowakowski 8, Muzaj 23, Mijailović 7, Niemiec 4, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Hebda 1, Jakubiszak

Podróż z Berlina, przez Gdańsk z przerwą na trening w Ergo Arenie, do Bydgoszczy, zaliczyli siatkarze Trefla Gdańsk. Zespół Andrei Anastasiego marzył o tym, aby utrzymać formę z Ligi Mistrzów i zdobyć pierwszy komplet punktów w PlusLidze w 2019 roku. W końcu wcześniej zagrał w tym okresie tylko raz w krajowych rozgrywkach i ulegli GKS Katowice.

Już pierwszym atakiem wysoką dyspozycję potwierdził Maciej Muzaj. Po chwili, po błędzie Chemika Bydgoszcz Trefl prowadził 3:1. I choć gospodarze doprowadzili do remisu 5:5, to kiedy w pole zagrywki wszedł Muzaj, gdańszczanie zaczęli budować pokaźną przewagę. Między innymi dzięki dwóm asom atakującego na tablicy wyników pojawiło się 10:5. A kiedy Ruben Schott popisał się punktowym blokiem Trefl prowadził 12:6, a szkoleniowiec Chemika Jakub Bednaruk prosił o drugą przerwę na żądanie (6:12). Ta, jak i poprzednia, na niewiele się zdały. Trefl imponował dobrym przyjęciem, blokiem i choć zagrywka nie była już tak rewelacyjna, to gdańszczanie wygrali partię do 17.

Muzaj wszedł punktem również w drugiego seta. Mocna zagrywka Schotta, krótka do Piotra Nowakowskiego i Trefl zaczął budować przewagę (3:5). Po błędzie Chemika zrobiło się 7:4 dla przyjezdnych. Gdańszczanom jednak także nie udało się uniknąć złych zagrań, a te sprawiły, że zrobiło się 8:8, a po bloku na Muzaju Chemik wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu (10:9). Treflowi szybko udało się to odwrócić. Atak z krótkiej, a w kolejnej akcji także blok Nowakowskiego i goście prowadzili 12:11. Środkowy wcielił się również w rolę rozgrywającego, a z jego wystawy skorzystał Nikola Mijailović (12:14). Mocniejsza zagrywka Chemika przyniosła kolejny remis 17:17. Na tablicy wyników widzieliśmy go do stanu 20:20. Po dobrej zagrywce Nowakowskiego i ataku z przechodzącej Miłosza Hebdy - wszedł na podwyższenie bloku - zrobiło się 22:20 dla przyjezdnych. Przewaga szybko została roztrwoniona po autowym ataku Mijailovicia (22:22). Po czasie dla Anastasiego blokiem został zatrzymany Patryk Niemiec i to Chemik przejął inicjatywę (23:22). Trefl odzyskał ją po autowym ataku gospodarzy (24:25), a seta zamknął punktowym blokiem.

Trzeci zaczął się inaczej niż poprzednie, ponieważ na blok nadział się Schott. Zapoczątkowało to serię 3:0 dla Chemika, którą atakiem przerwał Muzaj. Jak widać i w tej partii jako pierwszy musiał zapunktować dla Trefla. Gdańszczanie odrobili straty i wyszli na prowadzenie m.in. po dwóch asach Schotta (5:7) - po serii 5:0 dla przyjezdnych. Gospodarze szybko doprowadzili do stanu 7:7, a goście równie szybko odskoczyli na 9:7, a za chwilę na 12:8. Wystarczył jednak autowy atak Muzaja, dwa bloki Chemika i ponownie mieliśmy emocje (13:13). Fatalną serię przerwał niemiecki przyjmujący Trefla (13:14), ale i tak w kolejnych akcjach Bartosz Filipiak przywrócił prowadzenie Chemikowi (15:14). Trefl odzyskał inicjatywę po asie serwisowym Marcina Janusza (16:15). Na boisku pojawił się Hebda, a po jego kiwce i błędzie gospodarzy zrobiło się 20:17 dla Trefla. Piłkę meczową załatwił atakiem Muzaj (21:24), który również zakończył spotkanie.